UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робітники
  4. Хмеляр

Хмеляр

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує роботи на живому тяглі з підготовки ґрунту до садіння хмелю (боронування, шлейфування, коткування, планування ділянок під садіння), складування і перекидання гною, компостів, мінеральних добрив та вапна, вкопування стовпів, під час влаштування шпалер, та їх знімання у хмільниках. Вручну відправляє верхівки хмелю, заводить їх на підпоріки та підвішує рослини, що впали, підв’язує до шпалер, кілець. Вивільняє та змотує і підвісний дріт. Обрізує хміль, зрізує його, збирає голівки, шишки із затарюванням. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: технологію робіт на живому тяглі з підготовки ґрунту до садіння хмелю; агротехніку та технологію ручних робіт з догляду за насадженнями хмелю, збиральних робіт та підготовки хмільників до зимівлі; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта. Професійна підготовка на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує ручні, кінно-ручні та механізовані польові роботи з вирощування хмелю. Володіє агротехнічними способами роботи на живому тяглі, ручних та механізованих робіт з обробітку ґрунту, садіння та догляду за насадженнями хмелю, боротьби із шкідниками, хворобами та бур’янами. Садить та підсаджує хміль. Виконує роботи зі збереження хмелю від приморозків. Рамує, збирає, пресує та пакує хміль вручну та гідропресами. Підвищує продуктивність праці та якість продукції, додержується вимог споживача до якості та державних стандартів стосовно хмелю. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: агротехніку і технологію виконання робіт на живому тяглі, ручних робіт та робіт з обслуговування механізованих агрегатів для обробітку ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив, виготовлення компостів; способи садіння і підсаджування хмелю, збирання врожаю та збереження хмільників; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією хмеляра 2 розряду — не менше 1 року.

Приклади робіт. 1. Внесення мінеральних добрив туковою сівалкою. 2. Розвезення гною по полю з розкиданням. 3. Маркірування поля під садіння. 4. Планування поля на ділянки плугом. 5. Планування ділянки всередині плантації під садіння. 6. Установлення шпалер. 7. Садіння й підсаджування хмелю. 8. Рамування (видалення зайвих пагонів) хмелю. 9. Скидання підпор зі стеблами хмелю. 10. Обривання та сортування хмелю. 11. Пресування та пакування хмелю вручну. 12. Пресування і пакування хмелю гідропресом. 13. Навішування, прикріплення та натягування дроту і тяжів по стовпах шпалери. 14. Ремонт шпалери.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Високопродуктивно використовує машини, знаряддя та агрегати для виконання кінно-ручних та механізованих робіт із садіння та підсаджування хмелю саджанцями, внесення в ґрунт органо-мінеральних сумішей, органічних та мінеральних добрив, захисту рослин від хвороб, шкідників та бур’янів. Проводить повітряне сушіння зібраних шишок хмелю. Володіє сучасною технологією та агротехнікою виробництва хмелю, шляхами і методами підвищення продуктивності праці, якості продукції. Додержується правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Повинен знати: сучасну агротехніку та технологію виробництва хмелю; знаряддя для виконання складних робіт із вирощування хмелю, їх регулювання, налагодження та усунення дефектів і несправностей; землеробство; методи захисту рослин від шкідників, хвороб і бур’янів; систему добрив, збереження та підвищення родючості ґрунту; вимоги споживача до якості продукції; чинне земельне законодавство; основи ринкової економіки, оплати, нормування та організації праці; державні стандарти; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією хмеляра 3 розряду — не менше 1 року.

Приклади робіт. 1. Садіння і підсаджування хмелю саджанцями. 2. Обробка гербіцидами та отрутохімікатами. 3. Повітряне сушіння шишок хмелю. 4. Обкурювання хмелю сірчаним ангідридом, який утворюється внаслідок спалювання сірки (сульфітації).


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору