UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Виробництво феросплавів
  4. Плавильник феросплавів

Плавильник феросплавів

3-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Бере участь в завалюванні шихти в піч, шуруванні шихти, перепуску електродів. В процесі виплавки феросплавів позапічним способом - зважує шихтові матеріали, готує шихту та змішує її в змішувачі, стежить за подаванням матеріалів в бункери і з бункерів на плавку. Готує розчин для обмазування стінок шахти печі. Футерує горни, виливниці та інший технологічний посуд. Обробляє блоки металу та шлаку. Відбирає проби шихтових матеріалів. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, бере участь в його ремонті.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: основи технологічного процесу виплавки феросплавів; будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації вантажопідйомних механізмів; види та призначення шихтових матеріалів; порядок підготовки матеріалів для завантаження в змішувальний барабан; основи слюсарної справи.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

4-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Завалює шихту в піч, перепускає електроди під керівництвом плавильника вищої кваліфікації. Шурує шихту. Стежить за справним станом струмопроводу та системи охолодження печі. Рафінує та азотує метал. Вибирає метал з ванни. В процесі виплавки феросплавів позапічним способом - готує гніздо в піщаному вогнищі, установлює плавильну шахту, закладає гніздо, засипає шихту в шахту, готує та установлює жолоб і копильник, готує запальну суміш, розфутеровує шахту, знімає метал та шлак, замочує зливки, видає зливки з ванни. Установлює ванну під електродами. Гранулює шлак. Дробить метал. Бере участь у веденні одночасного технологічного процесу виплавки феросплавів та сплавів електротермічним і металотермічним способами.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: технологію рафінування та азотування металу, гранулювання шлаку; основи технологічного процесу виплавки феросплавів позапічним способом; будову та принцип роботи устаткування, що обслуговується; фізичні та хімічні властивості шихтових матеріалів; способи, порядок завалки шихти в піч; слюсарну справу.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією плавильника феросплавів 3 розряду не менше 1 року.

5-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Веде технологічний процес виплавки феросплавів у печах потужністю до 16,5 МВ·А та печах потужністю до 9,0 МВ·А, що виплавляють силікокальцій і 90-відсотковий феросиліцій, під керівництвом плавильника вищої кваліфікації. Завалює шихту в піч завалювальною машиною. Розливає та гранулює феросплави відповідно до інструкцій і графіків. Перепускає електроди. Визначає якість феросплавів, шлаку, шихтових та інших матеріалів, що застосовуються в процесі виплавки. Стежить за своєчасним подаванням шихти, за станом устаткування, що обслуговується, та раціональним використуванням матеріалів, інструменту, засобів захисту. Заправляє, установлює та підігріває металоприймач. Визначає придатність шихтових матеріалів за зовнішнім виглядом. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та іншими даними, за електричним і технологічним режимами печі, за справним станом охолоджувальних пристроїв печі, рівнем шихти на колошнику та в завантажувальних воронках, за станом та положенням електродів, за роботою дозувальних вагів. Регулює електричний режим печі. Обслуговує газовий тракт, газозабірники. Веде процес виплавки феросплавів позапічним способом. Футерує шахти печі. Веде процес плавки феросплавів в дослідних печах потужністю до 3,0 МВ·А та процес переплавки шлаків в печах. Веде одночасний технологічний процес виплавки феросплавів та сплавів електротермічним і металотермічним способами під керівництвом плавильника вищої кваліфікації.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: технологічний процес виплавки феросплавів різних марок; основи електрометалургії та електротехніки; властивості шихтових матеріалів; будову та правила технічної експлуатації феросплавних печей; правила та режим завантаження печей; вагу шихтових матеріалів; послідовність завантаження в піч шихтових та присадних матеріалів.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією плавильника феросплавів 4 розряду не менше 1 року.

6-й розряд

ЗАВДАННЯ ТА ОБОВ'ЯЗКИ. Веде процес виплавки феросплавів в печах потужністю до 16,5 МВ·А та печах потужністю 9,0 МВ·А, що виплавляють силікокальцій і 90-відсотковий феросиліцій. Керує підготовкою та завантаженням в піч шихтових матеріалів, перепуском електродів. Коректує хід плавки та дозування шихти залежно від хімічних аналізів металу і шихтових матеріалів, від електричного режиму та кількості випусків. Регулює погодинні витрати електроенергії і шихтових матеріалів. Веде процес виплавки феросплавів в печах потужністю 16,5 МВ·А та більше і в печах потужністю 9,0 МВ·А та більше, що виплавляють силікокальцій і 90-відсотковий феросиліцій, під керівництвом плавильника вищої кваліфікації. Веде одночасний технологічний процес виплавки феросплавів та сплавів електротермічним і металотермічним способами. Стежить за станом устаткування та раціональним використанням сировини і матеріалів, за витратами електроенергії. Відбирає проби. Веде облік витрат сировини, матеріалів, електроенергії та роботи печей.

ПОВИНЕН ЗНАТИ: технологічний процес виплавки феросплавів у разі різних способів ведення процесу на печах різного типу; фізичні та хімічні властивості феросплавів та шлаку; основні техніко-економічні показники роботи печей; графіки та способи ведення процесів виплавки феросплавів; державні стандарти та технічні умови на сплави і сировину; правила експлуатації печей; допоміжного обладнання, контрольно-вимірювальних та інших приладів; властивості вогнетривких матеріалів, що застосовуються під час футеровки плавильної шахти печі.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією плавильника феросплавів 5 розряду не менше 1 року.

7-й розряд - у разі ведення процесу виплавки феросплавів в печах потужністю 16,5 МВ·А та більше, в печах потужністю 9,0 МВ·А та більше, що виплавляють силікокальцій і 90-відсотковий феросиліцій.

КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ. Вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією плавильника феросплавів 6 розряду не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору