UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Фахівці
  4. Диспетчер з оперативного керування перевезеннями та експлуатаційною роботою

Диспетчер з оперативного керування перевезеннями та експлуатаційною роботою

Завдання та обов’язки. Забезпечує виконання графіка руху і плану формування поїздів, завдань з середньодобової продуктивності і пробігу локомотивів, направлення вагонопотоків. Контролює роботу диспетчерів та чергових дирекції залізничних перевезень, залізничної станції, локомотивного депо з організації пересувань на диспетчерських дільницях поїздів підвищеної ваги та довжини, з негабаритними вантажами, спеціального рухомого складу, заново побудованих локомотивів та тих, що прямують в ремонт та з ремонту; своєчасне і якісне виконання планів поїзної, вантажної роботи, графіків руху поїздів та змінно-добових завдань з маневрової роботи та вантажно-розвантажувальних робіт, режим роботи обладнання та пристроїв.

Регулює парк локомотивів, який експлуатується, з урахуванням його ефективного і раціонального використання. Забезпечує виконання норм утримання робочого парку вагонів та правильний їх облік, рівномірне розташування вантажних та порожніх вагонів, своєчасне розвезення місцевого вантажу. Контролює організацію навантаження і формування маршрутів. Перевіряє забезпеченість районів та дільниць технікою, вантажно-розвантажувальними засобами, пристроями. Здійснює оперативний контроль за режимом роботи локомотивних бригад, виконанням графіка всіх видів ремонту. Вживає оперативних заходів до організації аварійно-відновних робіт та контролює їх виконання.

Веде книгу наказів, графік вантажної роботи, диспетчерський журнал, отримує дані про режим роботи обладнання та пристроїв, складає звіт про роботу підрозділу, аналізує підсумки роботи і розробляє пропозиції щодо усунення недоліків. Планує та оперативно керує експлуатаційною роботою на полігоні залізниці, що обслуговується, відповідно до технічного плану, завдань Укрзалізниці та залізниці. Забезпечує виконання добового плану поїзної та вантажної роботи.

Контролює виконання графіка руху поїздів, плану формування, розвезення місцевого вантажу, здавання порожніх вагонів згідно з регулювальним завданням; введення в графік пасажирських поїздів, що запізнюються, просування поїздів, що прямують за особливими умовами; обмін поїздів і локомотивів; передавання місцевого вантажу і порожніх вагонів на стикових пунктах сусідніх залізниць.

Контролює виконання плану навантаження важливих вантажів. Контролює дотриманням встановлених норм якісних показників використання вагонів і локомотивів, робочого часу локомотивних бригад. Аналізує оперативну обстановку та підсумки виконання плану експлуатаційної роботи полігону, доповідає керівництву про підсумки роботи зміни. Контролює виконання наказів, розпоряджень Укрзалізниці, залізниці, своєчасне та точне передавання інформації щодо поїздів та роботи станцій.

Веде скорочений графік руху поїздів, обороту локомотивів (у разі відсутності автоматизованого робочого місця дорожнього диспетчера) та іншу документацію згідно з колом обов’язків. Керує оперативною роботою поїзних диспетчерів та чергових дирекції залізничних перевезень, рухом поїздів на дільниці (диспетчерській), що обслуговується. Оцінює та прогнозує положення на дільниці; планує і організовує пропуск поїздів. Контролює своєчасне надання “вікон”. Керує роботою єдиної зміни; диспетчерської дільниці.

Повинен знати: Правила технічної експлуатації залізниць України ; Інструкцію з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України; Інструкцію з сигналізації на залізницях; Правила безпеки та порядок ліквідації наслідків аварійних ситуацій з небезпечними вантажами при перевезенні їх залізничним транспортом; Інструкцію з забезпечення безпеки руху під час виконання колійних робіт; Інструкцію з забезпечення безпеки руху поїздів під час виконання робіт з технічного обслуговування і ремонту пристроїв сигналізації, централізації, блокування (СЦБ); накази, розпорядження та вказівки Укрзалізниці, управлінь залізниць; методичні, нормативні та інші керівні матеріали з організації руху поїздів; технічну та експлуатаційну характеристику дирекції залізничних перевезень та великих станцій, технологію їх роботи; графік руху і план формування поїздів, порядок прямування вагонопотоків; правила перевезення вантажів, порядок роботи на ПЕОМ; показники і технічні норми експлуатаційної роботи; схеми, профіль колій, технічно-розпорядні акти, технологічні процеси роботи станцій дільниці; правила і норми з охорони праці та виробничої санітарії; основи трудового законодавства; Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту ; положення про робочий час і час відпочинку працівників залізничного транспорту.

Кваліфікаційні вимоги. Старший диспетчер: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією диспетчера — не менше 2 років (на даному підприємстві не менше 1 року). Диспетчер: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або молодший спеціаліст) та стаж роботи з оперативного регулювання процесом перевезень на даному підприємстві — не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору