UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Слюсар з ремонту устаткування подавання палива

Слюсар з ремонту устаткування подавання палива

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює слюсарну обробку деталей за 12 — 14 квалітетами (5 — 7 класами точності), очищення, промивання і протирання демонтованих деталей; виготовляє нескладні металеві та ізоляційні конструкції. Доставляє на робоче місце і прибирає слюсарний інструмент, інвентар, пристрої та матеріали. Виконує спільно з електрогазозварником роботи в приміщенні цеху, на відкритому майданчику, в закритих посудинах. Зачищає поверхні для лудіння і паяння. Під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації розбирає, ремонтує і складає із застосуванням нескладного слюсарного і вимірювального інструменту і пристроїв прості елементи і вузли устаткування подавання палива, вантажопідйомних машин і механізмів, а також виконує нескладні такелажні роботи під час переміщення вузлів і деталей устаткування.

Повинен знати: принцип дії, розташування і призначення устаткування, що ремонтується, і його вузлів; прийоми виконання робіт з розбирання, ремонту і складання простих вузлів і деталей устаткування подавання палива; призначення і правила застосування нескладного слюсарного і вимірювального інструменту і пристроїв; небезпечні місця в цеху, захисні і запобіжні засоби для роботи з ручним, пневматичним і електрифікованим інструментом; елементарні знання з матеріалознавства; прості прийоми такелажних робіт; будову і правила користування простими такелажними засобами; правила стропування вантажів малої маси; будову і схеми розташування трубопроводів, способи їх прокладання і кріплення в каналах, тунелях, по землі, стінах і колонах; правила експлуатації вантажопідйомних засобів і механізмів, що управляються з долу.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. 1. Деталі (болти, гайки, шпильки) — обпилювання, прогонка різьби, заміна їх, очищення і промивання. 2. Деталі обертових механізмів подавання палива — розбирання і установлення огорожі. 3. Заклепки — зрубування. 4. З’єднання болтові — розбирання. 5. Канавки змащувальні — вирубування. 6. Кожухи, рами, огорожі — виготовлення. 7. Муфти зчеплення — розбирання, ремонт. 8. Метал штабовий або прутковий — гнуття під різними кутами вручну, за допомогою ручного пресу. 9. Огорожі приводу — відкріплення і зняття. 10. Підшипники — заміна мастила. 11. Прокладки простої конфігурації з азбесту, гуми, картону, пароніту — розмічання і вирубування за розміткою. 12. Сита грохотів — заміна. 13. Стрічки конвеєрні — склеювання стиків. 14. Фаски — вирубування під зварювання.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює розбирання, ремонт і складання нескладних вузлів і механізмів підйомно-транспортного устаткування і металоконструкцій подавання палива із застосуванням відповідного інструменту і пристроїв, слюсарну обробку деталей за 11 — 12 квалітетами (4 — 5 класами точності), ремонт паромазутопроводів. Виготовляє і складає нескладні вузли металоконструкцій за кресленнями під зварювання. Ремонтує і налагоджує ручний і пневматичний інструмент. Складає з натури ескізи нескладних деталей. Розмічає і виготовляє прокладки складної конфігурації. Проводить паяння оловом і міддю. Ремонтує фланцеві з’єднання. Виконує такелажні роботи з переміщення, складання, розбирання, установлення деталей і вузлів за допомогою простих засобів механізації. Здійснює газове різання і зварювання листового та профільного металу нескладної конфігурації.

Повинен знати: будову устаткування подавання палива, що ремонтується, вантажопідйомних машин і механізмів, що застосовуються; призначення і взаємодію вузлів і механізмів; технологію вальцювання труб, способи згинання труб на верстаті і нагріванням; читання креслень і схем; схему паромазутопроводів, їх промивання і дренування; основні знання про газове й електричне зварювання труб і присадні матеріали; правила установлення компенсаторів всіх типів; вимоги до фланців, труб, арматури, прокладок, кріпильних деталей залежно від параметрів середовища; будову і призначення спеціального інструменту і пристроїв, засобів вимірювань середньої складності; правила загартування, заправлення і відпускання слюсарного інструменту і його застосування; правила центрування валів; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості; правила експлуатації вантажопідйомних машин, механізмів і пристроїв; правила експлуатації вантажопідйомних засобів і механізмів, що управляються з долу; елементарні знання з механіки, теплотехніки, електротехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту устаткування подавання палива


2-й розряд

Приклади робіт. 1. Арматура — ремонт, установлення з підгонкою, з притиранням ущільнюючих кілець, сідла і клапана. 2. Відбірники проб палива — ремонт. 3. Візки кранові — розбирання, ревізія, заміна спрацьованих деталей, складання. 4. Гальма — ревізія і налагодження. 5. Живильники вугілля — зміна полотна. 6. Клапани — притирання. 7. Лопаті, била, вали, пластини конвеєра — рихтування. 8. Механізми затискачів вагоноперекидачів — ремонт, регулювання. 9. Муфти — складання, центрування. 10. Підшипники ковзання і кочення — заміна. 11. Пристрої самоцентруючі стрічкових конвеєрів — перевірка стану різьбових з’єднань. 12. Редуктори — розбирання, ремонт, складання коробки швидкостей. 13. Шпонки — виготовлення і підгонка.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює розбирання, ремонт, складання, регулювання і випробовування вузлів і механізмів основного і допоміжного устаткування подавання палива, вантажопідйомних машин і механізмів середньої складності із застосуванням складного пневматичного і електрифікованого інструменту, спеціальних пристроїв, устаткування і засобів вимірювань. Виготовляє різні установочні і розмічальні шаблони, пристрої для ремонту і монтажу, проводить гідравлічне випробовування трубопроводів, посудин.

Здійснює слюсарну обробку деталей за 7 — 10 квалітетами (2 — 3 класами точності) з підгонкою і доводкою, гарячу посадку на вал і запресування в корпус деталей. Прокладає за схемою, кресленням трубопровідні лінії по приміщеннях подавання палива і поза ними. Визначає ступінь спрацювання, дефекти деталі, стан придатності її до подальшої роботи, налагоджує складні ремонтні пристрої. Виконує такелажні роботи з вертикального і горизонтального переміщення вузлів і деталей за допомогою вантажопідйомних механізмів і спеціальних пристроїв. Проводить випробовування такелажного устаткування і оснащення.

Повинен знати: детальну будову основного й допоміжного устаткування, що ремонтується, вантажопідйомних машин і механізмів; правила проведення робіт з регулювання і центрування відремонтованого устаткування; основні дефекти устаткування і методи їх усунення; правила вальцювання труб; технічні умови на ремонт, складання і виготовлення вузлів і елементів устаткування подавання палива; будову підшипників ковзання і кочення; розмічання складних вузлів і деталей металоконструкцій; правила центрування, статичного і динамічного балансування коліс; умови бракування деталей і способи виправлення браку; конструктивні особливості спеціального інструменту, пристроїв і устаткування; правила випробовування посудин і трубопроводів; систему допусків і посадок, квалітетів і параметрів шорсткості; основні положення планово-запобіжного ремонту; порядок організації роботи ланки; основи механіки, електротехніки, матеріалознавства. Кваліфікаційні вимога. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту устаткування подавання палива


3-й розряд

Приклади робіт. 1. Дробарки — ремонт із заміною і підгонкою спрацьованих деталей, заміна броні, бил. 2. Деталі — припилювання, шабрування поверхонь. 3. Димососи, насоси відцентрові, вентилятори — ремонт і складання. 4. Електротельфери, талі, кран-укосини — зняття з монорельса і установлення, ремонт із заміною спрацьованих деталей і вузлів. 5. Колеса зубчасті дробарки, редуктора, лебідки — центрування. 6. Колодки гальмові — заміна. 7. Кран-балки, кран-укосини, електролебідки — ремонт механізмів і елементів металоконструкцій. 8. Підшипники кулькові, роликові — обробляння посадочних місць. 9. Пробооброблювальні машини — ремонт. 10. Ротори вагоноперекидачів — розбирання, ремонт, складання, регулювання. 11. Стрічки гальмові — заміна, регулювання. 12. Стрічки конвеєрні — заміна дефектної дільниці. 13. Устаткування мазутного господарства — ремонт.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює розбирання, реконструкцію, ремонт, припасовування, складання, регулювання і випробовування, реконструкцію складних вузлів устаткування подавання палива, слюсарну обробку деталей за 6 — 7 квалітетами (1 — 2 класами точності) з підгонкою і доводкою. Приймає за кресленням виготовлені запасні частини, виготовлені зварні і клепані з’єднання. Робить розмітку особливо складних деталей. Перевіряє співвісність корпусів підшипників, геометричні розміри металоконструкцій, підкранових колій, направних конвеєрів, підіймача, стріли. Організовує роботу з ремонту і налагодження устаткування і ремонтних пристроїв, вантажопідйомних машин і механізмів. Визначає придатність деталей до подальшої роботи, можливості їх відновлення. Перевіряє в роботі основне і допоміжне устаткування після ремонту і здає його в експлуатацію. Виконує такелажні роботи з переміщення, складання, розбирання і установлення особливо складних і відповідальних вузлів, деталей і елементів устаткування.

Повинен знати: технічні характеристики устаткування подавання палива; технічні умови на приймання механізмів або вузлів з ремонту; способи і правила бракування спрацьованих деталей вантажопідйомних машин, механізмів, вантажозахватних пристроїв; правила та інструкції з експлуатації та ремонту устаткування подавання палива, його регулювання; правила відімкнення устаткування, що ремонтується, від діючих машин і механізмів; правила статичного і динамічного балансування роторів, складання і розбирання муфт зчеплення будь-якої конструкції, випробовування такелажного оснащення, вантажопідйомних машин, споруд; причини виникнення вібрації в машині; способи і прийоми правлення валів механізмів; технологію перезаливання підшипників ковзання; правила виведення в ремонт, оформлення наряду-допуску; правила випробовування і зберігання такелажних пристроїв і оснащення, вантажопідйомних машин і механізмів; порядок і організацію робіт бригади з ремонту устаткування; нормування.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту устаткування подавання палива


4-й розряд

Приклади робіт. 1. Вагоноперекидачі — напресування підшипників на головний вал. 2. Візки кранів-перевантажувачів — розбирання, ремонт, складання. 3. Вкладиші підшипників — заміна, перезаливання бабітом. 4. Дробарки — складання роторів. 5. Живильники лопатеві — складання коробки швидкостей, установлення на вал зрівняльної муфти. 6. Конвеєри стрічкові, скребкові, пластинчасті живильники - капітальний ремонт, випробовування. 7. Підшипники молоткових дробарок — ревізія, заміна, установлення вкладишів. 8. Пробооброблювальні машини — ремонт, налагодження, випробовування. 9. Талі, електротельфери — виявлення дефектів, напресування привідного шківа на черв’ячний вал зі шпонкою, розбирання і складання деталей на місці установлення під час техобслуговування. 10. Шестерні зубчастої передачі — центрування з вивіренням зчеплення вздовж профілю зуба. 11. Шестерні редуктора — ревізія. 12. Шпонки — виготовлення, заміна; підгонка.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору