UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Апаратник фосгенування

Апаратник фосгенування

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Виконує окремі операції з ведення процесу фосгенування органічних сполук. Приймає сировину, завантажує її в апарати. Вивантажує продукт із апарата. Відбирає проби. Обслуговує технологічне устаткування. Чистить та дегазує устаткування. Готує устаткування до ремонту.

Повинен знати: технологічний режим процесу фосгенування; будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій на дільниці, яка обслуговується; фізико-хімічні властивості фосгену та інших компонентів реакції та умови роботи з ними; вимоги до сировини, напівфабрикатів та готової продукції; правила відбору проб.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес фосгенування органічних сполук. Розраховує дозування компонентів. Завантажує сировину та напівфабрикати в реактори, фосгенує, передає продукт на наступну стадію або вивантажує з апаратів. Провадить передбачені технологічним режимом супровідні операції: нейтралізації, відгонки, розчинення, фільтрації тощо. Регулює процес фосгенування за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів. Виконує передбачені інструкцією аналізи. Перевіряє герметичність устаткування та комунікацій. Обслуговує реакційні апарати, насоси, вбірні системи, фільтри, перегінні колони, центрифуги, збірники, мірники, холодильники, контрольно-вимірювальні прилади, комунікації та арматуру. Чистить реактори від кубових залишків та їх дегазує. Готує балони або танки з фосгеном або передає фосген у відділення одержання фосгену. Веде облік сировини, напівфабрикатів та готової продукції. Здає та приймає устаткування з ремонту. Керує апаратниками нижчої кваліфікації за їх наявністю.

Повинен знати: технологічний режим процесу фосгенування; будову, принцип роботи основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій на дільниці, яка обслуговується; фізико-хімічні властивості фосгену та інших компонентів реакції та умови роботи з ними; вимоги до сировини, напівфабрикатів та готової продукції; правила відбору проб та методику проведення аналізів; норми ведення технологічного процесу; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника фосгенування 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде процес фосгенування у виробництві толуілендиізоціанатів і толуілендіамінів, диметилдифенілсечовини, діетилдифенілсечовини або одержує металхлорформіаг у виробництві фешлметилуретилану або веде процес фосгенування з одночасним одержанням фосгену. Контролює та регулює технологічний процес відповідно до робочих інструкцій. Коректує процес за результатами аналізів та спостережень. Провадить контрольні аналізи. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та засобів автоматики, за станом та роботою устаткування, яке обслуговується.

Повинен знати: технологічний режим процесу фосгенування; будову та правила експлуатації основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів; схему арматури та комунікацій на дільниці, яка обслуговується; фізико-хімічні властивості фосгену та інших компонентів реакції та умови роботи з ними; технічні вимоги до сировини, напівфабрикатів та готової продукції; методику проведення аналізів; норми ведення технологічного процесу; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника фосгенування 4 розряду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору