UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Керівники
  4. Начальник станції (залізничної)

Начальник станції (залізничної)

Завдання та обов’язки. Самостійно вирішує питання діяльності станції, використовуючи права, передбачені Законом. Керує усіма підрозділами залізничної станції відповідно до закону України, наказів, вказівок, інших нормативних актів Укрзалізниці, залізниці, Положення про залізничну станцію. Організовує роботу залізничної станції і взаємодію структурних підрозділів щодо виконання пасажирської, вантажної і поїзної роботи відповідно до плану і завдань, забезпечуючи безпеку перевезень, зберігання вантажів і рухомого складу, мінімальні витрати і ефективне використання технічних засобів, а також операцій митного, прикордонного, медично-санітарного, карантинного, ветеринарного, фітосанітарного контролю.

Бере участь в розробленні та затвердженні технологічного процесу і технічно-розпорядного акту роботи станції, графіка руху поїздів та інших документів з виробничо-господарської діяльності станції. Здійснює оперативне планування поїзної і вантажної роботи станції на основі добового та змінного завдань. Аналізує виконання основних показників роботи станції, доповідає керівництву про результати роботи. Розслідує випадки порушень нормальної роботи станції, Правил технічної експлуатації залізниць, інструкцій і наказів, розробляє заходи щодо їх запобігання.

Розслідує випадки несхоронності вантажів та роз’єднання їх з документами, робить висновки за результатами розслідування, у разі потреби проводить оперативні розгляди та приймає рішення щодо притягнення до відповідальності винних осіб. Розглядає письмові рапорти про складання комерційних актів, приймає рішення щодо доцільності оформлення комерційних актів та підписує оформлені акти. Контролює виконання вантажовідправниками і вантажоодержувачами правил перевезень, технічних умов навантаження і кріплення вантажів, вимог зберігання й утримання в справному стані станційних споруд, пристроїв та обладнання, розвиток, реконструкцію та технічне переоснащення станції.

Погоджує питання, які стосуються забезпечення роботи станції, перспективних і річних планів розвитку, впровадження нової техніки, удосконалення технології роботи, будівництва та реконструкції підрозділів інших служб у межах станції. Розробляє й здійснює заходи щодо постійного удосконалення організації, нормування і матеріального стимулювання праці. Представляє інтереси залізничної станції, розпоряджається її майном у межах наданих прав, укладає договори, забезпечує розвиток підсобно-допоміжного виробництва, розширення платних послуг населенню. Контролює ведення за встановленим порядком бухгалтерського, статистичного обліку та звітності, складання річного балансу й звіту.

Затверджує структуру і штати станції, видає накази і розпорядження, заохочує працівників, які відзначились, і накладає стягнення на порушників трудової й виробничої дисципліни. Здійснює підбір, розставлення, навчання й підвищення кваліфікації кадрів. Організовує укладання і виконання колективного договору. Забезпечує поліпшення умов праці, виконання трудового законодавства, правил і норм охорони праці і виробничої санітарії, підвищення культури виробництва. Доручає виконання окремих функцій своїм заступникам або керівникам структурних підрозділів. Заохочує працівників, які відзначились, і накладає стягнення на порушників трудової і виробничої дисципліни.

Повинен знати: положення про залізничну станцію; Правила технічної експлуатації залізниць України ; Інструкцію з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України; Інструкцію з сигналізації на залізницях України; Інструкцію з забезпечення безпеки руху поїздів під час виконання робіт з технічного обслуговування та ремонту пристроїв сигналізації, централізації, блокування (СЦБ); Інструкцію з забезпечення безпеки руху поїздів під час виконання колійних робіт; правила безпеки та порядок ліквідації наслідків аварійних ситуацій з небезпечними вантажами при перевезенні їх залізничним транспортом; накази, вказівки і розпорядження Укрзалізниці; методичні, нормативні та інші керівні матеріали з організації вантажної і поїзної роботи і перевезень пасажирів; закони України відповідно до кола обов’язків; основні принципи ведення станційної комерційної звітності та актово-претензійної роботи; технологічний процес і технічно-розпорядний акт роботи станції; графік руху поїздів і план формування поїздів; правила перевезень вантажів; Технічні умови навантаження і кріплення вантажів; показники і технічні норми експлуатаційної роботи станції; принципи роботи пристроїв сигналізації, централізації, блокування (СЦБ) та зв’язку та правила користування ними; основи оперативного планування перевезень; Статут залізниць України ; основи економіки і управління виробництвом; порядок планування виробничо-господарської діяльності і укладання господарських договорів; договірні зобов’язання з підприємствами, які обслуговуються; порядок роботи на ПЕОМ; діючі положення про оплату праці і форми матеріального стимулювання; правила і норми охорони праці і виробничої санітарії; Правила пожежної безпеки на залізничному транспорті ; Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту ; положення про робочий час і час відпочинку працівників залізничного транспорту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр або спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Для начальників позакласних та першого класу станцій стаж роботи на посадах керівників нижчого рівня — не менше 5 років, для начальників станцій нижчого класу стаж роботи на посадах керівників нижчого рівня — не менше 2 років.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору