UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Апаратник етерифікації

Апаратник етерифікації

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде окремі операції технологічного процесу етерифікації під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Готує та завантажує сировину та реагенти в апарат. Провадить процес етерифікації та супровідних йому процесів. Вивантажує готовий продукт. Обслуговує технологічне устаткування. Усуває несправності у роботі устаткування. Відбирає проби. Чистить апарати. Готує устаткування до ремонту.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; будову, принцип роботи основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівпродуктів, каталізаторів, готового продукту; вимоги до сировини та готової продукції; правила відбору проб.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде простий та середньої складності технологічний процес етерифікації. Охолоджує, конденсує, нейтралізує, промиває, фільтрує або відстоює, сушить, адсорбує відхідні гази; вивантажує та передає продукцію на наступну операцію. Регулює температуру, тиск, вакуум та інші параметри технологічного режиму автоматично з пульта керування або вручну за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів. Розраховує дозовані компоненти та вихід продукції. Виконує аналізи, які передбачені інструкцією. Обслуговує реакційні апарати, підігрівники, холодильники, конденсатори, скрубери, реактифікаційні колони, мірники, насоси, комунікації, контрольно-вимірювальні прилади та інше устаткування. Виявляє та усуває несправності у роботі устаткування та комунікацій. Обліковує сировину та кількість отриманої продукції. Здає та приймає устаткування з ремонту.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; будову основного і допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів та засобів автоматики; схему арматури, комунікацій; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівпродуктів, каталізаторів, готового продукту; вимоги до сировини та готової продукції; суть, параметри технологічного процесу та правила його регулювання; правила відбору проб; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника етерифікації 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде складний технологічний процес етерифікації або керує апаратниками нижчої кваліфікації під час ведення простого процесу етерифікації. Контролює хід етерифікації та супровідних їй процесів. Регулює параметри технологічного процесу. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і засобів автоматики, за станом і роботою устаткування, яке обслуговується. Заміряє витрати сировини та вихід готової продукції, оцінює їх якість за результатами аналізів. Провадить контрольні аналізи. Виконує простий ремонт устаткування та комунікацій.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; будову і конструктивні особливості основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів і засобів автоматики; схему арматури, комунікацій; фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, напівпродуктів, каталізаторів, готового продукту; вимоги до сировини та готової продукції; параметри технологічного процесу та правила його регулювання; методику проведення аналізів; державні стандарти на сировину; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника етерифікації 4 розряду - не менше 3 року.

Приклади робіт.
Ведення процесу етерифікації у виробництві бутилового ефіру 2, 4-діхлорфеноксіоцтової кислоти, пластифікаторів, поверхнево-активних речовин, ефірів целюлози, етилформіату, малонового ефіру, полібутилтитанату, синтетичних жирозамінників, барбамілу, ефіру метилового, хлоргідрину, синтоміцину.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде складний технологічний процес етерифікації з одночасним керівництвом роботою апаратників нижчої кваліфікації. Керує технологічним процесом та регулює його відповідно до робочих інструкцій. Коректує процес за результатами аналізів і спостережень. Бере участь у ремонтних роботах основного та допоміжного устаткування.

Повинен знати: технологічну схему виробництва; будову та правила експлуатації основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів і засобів автоматики; схему арматури та комунікацій; вимоги до сировини та готової продукції; параметри технологічного процесу та правила його регулювання; методику проведення контрольних аналізів; державні стандарти на готову продукцію; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст), без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника етерифікації 5 розряду - не менше 1 року.

Приклади робіт.
Ведення процесу етерифікації в отриманні метилового ефіру монохлороцтової кислоти, у виробництві складних ефірів із жирних кислот та жирних спиртів і в отриманні диглікольтерефталату.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору