UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Фахівець із трудового та побутового влаштування інвалідів

Фахівець із трудового та побутового влаштування інвалідів

Завдання та обов’язки. Здійснює контроль за проведенням заходів із трудового та побутового влаштування ветеранів війни та інвалідів. Узагальнює та поширює передовий досвід цієї роботи. Бере участь у підготовці інформаційних матеріалів по розробці пропозицій професійної та соціальної реабілітації інвалідів, їх працевлаштування, створенні та розвитку спеціалізованих підприємств з використанням праці інвалідів, надомних видів праці та інших форм зайнятості. Організовує роботу, пов’язану з професійним навчанням і перекваліфікацією інвалідів.

Здійснює збирання, оцінку, аналіз, оброблення, накопичення оперативної, статистичної, організаційно-методичної інформації з питань трудового та побутового влаштування інвалідів, експлуатацію та удосконалення відповідних баз даних з використанням поточних комп’ютерних технологій, підготовку відповідних оперативних, аналітичних та статистичних матеріалів і забезпечення ними керівництва управління, органів державної виконавчої влади. Розглядає матеріали, що надходять від фізичних та юридичних осіб і стосуються питань, що входять до його компетенції, готує у встановленому порядку відповідні пропозиції, висновки, відповіді.

Бере участь у перевірках роботи підприємств, установ, організацій з надання пільг інвалідам, які працюють. Обстежує матеріально-побутові умови інвалідів та пенсіонерів. Веде облік інвалідів, які потребують спеціального автотранспорту, комплектує групи інвалідів для навчання їх водінню автомобілів з ручним керуванням, видає наряди на їх отримання, контролює за надходженням автомобілів.

Організовує матеріально-побутове, культурне та медичне обслуговування громадян похилого віку та інвалідів, які проживають у будинках-інтернатах (пансіонатах), самотніх непрацездатних громадян. Контролює повноту надання пенсіонерам та інвалідам, які проживають у стаціонарних установах, а також самотнім непрацездатним громадянам пільг, що передбачаються чинним законодавством. Бере участь у комплексних ревізіях та перевірках стаціонарних установ з питань організації їх роботи, фінансово-господарської діяльності.

Організовує практичну допомогу та здійснює контроль заходів підготовки будинків-інтернатів до роботи в осінньо-зимовий період. Організовує вивчення та розповсюдження передового досвіду роботи будинків-інтернатів з питань поліпшення обслуговування громадян похилого віку та інвалідів. За дорученням свого керівника виконує обов’язки, які передбачено характеристиками для споріднених за характером роботи посад. Додержується правил охорони праці та протипожежного захисту.

Повинен знати: Конституцію України ; Закон України “Про державну службу” ; акти законодавства, розпорядчі, інструктивні та методичні документи, що регламентують діяльність відділу; профілюючі дисципліни (залежно від функцій галузі, з якою пов’язана відповідна діяльність); практику застосування законодавства з питань, що належать до компетенції відділу; організацію обслуговування непрацездатних та малозабезпечених громадян, ветеранів війни та праці, інвалідів, багатодітних сімей, одиноких матерів; основи діловодства; державну мову; правила експлуатації комп’ютерної, обчислювальної та організаційної техніки; правила охорони праці та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Провідний фахівець із трудового та побутового влаштування інвалідів: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст за однією із спеціальностей за профілем роботи) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за фахом у державній службі на посаді фахівця I категорії — не менше 1 року або стаж роботи на посаді фахівця із трудового та побутового влаштування інвалідів I категорії — не менше 3 років.

Фахівець із трудового та побутового влаштування інвалідів I категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для магістра — без вимог до стажу роботи; для спеціаліста — стаж роботи на посаді фахівця із трудового та побутового влаштування інвалідів II категорії не менше 2 років; для бакалавра — не менше 3 років.

Фахівець із трудового та побутового влаштування інвалідів II категорії: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) та підвищення кваліфікації; для спеціаліста — без вимог до стажу роботи; для бакалавра — стаж роботи на посаді фахівця із трудового та побутового влаштування інвалідів — не менше 2 років.

Фахівець із трудового та побутового влаштування інвалідів: повна вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр) без вимог до стажу роботи.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору