UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Кваліфікаційні характеристики
  4. Апаратник-дозувальник на виготовленні й поливанні фотоемульсії

Апаратник-дозувальник на виготовленні й поливанні фотоемульсії

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес виготовлення і дозування розчинів барвників і компонентів для добавок під час поливання фотоемульсій під керівництвом апаратника вищої кваліфікації, зберігає фотоемульсію у спеціально обладнаних камерах. Одержує, розпаковує хімікати, зважує їх та дозує. Стежить за температурним режимом і тривалістю процесу приготування розчинів за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Провадить фільтрацію і термостатування готових розчинів, перекачує готові розчини, приймає фотоемульсію на зберігання за сортами, партіями, камерами. Відбирає проби, перевіряє стан фотоемульсії під час зберігання. Перевіряє паспорти партій емульсії, які надходять, записує дані термогігрометричного режиму на дільницях. Обліковує наявність та рух фотоемульсій за номерами та партіями. Бере участь у дозуванні фотоемульсій згідно з заданою рецептурою.

Повинен знати: технологічну схему виготовлення фотоемульсій, рецептуру і процес приготування розчинів; фізико-хімічні властивості та призначення хімікатів та розчинників, які застосовуються; властивості фотоемульсій, будову та принцип дії контрольно-вимірювальних приладів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес приготування, дозування розчинів, компонентів та водорозчинних добавок для синтезу фотоемульсій, зберігання фотоемульсії. Вводить добавки під час поливання світлочутливих емульсій. Перевіряє відповідність хімікатів та розчинників технічним умовам. Розраховує наважку та концентрацію розчинів, які готуються. Регулює та контролює процес приготування розчинів та добавок. Відбирає проби для аналізу. Приймає готову фотоемульсію, установлює її у суворій відповідності за сортами, партіями та номерами. Додержується та підтримує установлений термогігрометричний режим зберігання. Розраховує, дозує та відпускає фотоемульсію. Готує та пускає кондиціонери повітря для камер зберігання. Додержується світлотехнічного режиму для кожної назви фотоемульсії.

Повинен знати: технологічну схему приготування розчинів фотоемульсій для всіх назв; фізико-хімічні властивості фотоемульсій, хімікатів, які використовуються; фотографічні характеристики фотоемульсій, правила їх зберігання; світлотехнічний режим, види браку, який виникає під час зберігання та дозування, способи щодо запобігання йому; принцип дії устаткування і контрольно-вимірювальних приладів.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника-дозувальника на виготовленні й поливанні фотоемульсії 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес приготування метанольних, етанольних та ацетанольних розчинів барвників та кольорових компонентів для введення в емульсію під час підготовки до поливання. Розраховує наважку компонентів та барвників. Зважує барвники та кольорові компоненти на аналітичних терезах, готує їх у вигляді пасти або спиртового розчину. Реїулює температурний режим і тривалість приготування розчинів та сумішей, контролює ці процеси. Фільтрує готові розчини. Відбирає проби для аналізів. Доводить концентрацію розчинів до заданих величин. Подає готові розчини добавок на операцію підготовки фотоемульсії до поливання. Перевіряє відповідність хімікатів та розчинників, що застосовуються, за зовнішнім виглядом, кольором, запахом. Заповнює супровідні етикетки та виробничий журнал. Веде облік витрат усіх видів сировини та хімікатів. Керує апаратниками нижчої кваліфікації.

Повинен знати: суть хімічного процесу, який проходить у фотографічній емульсії під час введення сенсибілізуючих добавок; фізико-хімічні властивості, технічні вимоги до фотоемульсій та їх призначення; рецептуру та процеси приготування сумішей та розчинів; правила роботи з отруйними речовинами; будову, принцип дії устаткування і контрольно-вимірювальних приладів; державні стандарти.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника-дозувальника на виготовленні й поливанні фотоемульсії 4 розряду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору