UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робiтники
  4. Кіномеханік

Кіномеханік

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Самостійно демонструє фільми на кіноустановках, обладнаних вузькоплівковою кінопроекційною апаратурою. Проводить технічний огляд і регулювання вузькоплівкової кіноапаратури. Виявляє та усуває несправності в роботі вузькоплівкової кінопроекційної та звуковідтворюючої апаратури, що не потребують розбирання механізмів та розпаювання монтажу. Чистить і змащує апаратуру. Готує до кінопоказу кінопроекційну та звуковідтворюючу апаратуру на широкоплівкових кіноустановках стаціонарного та пересувного типу. Демонструє кінофільми на широкоплівкових кіноустановках під керівництвом кіномеханіка 3-го розряду. Перевіряє, перемотує, зволожує, визначає технічний стан та склеює фільмокопії. Веде технічну документацію кіноустановки.

Повинен знати: будову та технічні характеристики кінопроекційної, звуковідтворюючої апаратури та допоміжного обладнання вузькоплівкових кіноустановок; проведення планово-запобіжних оглядів і ремонтів; способи усунення несправностей в кінопроекційній та звуковідтворюючій апаратурі на вузькоплівкових кіноустановках; типи кінопроекційної, звуковідтворюючої апаратури та допоміжного обладнання широкоплівкових кіноустановок; призначення та технічні дані основних вузлів апаратури та обладнання широкоплівкових кіноустановок; інструкції з визначення технічного стану фільмокопій, причини пошкодження фільмокопій та заходи щодо їх запобігання та усунення.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Демонструє фільми та обслуговує кіноустановки, обладнані 16-, 35-, 70-мм кінопроекційною апаратурою стаціонарного та пересувного типу і пристроями автоматизації кінопоказу. Проводить технічний огляд і регулювання апаратури з використанням контрольних та вимірювальних приладів і пристроїв, що входять до комплекту кіноустановки. Виявляє та усуває несправності в роботі кінопроекційної та звуковідтворюючої апаратури, що не потребують розбирання механізмів та розпаювання монтажу. Перемотує, зволожує та склеює фільмокопії, визначає їх технічний стан. Веде технічну документацію кіноустановки.

Повинен знати: будову та технічні характеристики кінопроекційної, звуковідтворюючої апаратури та допоміжного обладнання на пересувних та стаціонарних широкоплівкових кіноустановках; монтажну схему кіноустановки; основи електротехніки, кінопроекційної техніки, звукотехніки, акустики в обсязі шкільної програми; проведення технічних оглядів і ремонтів; причини несправностей у роботі апаратури, способи щодо їх запобігання та усунення; призначення і правила користування контрольно-вимірювальними приладами і пристроями; інструкції з визначення технічного стану фільмокопій, причини пошкодження фільмокопій та заходи щодо їх запобігання та усунення.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта чи повна або базова загальна середня освіта та одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією кіномеханіка 2-го розряду — не менше 1 року.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Демонструє фільми на кіноустановках, обладнаних широкоплівковою кінопроекційною апаратурою стаціонарного або пересувного типу та фільми на відеоносіях на відеоустановках, обладнаних відеопроекційною апаратурою. Проводить технічне обслуговування широкоплівкової кінопроекційної апаратури. Здійснює кінопоказ з 2 — 3 плівок при синхронному звуковідтворенні з однієї чи двох магнітних фонограм разом з демонстрацією зображення. Здійснює кінопоказ з кілець магнітної плівки і зображення під час процесів озвучування фільмів, дублювання, укладання тексту. Демонструє лавандові фільмокопії (рівноцінні негативу), а також фільмокопії після реставраційної обробки. Виконує роботи з перевірки та випробування нової і капітально відремонтованої апаратури та обладнання. Визначає технічний стан фільмокопій і магнітних фонограм. Ремонтує і синхронізує фільмокопії і магнітні фонограми.

Повинен знати: будову та технічні характеристики кінопроекційної, звуковідтворюючої апаратури та допоміжного обладнання на пересувних та стаціонарних широкоплівкових кіноустановках; монтажну схему кіноустановки; основи електротехніки, кінопроекційної техніки, звукотехніки, акустики в обсязі шкільної програми і програми професійного училища; зміст технічних оглядів і ремонтів; причини несправностей у роботі апаратури, способи щодо їх запобігання та усунення; призначення і правила користування контрольно-вимірювальними приладами і пристроями; інструкції з визначення технічного стану фільмокопій, причини пошкодження фільмокопій та заходи щодо їх запобігання та усунення; особливості панорамної, широкоформатної проекції та стереофонічного звуковідтворення; нестандартне кіностудійне проекційне та звуковідтворююче устаткування; правила поводження з кіноматеріалами з великою кількістю склейок під час монтажу, озвучування та перезапису; будову та правила користування пультом керування.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією кіномеханіка 3-го розряду — не менше 1 року.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Демонструє фільми та проводить технічне обслуговування всіх видів кіновідеоустановок. Здійснює комплексну перевірку, налагодження, регулювання, юстирування та поточний ремонт проекційної, звуковідтворюючої апаратури, підсилюючих пристроїв, апаратури синхронізації, електросилових та електророзподільних пристроїв.

Виконує роботи з монтажу та заміни кінотехнічного устаткування. Здійснює технічний нагляд за електромережею та електрообладнанням кіновідеоустановки. Вживає заходів щодо запобігання та усунення пошкоджень, що виникають під час роботи устаткування. Контролює забезпеченість апаратної усім необхідним для виконання безперебійної демонстрації кінофільмів (технічною документацією, устаткуванням, інструментом, технологічною оснасткою, фільмокопіями, матеріалами, комплектуючими частинами, вантажно-розвантажувальними засобами тощо).

Повинен знати: будову, технічні характеристики, способи регулювання, юстирування та налагодження проекційної і звуковідтворюючої апаратури всіх видів кіновідеоустановок; правила заміни та установки магнітних звуковідтворюючих головок з використанням тест-фільмів та вимірювальних приладів; принципи синхронізації проекційної апаратури з апаратами звуковідтворення під час демонстрації фільму на декількох плівках; методи виявлення та способи усунення пошкоджень фільмокопій та магнітних фонограм; будову та правила користування пультом керування; принцип будови динамічної електрореклами; монтажні схеми і креслення кіновідеоустановок.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією кіномеханіка 4-го розряду — не менше 1 року.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Демонструє фільми на кіновідеоустановках, обладнаних особливо складною апаратурою з використанням мікропроцесорної техніки, систем стереозвуковідтворення та систем електронного кінематографу.

Повинен знати: будову, технічні характеристики, способи регулювання, юстирування та налагодження проекційної і стереозвуковідтворюючої апаратури; правила заміни та установки магнітних звуковідтворюючих головок з використанням тест-фільмів та вимірювальних приладів; принципи синхронізації проекційної апаратури з апаратами звуковідтворення під час демонстрації кінофільму на декількох плівках; принцип будови динамічної електрореклами; монтажні схеми і креслення кіновідеоустановок.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією кіномеханіка 5-го розряду — не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору