UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робiтники
  4. Електромонтер-релейник

Електромонтер-релейник

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Випробовує та перевіряє релейний захист, прилади та силове устаткування під керівництвом електромонтера-релейника більш високої кваліфікації. Виконує слюсарні і допоміжні роботи під час монтажу схем автоматики та релейного захисту. Ремонтує і встановлює на панелях запобіжники, реле та прилади.

Повинен знати: загальні поняття про релейний захист, про будову реле та приладів; принцип дії та призначення запобіжників; прийоми роботи та послідовність операцій під час ревізій та монтажу схем автоматики та релейного захисту; елементарні знання про ознаки пошкодження контрольно-вимірювальних приладів та правила користування ними; елементарні поняття з електротехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Випробовує та перевіряє релейний захист, прилади та силове устаткування. Здійснює профілактичний огляд схем автоматики. Здійснює монтаж схем автоматики та релейного захисту під керівництвом електромонтера-релейника вищої кваліфікації. Ремонтує контрольно-вимірювальні прилади.

Повинен знати: призначення релейного захисту і приладів; контрольно-вимірювальні прилади випробування релейного захисту і силового устаткування; схеми включення контрольно-вимірювальних приладів; принцип дії приладів і реле; типи реле, що застосовуються в схемах автоматики; однолінійну схему підстанції; основи електротехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або підготовка безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією електромонтера-релейника 2 розряду не менше 1 року.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Перевіряє та оглядає максимально струмовий захист. Перевіряє, оглядає і настроює випрямні агрегати, газові захисти трансформаторів, прості пристрої автоматики і телемеханіки. Оглядає, ремонтує, ревізує, регулює і настроює прості конструкції. Розбирає, ремонтує і складає електричні прилади магнітно-електричних і індукційних систем з виконанням їх градуювання і випробування. Ремонтує вимірювальні трансформатори, випробовує захисні засоби. Продзвонює ланцюги захисту. Виконує розрахунки, що пов’язані з регулюванням реле та приладів.

Повинен знати: будову реле, процес регулювання реле і розрахунки, що застосовуються у процесі регулювання; призначення і принцип дії силового устаткування підстанцій; принципові схеми релейного захисту; марки проводів і кабелів; правила читання принципових схем автоматики; схеми перевірки реле і приладів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електромонтера-релейника 3 розряду не менше 1 року.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Випробовує, перевіряє і настроює максимальний струмовий і земляний захист, захист від зниження напруги кабелів, захист від замикання на землю. Перевіряє щитові контрольно-вимірювальні прилади. Перевіряє і випробовує вимикачі і автомати. Випробовує силові і вимірювальні трансформатори, силове устаткування підвищеної напруги. Здійснює ревізію і налагодження усіх систем автоматики. Настроює і ревізує апаратуру і реле схем автоматики. Виконує перемонтаж схем автоматики і керування в умовах діючої підстанції. Ремонтує і регулює усі типи приладів і реле з класом точності до одиниці. Оглядає схеми телекерування. Настроює датчики і прилади телекерування. Ремонтує і регулює термодатчики і термореле.

Повинен знати: будову вимірювальної та випробної апаратури; характеристики і основні параметри релейного захисту; правила читання контактних схем релейного захисту і автоматики; будову і типи апаратури, що застосовується у схемах автоматики; технічні умови роботи схем автоматики; принцип роботи телекерування.

Кваліфікаційні вимоги. Вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електромонтера-релейника 4 розряду не менше 1 року.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Випробовує, перевіряє і настроює релейний захист різних типів, що застосовуються на підстанціях. Настроює і перевіряє електричні характеристики реле потужності. Налагоджує і регулює телекерування. Визначає несправності і причини перебою у роботі телекерування. Виконує планові перевірки електронного захисту. Ревізійно обслуговує і ремонтує прилади та пристрої, що застосовуються для налагодження і монтажу електронної апаратури і зарядно-підзарядних пристроїв. Виконує стендове налагодження блоків і модулів апаратури телемеханіки.

Повинен знати: принципові і монтажні схеми телекерування і правила їх читання; будову і схеми керування кремнієвих випрямлячів.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією електромонтера-релейника 5 розряду не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору