UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Керівники
  4. Начальник відділу охорони річкових басейнів

Начальник відділу охорони річкових басейнів

Завдання та обов’язки. Здійснює реалізацію державної політики щодо контролю за використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів на водоймах, водогосподарських об’єктах і землях водного фонду в басейнах річок. Забезпечує розроблення та здійснення заходів щодо контролю за екологічним станом і оздоровленням водних об’єктів у басейнах річок та дотримання вимог водного законодавства. Координує діяльність посадових осіб, які здійснюють контроль за раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів із числа співробітників підпорядкованих підрозділів басейнового управління водних ресурсів, облводгоспів, управлінь магістральних каналів, що розташовані в зоні його діяльності, стосовно питань контролю за використанням і охороною водних ресурсів, поліпшенням стану річок; забезпечує їх нормативними документами, дає їх тлумачення, контролює упровадження та виконання.

Розглядає проекти і готує до видання дозволи на проведення будівельних, днопоглиблювальних та вибухових робіт, видобування піску, гравію, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій на землях водного фонду на водних об’єктах загальнодержавного значення. Розглядає заяви фізичних і юридичних осіб, об’єднань громадян, рішення місцевих органів влади, проекти, схеми та інші документи стосовно вилучення земель водного фонду, водних об’єктів або їх частин для користування, готує висновки, погодження та умови ведення господарської діяльності на цих землях чи водоймах. Бере участь у розробленні та реалізації локальних і регіональних програм оздоровлення, використання, охорони та відтворення водних ресурсів басейну і заходів стосовно поліпшення їх екологічного стану.

Здійснює перевірки дотримання вимог водного законодавства на підприємствах, установах та організаціях, незалежно від форм власності та господарювання і виконання ними водоохоронних заходів, контроль за дотриманням водного законодавства на землях водного фонду. Розглядає справи про адміністративні правопорушення, відповідно до чинного законодавства, та приймає стосовно них рішення. Забезпечує оформлення претензій та позовів за збитки, заподіяні державі внаслідок порушення водного законодавства. Вживає заходів щодо стягнення накладених штрафів та відшкодування збитків з порушників водного законодавства. Готує пропозиції у відповідні органи щодо притягнення до кримінальної відповідальності осіб, винних у порушенні водного законодавства, й також щодо обмеження, тимчасової заборони (припинення) господарської діяльності суб’єктів господарювання чи припинення дії виданих дозволів, якщо ця діяльність здійснюється з порушенням водного законодавства.

Забезпечує взаємодію з питань здійснення контролю за дотриманням водного законодавства з відповідним територіальним органом Мінекоресурсів України, узагальнює та контролює здійснення підвідомчими управліннями (відділами) державного моніторингу. Узагальнює звіти, забезпечує підготовку та подання до органів державної статистики звітів установленої форми про інспекторську діяльність та інформацію для керівництва управління і Держводгоспу. Готує довідки, висновки, пропозиції щодо інспекторської діяльності в цілому по басейну. Керує працівниками відділу та забезпечує виконання ними завдань у повному обсязі згідно з їх посадовими інструкціями та положенням про відділ. Забезпечує додержання працівниками відділу правил та норм охорони праці і виробничої санітарії.

Повинен знати: Закон України “Про охорону навколишнього природного середовища” ; Водний кодекс України ; Кодекс України про адміністративні правопорушення (80731-10, 80732-10); Арбітражний процесуальний кодекс України ; законодавчі акти, в яких регламентуються водні, земельні та лісові відносини, а також водоохоронні акти; постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України, положення, накази, інструкції Мінекоресурсів, Держводгоспу, Держкомстату та інших центральних органів виконавчої влади, інших законодавчих актів з питань використання та охорони водних ресурсів, нові документи стосовно використання водних ресурсів та їх охорони, перспективи розвитку галузі; порядок і строки складання звітності про інспекційну діяльність, основи організації праці, трудового законодавства, охорони праці під час здійснення контрольних функцій.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта за професією гідролога, еколога або гідротехніка (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи в галузі водного господарства — не менше 3 років.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору