UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту.
  1. Робота в Україні
  2. Вакансії
  3. Вакансії в Харкові
  4. Робота Senior AngularJS Developer / Front-end в Україні
  5. Senior AngularJS Developer / Front-end
Дана вакансія вже неактуальна.
Вона була збережена на сайті і поміщена в архів вакансій в ознайомлювальних цілях
Знайти схожі вакансії

Senior AngularJS Developer / Front-end

Заблокована
  1 липня 2017  Харків
Рубрики:IT, WEB фахівці

Побажання до співробітника

Освіта:середня
Досвід роботи:не вимагається
Графік роботи:повний робочий день

Опис вакансії

Requirements:

At least 3 years of experience working with web technologies Good knowledge of JavaScript Experience working with JavaScript MVC/MVVM templates, frameworks and AngularJS, Backbone.js, jQuery, and Bootstrap libraries Good knowledge of HTML, HTML5, CSS Experience of Object-Oriented JavaScript programming Good spoken English.

Additional Requirements:

Understanding WebSockets Experience working with Sencha ExtJS library and jQueryMobile framework Experience working with PhoneGap framework and touch devices Experience working with CSS frameworks: SASS/LESS, Twitter Bootstrap, Foundation.

DataArt Offers:

Competitive salary. Project bonuses. Flextime. Foreign business trips. Paid overtime, vacation and sick leaves. Voluntary medical insurance. Corporate doctor services. Foreign Language learning. Internal Training Program. Corporate events and meetings. No dress-code. Chill-out zone. Gym access. Office in a comfortable business-center. Fruit breakfasts and dinners. Unlimited tea and coffee.

Причина скарги *

Опишіть коротко суть скарги *

Шукаєте роботу?

  VIP вакансії

Часто шукають

↑ Вгору