UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Державні службовці міністерств, інших центральних органів виконавчої влади
  4. Спеціаліст II категорії

Спеціаліст II категорії

Завдання, обов’язки та повноваження. Виконує роботи, які сприяють створенню умов для ефективної діяльності відповідного органу, в частині виконання закріплених показників роботи за відповідним органом виконавчої влади (управлінням, відділом тощо). Бере участь у підготовці та реалізації одного з напрямів державних програм розвитку сфери (галузі) управління, а також у розробці проектів нормативних та інструктивно-методичних документів. Готує матеріали для аналізу стану справ у сфері (галузі) управління.

Контролює у відділі терміни виконання актів законодавства, наказів, інструкцій, інших вказівок по міністерству, доручень директивних органів, листів. Розглядає, а у разі необхідності перевіряє заяви та скарги громадян у межах наданих йому повноважень. Бере участь в аналізі тенденцій розвитку одного з напрямів підвідомчої сфери (галузі) управління, готує відповідні пропозиції щодо усунення виявлених недоліків з питань, що належать до його компетенції. Вивчає та узагальнює вітчизняний та зарубіжний передовий досвід з напряму діяльності відповідного органу виконавчої влади (управління, відділу тощо), готує матеріали з відповідними висновками.

Бере участь у комплексних перевірках підвідомчих підприємств, установ, організацій з питань напряму діяльності відповідного органу виконавчої влади і наданих йому повноважень. Забезпечує виконання доручень керівництва органу виконавчої влади, вищих органів влади з питань, що стосуються його компетенції. Координує свою роботу з головним (провідним) спеціалістом при вирішенні окремих завдань. Готує відповідні аналітичні огляди, здійснює комп’ютерний набір матеріалів. Веде діловодство в структурному підрозділі органу виконавчої влади.

Має право. За дорученням здійснювати перевірку виконання підвідомчими підприємствами, установами, організаціями постанов, розпоряджень, наказів та рішень центрального органу виконавчої влади. Використовувати отримані у встановленому порядку від органів, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, громадських об’єднань статистичні та оперативні дані, звіти та довідкові матеріали з питань, що належать до сфери діяльності конкретного підрозділу, необхідні для виконання посадових обов’язків. Брати участь у семінарах, нарадах при розгляді питань та прийнятті рішень у межах своєї компетенції. Вносити на розгляд керівництва органу виконавчої влади пропозиції щодо поліпшення роботи відповідного підрозділу.

Повинен знати. Конституцію України ; акти законодавства, що стосуються державної служби та діяльності відповідного органу виконавчої влади; постанови, розпорядження, інші нормативно-правові акти, що регулюють розвиток відповідної сфери (галузі) управління; практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції; інструкцію з діловодства; основи державного управління та права; правила ділового етикету; правила та норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп’ютері та відповідні програмні засоби.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, спеціаліста. Стаж роботи за фахом у державній службі не менше 2 років або стаж роботи за фахом в інших сферах не менше 3 років. Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору