UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Ізолювальник з термоізоляції

Ізолювальник з термоізоляції

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи під час термоізолювання конструкцій, трубопроводів і технологічного устаткування.

Повинен знати: номенклатуру та класифікацію основних термоізоляційних матеріалів; способи готування поверхонь під ізоляцію і матеріалів для ізолювання; способи виготовлення прошивних мінераловатних матів; призначення та правила експлуатації простих пристроїв та інструменту.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. Установлювання опорних кілець та формованого матеріалу під час улаштування набивних конструкцій із волокнистих матеріалів. Відгинання дротяних шпильок кріплення ізоляції. Виготовляння мінераловатних прошивних матів. Засипання трубопроводів, що змонтовані у каналах і коробах, сипучими або волокнистими теплоізоляційними матеріалами. Приготування розчинів із готових сухих сумішей. Різання плит на сегменти та обрізання кромок теплоізоляційних плит. Очищення руберойду від тальку. Нанесення штукатурного шару під час обштукатурювання. Розкроювання рулонних матеріалів, сітки та дранкового плетива за заданим розміром. Розбирання ізоляції.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує прості роботи під час термоізолювання конструкцій, трубопроводів і технологічного устаткування.

Повинен знати: основні властивості ізоляційних матеріалів і покриття ізоляції з листової сталі, алюмінієвих сплавів, пластмаси й склопластику; способи виконання простої ізоляції; способи кріплення захисного покриття для теплової ізоляції з металевих, дубльованих матеріалів, матеріалів на основі синтетичних і природних полімерів, мінеральних матеріалів на прямих ділянках трубопроводів і циліндричних поверхнях; способи та режим приготування бітумних мастик і +рунтовок; властивості матеріалів, що застосовуються для ізоляції трубопроводів з температурою теплоносія до + 300 град. C; властивості матеріалів, що застосовуються для протипожежної ізоляції захисних конструкцій; правила роботи у діючих цехах; властивості матеріалів, що застосовуються для ізоляції холодильних установок з температурою холодоносія до — 50 град. C; властивості матеріалів для ізоляції стін і перекриття холодильних камер; вимоги до якості ізоляції.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи ізолювальником з термоізоляції 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. 1. Ізолювання гарячих поверхонь. Покривання прямих ділянок, що ізолюються, обгортковим матеріалом або рулонним склопластиком. Нанесення та розгладжування рейкою штукатурного шару. Монтаж готових деталей покриття з металу, дубльованих матеріалів та матеріалів на основі синтетичних і природних полімерів, мінеральних матеріалів на прямих ділянках трубопроводів та циліндричних поверхнях без підгонки та вирізування. Укладання пароізоляційних рулонних матеріалів на стиках. Склеювання та гофрування фольги. Розкроювання пластмасових матеріалів за заданим розміром. Сушіння виробів з термоізоляційних мастик і розчинів. Виготовляння ізоляційних виробів з блоків міпори та гофрованої алюмінієвої фольги. Ізолювання трубопроводів азбокартоном, азбопапером, азбошнуром та азбестовою тканиною. Ізолювання трубопроводів з температурою теплоносія до + 300 град. C. Ізолювання поверхонь матами з мінеральної та скляної вати прошивними та на синтетичній в’язці, мінераловатними напівциліндрами, напівциліндрами та плитами формованого виготовлення. Виготовляння опорних кілець усіх видів, крім сталевих. Обгортання рулонними матеріалами, обклеювання та фарбування ізольованої поверхні. Установлювання бандажів та опорних кілець усіх видів. Виготовляння мінераловатних матів на верстатах. Очищання поверхонь, що ізолюються, механізованим способом. 2. Ізолювання холодних поверхонь. Приготування бітумних і пекових мастик. Улаштовування каркасу з дроту або сітки. Виготовляння термоізоляційних блоків та обклеювання плит. Припасовування поштучних ізоляційних виробів і блоків. Покривання бітумною мастикою горизонтальних плоских поверхонь та обклеювання їх рулонними матеріалами гарматами. Обгортання трубопроводів папером, гідроізолом та іншими ізоляційними матеріалами. Ізолювання перекриття зверху термоізоляційними плитами. Покривання поверхні праймером з його приготуванням.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності під час термоізолювання конструкцій, трубопроводів і технологічного устаткування.

Повинен знати: основні ізоляційні конструкції та покриття, що ізолюються; способи кріплення офактурених виробів; способи виконання робіт з використанням плитних матеріалів під час ізолювання перекриття вертикальних і циліндричних поверхонь; способи монтажу покриття з готових деталей з металу та дубльованого матеріалу на криволінійних ділянках трубопроводів; види з’єднань; властивості спеціальних клеючих речовин; способи нанесення бітумної мастики та наклеювання рулонних матеріалів на вертикальні та циліндричні поверхні; вимоги до якості ізоляційних матеріалів і конструкцій.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи ізолювальником з термоізоляції 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. 1. Ізолювання гарячих поверхонь. Монтаж готових деталей покриття з металу, дубльованого матеріалу, матеріалу на основі синтетичних і природних полімерів, мінеральних матеріалів на криволінійних ділянках трубопроводів, сферичних і циліндричних поверхнях з підганянням та вирізанням на місці. Установлювання зйомних покриттів. Ізолювання повнозбірними та комплектними теплоізоляційними конструкціями, мастиками та поштучними матеріалами трубопроводів з температурою теплоносія більше за + 300 град. C. Ізолювання поверхонь азбестовими матрацами. Обштукатурювання плоских поверхонь ізоляції. Виготовляння матраців з розкроєної азбестової тканини. Улаштовування складних каркасів. 2. Ізолювання холодних поверхонь. Ізолювання трубопроводів з температурою холодоносія нижче за — 50 град. C. Ізолювання знизу плоских поверхонь конструкцій термоізоляційними плитками. Пароізолювання холодної апаратури та конструкцій рулонними матеріалами. Улаштовування перегородок із термоізоляційних плит. Ізолювання трубопроводів мінеральною повстю та пакетами у паперовій обгортці. Укладання теплоізоляційних виробів на спеціальних клеючих речовинах (ідитонових, ізоліті, целгіїті тощо). Улаштовування каркасів. Ізолювання покриття гарячими бітумними мастиками. Ізолювання металевих поверхонь пробковим дрібняком на мастиці. Обшивання тканинами ізольованих поверхонь. Очищання й праймерування труб механізованим способом. Виготовляння бітумних матів з армуванням їх тканиною. Ізолювання вручну арматури та котушок. Ізолювання вертикальних і циліндричних поверхонь. Улаштовування каркасів.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи під час термоізолювання конструкцій, трубопроводів і технологічного устаткування.

Повинен знати: технологію виготовлення ізоляційних виробів (у тому числі з пінопоропласту) і деталей покриття з металу, дубльованого матеріалу та матеріалу на основі синтетичних і природних полімерів; рецепти та склади бітумних мастик і розчинів, а також клеючих речовин; способи виконання заміру на місці, розмітки та розкрою металевих картин; способи виконання ізоляційних робіт із застосуванням машин і механізмів; способи розкрою та виготовлення шаблонів і складних виробів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи ізолювальником з термоізоляції 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. 1. Ізолювання гарячих поверхонь. Ізолювання поштучними виробами та мастиками фланцевих з’єднань, вентелів, гладких сферичних і конічних поверхонь й устаткування, оброблення ізоляції. Ізолювання поверхонь гофрованою алюмінієвою фольгою. Обробляння торців ізоляції. Ізолювання азбестовими матрацами криволінійних поверхонь. Виготовляння шаблонів для різання виробів. Знімання розмірів металопокриття на місці. Розкроювання та заготовляння картин. Складання картин і монтаж металопокриття складної конфігурації. Улаштовування температурних швів та обробляння ізоляції у місцях її з’єднання з нерухомими опорами та частинами устаткування. Ізолювання топкової та циліндричної частин котлів і сухопарників. Покривання ізоляції поверхонь складної конфігурації дубльованими матеріалами, матеріалами на основі синтетичних і природних полімерів та мінеральних матеріалів. Нанесення ізоляції методом напилення та заливки. 2. Ізолювання холодних поверхонь. Виготовляння шаблонів для різання сегментів з ізоляційних плит. Улаштовування ізоляційного покриття з блоків великого розміру та оболонок. Нанесення штукатурного покриття на ізоляцію за допомогою транспортно-ізоляційної машини (ТІМ). Ізолювання фасонних частин пробковою плиткою. Багатошарове ізолювання холодильних камер і лабораторних приміщень. Ізолювання фланцевих з’єднань трубопроводів азбестовими матрацами з виготовленням їх на місці ізолювання. Замірювання товщини шару та рівномірності захльостування ізоляційного покриття нафтогазопроводів в процесі механізованого способу робіт.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні роботи під час термоізолювання конструкцій, трубопроводів і технологічного устаткування.

Повинен знати: всі види та способи ізолювання поверхонь особливо складної конфігурації; властивості та ділянки застосування всіх ізоляційних матеріалів, виробів, мастик і розчинів; способи перевірки якості ізоляції; фізико-технічні властивості теплоізоляційних матеріалів і виробів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи ізолювальником з термоізоляції 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Ізолювання гарячих і холодних поверхонь особливо складної конфігурації: подвійної кривизни циліндрів турбін і поршневих машин, П-подібних і ліроподібних компенсаторів. Складання ескізів і розкроювання за ними матраців. Складання та монтаж деталей покриття з металу, дубльованого матеріалу, матеріалу на основі синтетичних полімерів, фасонних частин, арматури. Ізолювання вібруючих поверхонь, контрольно-вимірювальної апаратури, газоповітряних клапанів, запірних фасонних частин. Виготовляння особливо складних шаблонів і розкроювання матеріалів для особливо складного ізоляційного покриття (кульових поверхонь, зйомного покриття на запірну арматуру, фланцеві з’єднання, сферичні частини апаратів з пелюсток). Монтаж деталей покриття ізоляції кульових і вібруючих поверхонь.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору