UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Фахівці
  4. Механік портового флоту

Механік портового флоту

Завдання та обов’язки. Стежить за справним експлуатаційним технічним станом суден портового флоту та суднового устаткування. Контролює роботу членів машинних команд щодо підтримання суден у справному технічному стані та ефективного використання технічних суднових засобів. Вживає заходів, які спрямовано на збільшення експлуатаційного періоду, економію паливно-енергетичних та матеріально-технічних ресурсів. Здійснює контроль за своєчасним виконанням екіпажами суден профілактичного обслуговування механізмів, пристроїв відповідно до регламенту та технічного стану.

Бере участь у складанні та перевірці ремонтних відомостей, кошторисів та рахунків з ремонту, складанні заявок на змінні запасні частини й матеріали, розробленні та здійсненні заходів, які спрямовано на якісний ремонт, що проводиться силами підприємств та суднових екіпажів. Бере участь у розробленні програм теплотехнічних випробувань на суднах, їх проведенні та розробленні заходів щодо економії паливно-мастильних матеріалів, аналізує їх витрати на суднах. Контролює рівень знань членів машинних команд суден.

Сприяє впровадженню на суднах передових методів праці, засобів технічної діагностики й малої механізації, наукової організації технічної експлуатації та раціоналізаторської роботи, економічних методів управління, правил технічної експлуатації суднових технічних засобів.

Повинен знати: постанови, накази, розпорядження, нормативні та інші керівні документи, що стосуються експлуатації суднового устаткування, організації суднової служби; правила технічної експлуатації флоту; будову та правила технічної експлуатації суднових технічних засобів; правила та нормативні документи Регістру судноплавства України; Положення про ремонт суден на судноремонтних заводах України; нормативні документи стосовно судноремонту; положення міжнародних конвенцій та резолюцій Міжнародної морської організації (ІМО) щодо охорони життя людини на морі (СОЛАС), запобігання забрудненню із суден (МАРПОЛ) тощо; теоретичні основи теплотехніки, електротехніки, техніко-експлуатаційні характеристики головних та допоміжних суднових енергетичних установок; основи економіки, організації праці й управління; основи трудового законодавства.

Кваліфікаційні вимоги. Повна, базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр або молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією механіка на суднах: для спеціаліста — не менше 3 років, бакалавра — не менше 4 років, молодшого спеціаліста — не менше 5 років.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору