UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Кваліфікаційні характеристики
  4. Просочувальник електротехнічних виробів

Просочувальник електротехнічних виробів

1-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує процес просочування деталей, виробів та матеріалів методом занурення у ванни з наступним сушінням. Заливає електроліт у ванни та підтримує його на необхідному рівні. Завантажує ванни, розвантажує та укладає для сушіння просочені деталі, вироби та матеріали. Просочує картонажні деталі електролітами у ваннах з обігріванням. Визначає якість просочування зовнішнім оглядом.

Повинен знати: призначення просочування та основні вимоги до просочених деталей, електротехнічних виробів та матеріалів; режими просочування та сушіння; правила поводження з просочувальними матеріалами та електролітами; будову та правила експлуатації просочувального та сушильного устаткування.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт.
1. Деталі з твердої ізоляції - просочування лаками.
2. Деталі електричних машин та ізоляційні матеріали - просочування без вакууму та сушіння.
3. Вироби електровугільні - просочування у розплавленому парафіні.
4. Котушки електричних апаратів - просочування методом занурювання у ванни з лаком.
5. Колодки та клинці дерев'яні - просочування ізоляційними лаками.
6. Папір, тасьма, бавовняне полотно, електрокартон - просочування.
7. Прокладки з електрокартону - просочування ізоляційними лаками та сушіння.
8. Секції котушок статорів - промивання та зачищення кінців котушок від лаку.

2-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує процес просочування деталей, виробів та матеріалів методом пульверизації з наступним сушінням у шафах. Просочує та сушить котушки електричних машин та апаратів в автоклавах. Виконує компаундування котушок електричних машин та апаратів. Просочує та сушить трансформатори невеликих габаритів. Визначає якість просочування деталей та виробів методами зовнішнього огляду та на додаток до ваги.

Повинен знати: вимоги до просочених виробів; будову, призначення, правила налагодження та експлуатації яро сочу вального та сушильного устаткування, яке застосовує; технологічні процеси просочування та сушіння; лаки, компаунди, емалі, електроліти, розріджувачі та інші просочувальні матеріали, які застосовує, їх властивості, призначення та правила поводження з ними.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією просочувальника електротехнічних виробів 1 розряду - не менше 0,5 року.

Приклади робіт.
1. Заготовки електрощіткові - просочування у розчині бакелітового лаку, у спирті.
2. Котушки полюсів електричних машин - покривання емаллю.
3. Папір азбестовий, бакелітовий, кабельний та телефонний, бавовняні тканини, склотканини та інші ізоляційні матеріали - просочування.
4. Плити азбестоцементні - просочування та сушіння.
5. Ротори, статори та якорі електричних машин - просочування спеціальними лаками та покривання емалями.

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес просочування деталей, виробів та матеріалів з наступним сушінням у спеціальних вакуумних шафах згідно з технологічною документацією. Стежить за процесом сушіння та просочування за контрольно-вимірювальними приладами. Регулює температуру та тиск. Веде журнали вакуумного сушіння та просочування.

Повинен знати: будову, призначення, принцип роботи, правила обслуговування та регулювання вакуум-просочувального устаткування; технологічні інструкції та характерні особливості просочувальних деталей, електротехнічних виробів та матеріалів; призначення та принцип роботи контрольно-вимірювальних приладів, які застосовує; вплив режимів вакуумного сушіння та просочування на якість електротехнічних виробів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією просочувальника електротехнічних виробів 2 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Виймальні частки конденсаторів з паперовим діелектриком - сушіння та просочування.
2. Заготовки електрощіток - просочування у розчинах лінолеату кобальту, толуолу, фурілового спирту та металевим милом.
3. Котушки та виймальні частки трансформаторів - сушіння, просочування та запікання обмотки.
4. Конденсатори силові з паперовим діелектриком - вакуумне сушіння та просочування.
5. Папір, бавовняні тканини, текстоліт, гетинакс, шовк - просочування.
6. Реактори бетонні - просочування та сушіння.
7. Секції електричних машин - компаундування, сушіння під вакуумом, ведення тренувального режиму.
8. Якорі електричних машин потужністю до 100 кВт - просочування.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес просочування, сушіння, компаундування і лакування деталей та великогабаритних виробів у вакуумних апаратах. Стежить за правильним завантаженням електро-технічних виробів у вакуумні апарати. Регулює температуру та тиск за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Перевіряє на натікання вакуум-просочувального устаткування. Готує та пускає самописні манометри. Виявляє та усуває несправності в роботі вакуум-просочувального устаткування. Транспортує великогабаритні вироби за допомогою підіймально-транспортних механізмів.

Повинен знати: принципову будову та призначення різних типів електротехнічних виробів, які підлягають сушінню та просочуванню; будову, правила експлуатації, способи виявлення та усунення несправностей вакуум-просочувального устаткування; будову та принцип роботи складних контрольно-вимірювальних приладів, які застосовує для вакуумного сушіння і просочування та підіймально-транспортних механізмів; основи знань з вакуумної техніки; правила регулювання температури та тиску; причини, які впливають на правильний режим вакуумного сушіння та просочування, методи їх виявлення та усунення, способи транспортування.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією просочувальника електротехнічних виробів 3 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Заготовки електрощіток - просочування у водяному розчині оцетно-кислого літію.
2. Котушки та виймальні частки силових трансформаторів напругою на 220-300 кВ четвертого - шостого габаритів - сушіння та просочування.
3. Котушки електричних машин та апаратів - просочування під тиском.
4. Конденсатори силові з паперово-плівковим та плівковим діелектриком - сушіння та просочування.
5. Кути елементні - просочування парафіном.
6. Обмотки якорів та статорів - просочування під тиском.
7. Статори електричних машин - просочування та сушіння.
8. Якорі електричних машин потужністю понад 100 до 200 кВт - просочування.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес просочування, сушіння, компаундування та лакування деталей та великогабаритних виробів у термовакуумних установках з індивідуальним заливанням та обігріванням проміжним носієм. Готує складне та унікальне вакуумне устаткування до роботи. Заливає під вакуумом трансформатори та конденсатори за допомогою заливальних стаканів і через колектори просочувальними рідинами: діоктилфталатом та фенілксилілетаном. Герметично упаковує обмотки великих електричних машин, турбогенераторів та закріпляє їх на спеціальні рами. Обслуговує вакуумні насоси та системи автоматичного регулювання температурних режимів. Контролює хід процесу за допомогою контрольно-вимірювальної апаратури. Веде технологічну документацію.

Повинен знати: конструктивні особливості електротехнічних виробів, які підлягають термовакуумному обробленню; будову та правила експлуатації термовакуумних установок; принципові схеми роботи установок у автоматичному та ручному режимах; правила ведення технічної документації; теоретичні основи вакуумної техніки.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією просочувальника електротехнічних виробів 4 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
1. Ізоляція корпусна - просочування термореактивним компаундом на основі епоксидної смоли вакуумнонагрівальним способом.
2. Машини електричні індивідуального виконання - сушіння у вакуумі з просочуванням.
3. Обмотки електричних машин - сушіння, просочування та гідростатичне обпресовування.
4. Стрижні та шини сполучені гідро- та турбогенераторів - сушіння, просочування та гідростатичне обпресовування.
5. Якорі електричних машин потужністю понад 200 кВт - просочування.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору