UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Керівники
  4. Начальник лабораторії (науково-дослідної, дослідної та ін.); начальник сектору (науково-дослідного, конструкторського та ін.)

Начальник лабораторії (науково-дослідної, дослідної та ін.); начальник сектору (науково-дослідного, конструкторського та ін.)

Завдання та обов'язки. Організує виконання науково-дослідних робіт, передбачених у тематичному плані установи або відділу (відділення, лабораторії) інституту, і визначає перспективи їхнього розвитку по закріпленій тематиці, вибирає методи та засоби проведення цих робіт. Розробляє проекти перспективних і річних планів роботи підрозділу та представляє керівництву установи або відділу (відділення, лабораторії) інституту. Розробляє проекти технічних завдань, методичних і робочих програм, техніко-економічних обґрунтувань і прогнози розвитку відповідної області знань і пропозиції про залучення інших установ, організацій та підприємств як співвиконавців запланованих робіт. Здійснює наукове керівництво із проблем, передбачених у тематичних планах підрозділу, формує їхні кінцеві цілі та передбачувані результати, бере безпосередню участь у проведенні окремих робіт. Контролює виконання передбачених планом завдань, договірних зобов'язань, а також якість робіт, виконаних фахівцями підрозділу, а також співвиконавцями. Забезпечує при цьому дотримання нормативних вимог, комплектність та якісне оформлення документації, дотримання встановленого порядку її узгодження. Подає на розгляд вченої (науково-технічної) ради установи або керівника відділу (відділення, лабораторії) інституту наукові звіти по виконаних роботах. Забезпечує практичне застосування їхніх результатів, авторський нагляд і надання технічної допомоги. Вживає заходів по раціональному використанню виділених ресурсів і забезпечує схоронність устаткування, апаратури та приладів. Проводить роботу з патентування й ліцензування наукових та технічних досягнень і забезпеченню реєстрації винаходів і раціоналізаторських пропозицій. Забезпечує ефективність роботи підрозділу, раціональне розміщення працівників, вживає заходів по розвитку творчої активності фахівців. Стежить за безпечним проведенням робіт, дотриманням правил та норм охорони праці. Бере участь у підборі, атестації й оцінці діяльності працівників підрозділу, підвищенні їхньої кваліфікації, представляє керівникові установи або відділу (відділення, лабораторії) інституту пропозиції по оплаті їхньої праці з урахуванням особистого внеску в загальні результати роботи. Керує працівниками підрозділу.

Повинен знати: законодавчі та нормативні правові акти, наукові проблеми у відповідній області знань, науки і техніки, напрямки розвитку галузі економіки; керівні матеріали вищих органів, вітчизняні та закордонні досягнення із цих питань; установлений порядок організації, планування та фінансування, проведення та впровадження наукових досліджень і розробок; порядок укладання та виконання договорів при спільному виконанні робіт з іншими установами, організаціями та підприємствами; наукове встаткування підрозділу, правила його експлуатації; порядок складання заявок на винаходи та відкриття, оформлення науково-технічної документації та заявок на придбання приладів, матеріалів, іншого наукового встаткування; системи керування науковими дослідженнями та розробками; організації, оцінки та оплати праці науковців, форми їхнього матеріального заохочення; діючі положення по підготовці та підвищенню кваліфікації кадрів; керівні матеріали по організації діловодства; трудове законодавство; правила та норми охорони праці.

Кваліфікаційні вимоги. Вчена ступень доктора або кандидата наук. Наявність наукових праць. Досвід наукової та організаторської роботи не менше 5 років. На посаді завідуючого (начальника) науково-дослідним відділом (лабораторією) установи та завідувача (начальника) науково-дослідним сектором (лабораторією), що входить до складу науково-дослідного відділу (відділення, лабораторії) інституту, на строк до 3 років можуть бути призначені, не маючи вченого ступеня, висококваліфіковані фахівці відповідної області знань, що володіють зазначеним досвідом роботи.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору