UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Азотні виробництва та продукти органічного синтезу
  4. Апаратник випарювання та хранулювання

Апаратник випарювання та хранулювання

3-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде окремі стадії технологічного процесу випарювання та ґранулювання плаву аміачної селітри під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Подає розчин у випарні апарати, плав в ґранулятори. Стежить за правильним ходом технологічного процесу за допомогою контрольно-вимірювальних приладів, за результатами аналізів та візуально. Обслуговує випарні апарати, ґранулятори, мірники, напірні баки, насоси та інше устаткування. Веде записи у виробничому журналі. Виконує простий ремонт устаткування.

Повинен знати: суть процесу випарювання та ґранулювання аміачної селітри; призначення і принцип роботи основного та допоміжного устаткування; фізико-хімічні властивості сировини та готової продукції.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

4-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес випарювання та ґранулювання плаву аміачної селітри у виробництвах одиничною потужністю до 450 тис.т на рік. Контролює та регулює подавання розчину, температуру пари та плаву, концентрацію плаву, вакуум, ґранулометричний склад та інші показники процесу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів. Відбирає проби і провадить аналізи. Обслуговує випарні апарати, сепаратори, барометричні конденсатори, мірники, напірні баки, ґранулятори, вентилятори, насоси та інше устаткування. Пускає та зупиняє устаткування, яке обслуговується. Виконує простий ремонт устаткування. Веде записи у виробничому журналі. Керує підлеглими робітниками.

Повинен знати: фізико-хімічні основи і технологію процесу випарювання та ґранулювання аміачної селітри; будову устаткування, яке обслуговується, контрольно-вимірювальних приладів та схему комунікацій; технологічні властивості азотної кислоти, аміаку та аміачної селітри; вимоги до готового продукту; правила відбору проб.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника випарювання та ґранулювання 3 розряду - не менше 1 року.

5-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде технологічний процес випарювання та ґранулювання плаву на агрегатах одиничною потужністю 450 тис.т на рік і вище. Контролює та регулює подавання пари, температуру пари та плаву, концентрацію плаву, вакуум, ґранулометричний склад та інші показники процесу за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів. Розраховує дозування хлористого калію та готової продукції, коректує дозування вручну, коректує співвідношення готового продукту, диспергатору, опудрюючого агенту на підставі лабораторних аналізів та візуального спостереження. Відбирає проби для контролю виробництва та провадить аналізи. Веде записи у виробничому журналі. Обслуговує вакуумні системи: випарні апарати, випарники, сепаратори, конденсатори, ґранулятори, форежектори, насоси, вентилятори та інше устаткування. Пускає та зупиняє устаткування, яке обслуговується. Готує устаткування до пуску та зупинки, до ремонту, приймає з ремонту. Виконує простий ремонт устаткування.

Повинен знати: фізико-хімічні основи; технологічну схему процесів випарювання та ґранулювання; правила регулювання процесу; кінематичні та електричні схеми устаткування, яке обслуговується, контрольно-вимірювальних приладів та схему комунікацій; технологічні властивості азотної кислоти, аміаку, аміачної селітри, сечовини, нітроамофоски; технічні вимоги до готового продукту; методику проведення аналізів та розрахунків.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника випарювання та ґранулювання 4 розряду - не менше 1 року.

6-й розряд

Завдання та обов'язки. Веде комплекс технологічних стадій одержання нітроамофоски шляхом випарювання розчину нітроамофосу, змішування плаву з хлористим калієм, аміаком і дрібною фракцією нітроамофоски, очищення сокової пари від аміаку, домішок, що містять у собі фтор, ґранулювання плаву, класифікації продукції за ґранскладом, кондиціювання готової продукції антизлежуючими добавками на агрегатах одиничною потужністю понад 450 тис.т на рік. Контролює та координує роботу підлеглого персоналу. Контролює показники режиму процесу випарювання та ґранулювання за допомогою контрольно-вимірювальних приладів, засобів автоматики та за результатами хімічних аналізів, які провадяться. Розраховує дозування амселітри для уловлювання сполук фтору, аміаку. Керує коректуванням дозувань, співвідношень готового продукту, диспергатору. Контролює роботу автоматизованого аналізу систем аспірації. Виконує контрольні аналізи, експрес-аналізи на різних стадіях процесу. Стежить за роботою всього устаткування. Керує пуском та зупинкою устаткування всієї технологічної стадії. Виявляє та усуває причини відхилень від норм технологічного режиму, усуває несправності в роботі устаткування та комунікацій. Веде облік витрат сировини та кількості одержаної продукції.

Повинен знати: технологічну схему процесу випарювання та ґранулювання виробництва нітроамофоски; правила регулювання процесу; будову устаткування, яке обслуговується, контрольно-вимірювальних приладів; схеми сигналізації та блокувань; технологічні властивості аміаку, аміачної селітри і нітроамофоски; державні стандарти на готовий продукт; методику проведення контрольних аналізів та розрахунків.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника випарювання та ґранулювання 5 розряду - не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору