UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Авіаційний механік з радіоустаткування

Авіаційний механік з радіоустаткування

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує підготовчо-заключні роботи з технічного обслуговування радіоустаткування повітряних суден. Виконує під керівництвом робітника вищої кваліфікації нескладні роботи з технічного обслуговування радіоустаткування та усуває прості несправності - видалення з антен і обтічників снігу, льоду; відкриття лючків для огляду та знімання блоків радіостанцій; дрібний ремонт облатки шнурів авіагарнітур та інші роботи.

Повинен знати: основні знання з радіоустаткування, а також правила технічної експлуатації та технічного обслуговування радіоустаткування повітряних суден, що обслуговуються; характерні експлуатаційні особливості та несправності; функціональні схеми радіоустаткування; призначення перевірних літакових установок і контрольно-вимірювальних приладів і правила догляду за ними; основні матеріали, деталі, нескладні агрегати, які застосовуються, під час технічного обслуговування радіоустаткування та їх маркування.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує технічне обслуговування під керівництвом робітника вищої кваліфікації радіоустаткування повітряних суден за всіма видами регламентних робіт. Перевіряє монтаж, надійність кріплення радіоустаткування; замінює аварійну радіостанцію, диполі, антени прийомопередавача та інші нескладні прилади. Перевіряє під струмом працездатність простих приладів. Виконує перепаювання штепсельних рознімань, відповідно до фідерної схеми. Виявляє та усуває прості несправності радіоустаткування на авіаційній техніці, що обслуговується.

Повинен знати: основні нормативні акти з радіотехніки, електроніки та радіолокації, загальні знання про повітряні судна, що обслуговуються; правила технічної експлуатації, регламенти і технологію технічного обслуговування радіоустаткування, функціональні та фідерні схеми радіоустаткування повітряних суден, що обслуговуються; призначення, будову та принцип роботи різних приладів, технологію монтажу і демонтажу радіоустаткування; можливі несправності, способи їх виявлення та усунення; правила збереження і консервації устаткування; призначення і принцип дії перевірних стендів, установок і контрольно-вимірювальної апаратури; агрегати, деталі та матеріали, які застосовуються під час технічного обслуговування, їх призначення і маркування.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією авіаційного механіка з радіоустаткування 2 розряду - не менше 1 року.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує технічне обслуговування за всіма видами регламентних робіт радіоустаткування одного із типів літаків IV класу або вертольотів III-IV класу; під керівництвом бригадира виконує технічне обслуговування радіоустаткування одного з літаків I-III класу або вертольотів I-II класу. Здійснює підготовку радіоустаткування до льотних випробувань та огляд після випробування із виміром основних технічних параметрів. Відпрацьовує та настроює радіоустаткування, замінює окремі деталі та вузли. Визначає причини виникнення несправностей та усуває їх. Виконує роботу з контрольно-вимірювальною апаратурою, а також на стендах або установках. Оформлює технічну документацію на технічне обслуговування радіоустаткування.

Повинен знати: загальні знання про повітряні судна, що обслуговуються; регламенти і технологію технічного обслуговування радіообладнання; експлуатаційні особливості радіообладнання повітряних суден, що обслуговуються; основні норми технічних параметрів; способи настроювання устаткування і виміри параметрів; конструкцію і принцип роботи блоків приладів, що входять у комплект радіоустаткування; будову перевірних стендів, установок і контрольно-вимірювальної апаратури, правила користування ними; функціональні, принципові, фідерні та монтажні схеми радіолокаційного, радіозв'язкового і радіонавігаційного обладнання; можливі несправності, способи їх виявлення та усунення; документацію з технічного обслуговування радіоустаткування повітряних суден, порядок її ведення та оформлення.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією авіаційного механіка з радіоустаткування 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує технічне обслуговування за всіма видами регламентних робіт радіоустаткування одного з типів літаків I-III класу або вертольотів I-II класу або не менше двох типів літаків IV класу або вертольотів III-IV класу. У разі однотипного базування повітряних суден або закріпленому методі, виконує технічне обслуговування за всіма видами регламентних робіт базового або закріпленого типу літака IV класу (вертольотів III-IV класу) і технічне обслуговування за оперативними видами регламентних робіт на інших типах літаків (вертольотів), що здійснюють посадку в даному аеропорту, з усуненням виявлених несправностей. Здійснює дефектування за усіма методами та в повному обсязі радіоустаткування під час технічного обслуговування повітряних суден за періодичними видами регламентних робіт. Замінює, регулює та настроює вузли і блоки. Проводить під час підготовки повітряного судна до випробувань у повітрі комплексне регулювання і настроювання радіоустаткування, виявляє та усуває дефекти під час настроювання станції за параметрами та після випробування перевіряє відповідність радіоустаткування основним нормам технічних параметрів із застосуванням спеціальної контрольно-вимірювальної апаратури і приладів. Виконує доробки за бюлетенями із регулюванням і настроюванням устаткування. Організовує та здійснює контроль за роботою підлеглих технічних працівників під час технічного обслуговування.

Повинен знати: правила технічної експлуатації, регламенти і технологію технічного обслуговування радіоустаткування повітряних суден, що обслуговуються; конструкцію і принцип роботи складних контрольно-вимірювальних і перевірних приладів (установок); способи настроювання і знімання основних технічних параметрів радіоелектронного, радіонавігаційного та радіозв'язкового обладнання; будову систем, що одержують інформацію (сигнал) від радіоустаткування; можливі дефекти, способи їх виявлення та усунення.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи. Професійно-технічна освіта, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією авіаційного механіка з радіоустаткування 4 розряду - не менше 1 року.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує технічне обслуговування за періодичними видами регламентних робіт радіоустаткування двох і більш типів літаків I-III класу або вертольотів I-II класу або одного з типів надзвукових або широкофюзеляжних літаків. У разі однотипного базування повітряних суден або закріпленому методі, виконує технічне обслуговування за періодичними видами регламентних робіт базового або закріпленого типу літака I-III класу (вертольота I-II класу) і технічне обслуговування за оперативними видами регламентних робіт на інших типах повітряних суден, що здійснюють посадку в даному аеропорту, з усуненням виявлених несправностей. Настроює зони магнетрона передавального радіолокатора, настроює залишкові висоти радіовисотоміра, перевіряє на відповідність нормам технічних параметрів радіолокатори, літакові відповідачі та проводить інші найбільш складні налагоджувальні та регулювальні роботи з радіоустаткування під час оперативного технічного обслуговування повітряних суден. Здійснює під час підготовки повітряного судна до випробування у повітрі повне налагодження всієї апаратури літаків I-III класу або вертольотів I-II класу. Виявляє та усуває особливо складні дефекти після випробування повітряних суден у повітрі. Проводить профілактичні заходи щодо запобігання відмовам.

Повинен знати: регламенти і технологію технічного обслуговування радіоустаткування повітряних суден, що обслуговуються; правила та особливості експлуатації найбільш складного та унікального устаткування; принципові електросхеми контрольно-перевірної апаратури і стендового устаткування; функціональні зв'язки радіоустаткування з іншими системами; методи виявлення та усунення особливо складних дефектів.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією авіаційного механіка з радіоустаткування 5 розряду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору