UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Ефіроолійник

Ефіроолійник

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує ручні та нескладні роботи на живому тяглі з вирощування ефіроолійних культур. Керує робочою худобою під час затримування снігу і талих вод та обробітку ґрунту (боронування, шлейфування, коткування, мульчування). Здійснює ручні роботи з підготовки органічних та мінеральних добрив до внесення їх у ґрунт. Виконує підготовчі роботи із сіянцями, саджанцями та розсадою до їх висаджування в ґрунт. Доглядає за насадженнями та посівами (мульчує, розпушує ґрунт у міжряддях, пінцирує, пасинкує, вершкує зелені пагони троянди, лаванди, м’яти, меліси). Збирає врожай: видаляє бутони троянди, зрізує зелену масу герані, васильків, м’яти, меліси та суцвіття шавлії мускатної тощо. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: технологію роботи на живому тяглі із затримування снігу і талих вод, обробітку ґрунту та догляду за посівами; агротехніку й технологію ручних робіт з підготовки ґрунту до сівби, садіння, приготування добрив для внесення в ґрунт, догляду за посівами, збирання врожаю герані, васильків, м’яти, меліси та суцвіть шавлії мускатної; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. Робота на живому тяглі: 1. Розвезення та розстановлення у полі щитів для затримування снігу. 2. Улаштування валиків плугом чи підгортальником для затримування талих вод. 3. Мульчування ґрунту з транспорту. Ручні роботи: 1. Затримування талих вод. 2. Розпушування, розбивання грудок та розрівнювання землі перед садінням. 3. Розпланування ділянок усередині плантації під садіння і встановлення шпалер. 4. Оправлення, накривання буртів, кагатів та куп добрив. 5. Розбивання, подрібнення талого гною, торфу і землі. 6. Просіювання торфу, попелу, землі та інших сипких мас. 7. Тимчасове прикопування саджанців перед садінням. 8. Маркування поля під садіння. 9. Пікірування сіянців у ящиках, на стелажах і в шкілці. 10. Набирання, піднесення та розкладання сіянців, саджанців, сіянців та іншого садивного матеріалу. 11. Поливання рослин з лійки, відра чи шланга під час садіння і догляду за ними. 12. Обрізування перед садінням коріння та крони саджанців, сіянців, дичок тощо. 13. Обробка стимуляторами росту живців перед садінням. 14. Пінцирування, пасинкування, вершкування, обламування зелених пагонів троянди, лаванди, м’яти, меліси та ін.; вирізування пагонів потовщення, відрізування вершечків рослин ручною косою. 15. Видалення бутонів троянди та квітконосів лаванди. 16. Обрізування квітконіжок троянди, зрізування зеленої маси герані, базиліка Євгенольського, м’яти, меліси та суцвіть шавлії мускатної. 17. Пакування листя м’яти перцевої, меліси в тюки.

3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує ручні, кінно-ручні та механізовані польові роботи з вирощування троянди, лаванди, м’яти, меліси та інших ефіроолійних культур. Готує компости, розчини рідких органічних та мінеральних добрив. Заготовляє живці для прищеплення та окулірування. Сортує садивний матеріал, садить та підсаджує сіянцями, живцями, пагонами. Виконує роботи з омолодження троянди, лаванди, м’яти, меліси. Збирає квіти троянди, суцвіття лаванди. Обмолочує і очищає насіння ефіроолійних культур. Володіє основами нормування та оплати праці. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: сучасну технологію вирощування-ефіроолійних культур; агротехнічні способи роботи на живому тяглі, виконання ручних робіт, робіт з обслуговування механізованих агрегатів на посівних роботах, під час садіння, догляду за посівами, підготовчих робіт із захисту рослин від шкідників та хвороб, збирання врожаю; основи ринкової економіки; шляхи підвищення продуктивності праці, поліпшення якості продукції; вимоги споживачів до неї; основи нормування, оплати й організації праці; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією ефіроолійника 2 розряду — не менше 1 року.

Приклади робіт. Робота на живому тяглі: 1. Розорювання снігу кінним плугом або підгортальником. 2. Дискування, лущення, культивація суцільна. 3. Розвезення гною по полю з розкиданням. 4. Маркірування поля для садіння. 5. Розбивання поля на ділянки плугом, підгортальником. 6. Підрізування коренів сіянців скобою. 7. Улаштування мережі дрібних канавок плугом-підгортальником чи борозноутворювачем. Ручні роботи: 1. Перекопування ґрунту. 2. Вирівнювання ділянки з перекиданням землі (планування). 3. Розбивання ділянки всередині плантації під садіння та встановлення шпалер на схилах з улаштуванням терас. 4. Подрібнення та просіювання мінеральних добрив і вапна. 5. Змішування кількох видів мінеральних добрив. 6. Виготовлення компостів, розчинів рідких органічних та мінеральних добрив. 7. Заготівля живців для прищеплень, окулірування та садіння. 8. Сортування і підготування садивного матеріалу. 9. Садіння і підсаджування сіянцями, дичками, живцями. 10. Укладання гілок троянди та інших культур для вирощування відводок. 11. Омолодження троянди, м’яти, меліси, лаванди (зрізування кущів на заданій висоті). 12. Збереження від заморозків (укривання на зиму з улаштуванням і без улаштування каркасів). 13. Збирання квітів троянди, зрізування м’яти, меліси, суцвіть лаванди. 14. Обмолочування і очищення насіння ефіроолійних культур. 15. Ремонт плантацій троянди, лаванди, м’яти, меліси та ін.

4-й розряд

Завдання та обов’язки. Високопродуктивно використовує машини та знаряддя на живому тяглі, а також механізовані агрегати під час обробітку ґрунту, сівби, садіння сіянців, саджанців, догляду за насадженнями та посівами в процесі вирощування троянди, лаванди, м’яти, меліси та інших ефіроолійних культур. Виконує всі роботи з обробітку ґрунту й підготовки його до сівби, садіння ефіроолійних культур. Здійснює висівання та садіння. Доглядає за посівами. Збирає врожай вручну. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: передову агротехніку і технологію вирощування троянди, лаванди, м’яти, меліси та інших ефіроолійних культур; машини та знаряддя для виконання робіт; правила регулювання їх робочих органів, встановлення в робоче й транспортне положення; порядок своєчасного очищення й змащення, проведення дрібних ремонтів і ліквідації незначних дефектів; основи землеробства; методи захисту рослин від шкідників та хвороб; систему застосування мінеральних та органічних добрив; вимоги споживача до якості продукції; державні стандарти на готову продукцію; шляхи та методи підвищення продуктивності праці, поліпшення якості продукції; основи ринкової економіки, собівартості, прибутку; нормування, організацію та оплату праці; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією ефіроолійника 3 розряду — не менше 1 року.

Приклади робіт. Робота на живому тяглі: 1. Оранка суцільна, оранка міжрядь, на схилах та землі з кущами. 2. Маркірування поля для садіння. 3. Обробка гербіцидами та іншими отрутохімікатами. 4. Підорювання та виорювання сіянців, саджанців. 5. Накривання та відкривання чи розорювання накривного вала в розсаднику. Ручні роботи: 1. Підживлення рослин, внесення в ґрунт органо-мінеральних сумішей, органічних та мінеральних добрив. 2. Садіння та підсаджування саджанцями. 3. Формування та обрізування кущів троянди, лаванди, м’яти, меліси тощо. 4. Приготування сумішей і розчинів отрутохімікатів, гербіцидів, біопрепаратів та отруйних приманок. 5. Обприскування та обпилення отрутохімікатами, гербіцидами. 6. Фумігація живців, сіянців, саджанців.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Високопродуктивно використовує машини і знаряддя для виконання механізованих робіт із захисту рослин та їх хімічної обробки, підготовки насіння, приготування та внесення добрив, збирання троянди, лаванди, м’яти, меліси та інших ефіроолійних культур. Встановлює машини та знаряддя в робоче й транспортне положення, своєчасно очищає й змащує їх, правильно регулює робочі органи, усуває невеликі дефекти. Виконує всі види робіт відповідно до передової агротехніки та технології механізованого вирощування ефіроолійних культур.

Повинен знати: прогресивні методи сучасної технології вирощування троянди, лаванди, м’яти, меліси та інших ефіроолійних культур; будову та правила експлуатації тракторів, комбайнів, складних сільськогосподарських машин; способи виконання ремонтних робіт та технічні умови на ремонт тракторів, комбайнів та інших сільськогосподарських машин; сучасну передову технологію та агротехніку механізованих робіт з виробництва ефіроолійних культур; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією ефіроолійника 4 розряду — не менше 1 року.

Приклади робіт. 1. Механізоване приготування та завантаження отрутохімікатів та розчинів. 2. Обпилювання та обприскування механізованим способом посівів, насаджень отрутохімікатами, гербіцидами. 3. Збирання волошок, шавлії мускатної, м’яти, меліси, валеріани, левзеї, вовчуга та інших культур комбайнами, жатками. 4. Підбирання підсушених валків і пресування, м’яти, меліси тощо в паки самохідними прес-підбирачами. 5. Збирання суцвіть лаванди комбайнами.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору