UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Фахівці
  4. Фельдшер аварійно-рятувального підрозділу

Фельдшер аварійно-рятувального підрозділу

Завдання та обов’язки. Здійснює розшук постраждалих в зоні надзвичайної ситуації та транспортування їх з небезпечної зони. Надає особовому складу оперативно-рятувального підрозділу та потерпілому від надзвичайної ситуації населенню екстрену долікарську (фельдшерську) медичну допомогу та забезпечує медичну евакуацію із зони надзвичайної ситуації. Організовує взаємодію із місцевими органами охорони здоров’я з питань надання особовому складу оперативно-рятувального підрозділу амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги.

Здійснює навчання особового складу оперативно-рятувального підрозділу відповідно до програми навчання першої медичної допомоги. В умовах задимленого, загазованого та забрудненого повітря організовує здійснення заходів щодо захисту організму, органів дихання та використання спеціального спорядження потерпілими. Відповідає за медичне забезпечення (медичними апаратами і устаткуванням, медично-санітарним майном) та утримання його в справному стані.

Проводить комплектування і своєчасне списання медичних засобів та медичного майна, лікувально-профілактичні, санітарно-гігієнічні та протиепідемічні заходи в місцях проведення аварійно-рятувальних робіт та пункті постійної дислокації з особовим складом оперативно-рятувального підрозділу. Бере участь в амбулаторному прийомі працівників підрозділу, в організації та проходженні співробітниками підрозділу щорічного профілактичного огляду. Організовує реабілітацію та проходження лікарсько-експертної комісії. Веде документацію медичного пункту оперативно-рятувального підрозділу. За відсутності лікаря чергової зміни чергує та виконує його функціональні обов’язки.

Повинен знати. Законодавчі та нормативно-правові акти України про оперативно-рятувальні служби; вимоги положень, наказів, інструкцій та інших документів, що регламентують організацію, проходження і несення медичної служби в оперативно-рятувальних підрозділах; вимоги нормативно-правових актів щодо взаємодії з іншими службами при ліквідації надзвичайних ситуацій; правила охорони праці під час проходження і несення служби; сигнали цивільної оборони і дії, які вони приписують; порядок та засоби надання медичної допомоги у обсязі долікарської (фельдшерської); епідемічну та санітарно-гігієнічну обстановку району аварії, катастрофи чи стихійного лиха; симптоматику і діагностику найбільш частих захворювань і термінальних станів; володіння прийомами реанімації, вміння надавати долікарську (фельдшерську) медичну допомогу при травматичних пошкодженнях, кровотечі, колапсі, отруєнні, утопленні, анафілактичному шоку, відмороженні, алергічних станах; тактику персоналу при виявленні хворого, підозрілого на особливо небезпечні та небезпечні інфекційні захворювання; основи десмургії, асептики, антисептики та травматології; призначення, принципи будови, тактико-технічні характеристики та правила експлуатації санітарної та медичної техніки, приладів радіаційного, хімічного, біологічного та дозиметричного контролю та засобів захисту органів дихання та спеціального спорядження.

Кваліфікаційні вимоги. Базова вища освіта відповідного професійного спрямування за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра. Спеціалізація за профілем роботи. Підвищення кваліфікації за спеціальністю “Лікувальна справа”. Наявність сертифікату МОЗ України з надання медичної допомоги при невідкладних станах. Без вимог до стажу роботи.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору