UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Бутафор

Бутафор

1-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує підготовчі роботи із бутафорського оброблення виробів під керівництвом бутафора більш високої кваліфікації: нарізає папір, просіює крейду, гіпс; готує глину, клей, клейстер; підготовляє папір для пап’є-маше. Обклеює гладкі поверхні мішковиною та папером. Фарбує папір для листя.

Повинен знати: основні елементи бутафорської справи; способи простої обробки бутафорських виробів; способи варіння клею та заварювання клейстеру; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує підготовчі роботи із бутафорського оброблення виробів. Шпаклює та левкасить вироби з глибоким та неглибоким рельєфом. Виготовляє за готовими шаблонами гладкі гіпсові форми або з рельєфом грубої форми. Обклеює вищевказані вироби із пап’є-маше за готовими формами та готує їх під фарбування. Встановлює та закріплює ці вироби в декораціях. Обрізає, зшиває та окантовує шви бутафорських виробів. Готує шпаклівку та левкас.

Повинен знати: техніку виготовлення форм гіпсових виробів з глибоким та неглибоким рельєфом, а також з рельєфом грубої форми; властивості та призначення різних матеріалів; принципи роботи штампувальних верстатів; способи приготування шпаклівки та левкасу; інструменти та приладдя, що застосовуються в бутафорській справі; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією бутафора 1 розряду не менше 0,5 року.

Приклади робіт:

1. Бутафорське листя — штампування або вирізання ручним способом, накручування на дерева.

2. Бутафорський сніг — перетирання із цигаркового паперу механічним або ручним способом.

3. Листове каміння — ліплення із пап’є-маше.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виготовляє прості бутафорські вироби. Ліпить за ескізами та готовими шаблонами вироби з неглибоким рельєфом із різноманітних матеріалів. Виготовляє гіпсові форми та виклеює із пап’є-маше та мастики вироби з рельєфом великого чіткого малюнка із невеликою глибиною. Штукатурить стіни під глинобитні поверхні. Готує мастики. Обшиває стіни листовим бутафорським камінням та цеглою.

Повинен знати: способи приготування мастики та штукатурних розчинів; будову та правила експлуатації обладнання та приладдя, що застосовується під час виготовлення виробів ручним способом; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією бутафора 2 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:

1. Бутафорське листя — фарбування в різноманітні кольори із наданням різних відтінків.

2. Іоніка із мастики — виготовлення.

3. Коврова трава, паперові квіти — виготовлення.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виготовляє бутафорські вироби середньої складності. Ліпить вироби з глибоким рельєфом із різноманітних. матеріалів та орнаментом середньої густоти. Виготовляє прості об’ємні гіпсові кускові форми архітектурних деталей. Виклеює із пап’є-маше об’ємні гіпсові архітектурні деталі та скульптури. Встановлює в декораціях об’ємні архітектурні деталі із доробкою під час монтування на місці. Штукатурить поверхні різноманітних фактур. Виконує картонажні роботи. Складає кольори із олійних фарб. Виготовляє квіти із тканини та паперу. Керує роботою бутафорів більш низької кваліфікації.

Повинен знати: техніку і технологію виготовлення об’ємних форм; техніку збирання, оброблення, встановлення та реставрації бутафорських виробів; матеріали, що використовуються, та їх властивості; рецептуру складання олійних, анілінових кольорів та штукатурних розчинів; розрахунок та креслення картонажних виробів; технологію фарбування тканини; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією бутафора 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:

1. Багатокольорові, збільшені ордени — розмальовування.

2. Іній на стінах, дверях, мороз на склі — імітація.

3. Квіти із тканини: бузок, ромашки, тюльпани, гладіолуси, гвоздики, букет фіалок із 5-6 квітів із листям — виготовлення.

4. Ліпні гірлянди із листя, розетки — виготовлення форм.

5. Поверхні під старе дерево — оброблення. 6. Реквізит — виготовлення та реставрація із ліпленням.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виготовляє складні бутафорські вироби. Ліпить об’ємні вироби із орнаментуванням дрібного малюнка за ескізами із різноманітних матеріалів. Виготовляє гіпсові складні форми скульптурних виробів. Складає кольори із фарб. Відливає моделі із гіпсу. Фактурує дерева. Виконує муляжні роботи. Виготовляє квіти із шовку та оксамиту. Креслить та виготовляє шаблони.

Повинен знати: техніку виготовлення об’ємних виробів з орнаментуванням дрібного малюнка; технологію виготовлення імітаційних предметів та реставраційних робіт; способи художнього розпису бутафорських виробів; техніку та технологію виготовлення квітів; способи виготовлення шаблонів; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією бутафора 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:

1. Барельєфи, вази з орнаментом, капітелі, маски — виготовлення моделей.

2. Бутафорські предмети — розпис клеєвою фарбою в декілька кольорів.

3. Знаки розрізнення, ордени, квіти із тканини: жоржини, троянди — виготовлення.

4. Малюнки по кріпкому левкасу — карбування із тонуванням під золото або старе срібло.

5. Малюнки по оксамиту, плюшу — тиснення гарячим способом.

6. Чучела звірів, птахів — ліплення в глині.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виготовляє особливо складні, унікальні бутафорські вироби з художнім оздобленням. Ліпить скульптури. Виконує роботи із оргскла, фольги, латуні, текстоліту. Виконує роботи під карбування металевих виробів, під срібло та золото. Оздоблює архітектурні деталі та бутафорські вироби під золото, срібло та метал. Виготовляє вироби із пластмас на вакуумному устаткуванні.

Повинен знати: технологію виготовлення комбінованих форм із каркасом; креслення, схеми, ескізи; способи виготовлення вогнетривких форм; техніку збільшення моделей, схем, креслення до заданої величини; підтонування, позолочення сухозліткою; техніку і технологію виготовлення виробів із пластмас на вакуумному устаткуванні; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією бутафора 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт:

1. Броші, вази, водорості-актинії із губчастої резини, кольє, люстри, медальйони — виготовлення.

2. Бюсти та скульптури цивільного та військового типів, каріатиди — виготовлення.

3. Капітелі іонічного і коринфського стилів — виготовлення.

4. Ножі та ефеси шпаг, кинджалів, шабель, сагайдаки для стріл — оздоблення під карбування.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору