UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Професіонали
  4. Інженер з розрахунків та режимів (водне господарство)

Інженер з розрахунків та режимів (водне господарство)

Завдання та обов’язки. Організовує проведення спостережень за водним режимом на меліоративних системах та інших водогосподарських об’єктах у зоні діяльності управління: збирає, систематизує та аналізує інформацію про вологість ґрунтів, їх сольовий режим, рівні і витрати води на цих об’єктах, наповнення водойм; бере участь у підготовці пропозицій щодо відтворення водних ресурсів. На підставі інформації гідрометеорологічної служби про запаси води в басейнах річок та спостережень гідрометричної служби водогосподарської організації здійснює відповідні розрахунки — пропозиції для протиповеневої комісії щодо безаварійного пропуску повеневих та паводкових вод, проводить розрахунки режимів роботи водосховищ, які знаходяться на балансі організації.

дійснює коригування поданих внутрішньогосподарських планів водокористування у відповідності до пропускної спроможності міжгосподарських каналів та трубопроводів, враховуючи зміни водного режиму джерела зрошення, погодні умови і інші причини, які викликають необхідність змінювати строки і норми подачі води, складає для диспетчерської служби плани забору та розподілу води на системі між вузлами водорозподілу та точками виділу води водокористувачам. Контролює роботу чергових диспетчерів та інших працівників, на яких покладено обов’язки з оперативного управління режимами роботи водосховищ, каналів, меліоративних систем та інших водогосподарських об’єктів. Сприяє впровадженню у виробництво досягнень науки, техніки, передового досвіду з покращення якості водорозподілу та водокористування, підвищення коефіцієнтів корисної дії меліоративних систем та водогосподарських об’єктів, економного використання води.

Складає, залежно від об’ємів води, замовлених водокористувачами, щоденні обсяги її розподілу по міжгосподарських каналах, здійснює розрахунки для персоналу насосних станцій про найбільш раціональний режим роботи технологічного устаткування. Здійснює збір та реєстрацію інформації про роботу всіх елементів меліоративної системи та інших водогосподарських об’єктів. Готує поточну інформацію та звітність про обсяги подачі води водокористувачам. Веде державну статистичну звітність про використання води та визначає потреби галузей економіки та населення у водних ресурсах шляхом аналізу отриманих даних.

Повинен знати: Водний кодекс ; Земельний кодекс ; правила технічної експлуатації меліоративних систем та інших водогосподарських об’єктів; постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні документи з питань планування і оперативного управління виробництвом; перспективи розвитку меліорації та водного господарства даної організації (забір та розподіл води, оснащення меліоративних систем водомірними пристроями, технічні характеристики вітчизняних та зарубіжних водомірних установок, пристроїв та методів обліку, забору, розподілу та використання води); керівні і нормативні матеріали, які стосуються використання обчислювальної техніки в процесі оброблення інформації; технологію оброблення інформації; види технічних носіїв інформації, методи математичного моделювання і формалізації задач; методи математичного і логічного аналізу; порядок оформлення технічної документації; основи економіки, організації праці та виробництва.

Кваліфікаційні вимоги. Провідний інженер з розрахунків та режимів (водне господарство): повна вища освіта за спеціальністю “Гідромеліорація” (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з експлуатації та ремонту I категорії для магістра — не менше 1 року, спеціаліста — не менше 2 років.

Інженер з розрахунків та режимів (водне господарство) I категорії: повна вища освіта за спеціальністю “Гідромеліорація” та напряму підготовки “Водні ресурси” (магістр, спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Для магістра — без вимог до стажу роботи. Стаж роботи за професією інженера з експлуатації та ремонту II категорії для спеціаліста — не менше 1 року.

Інженер з розрахунків та режимів (водне господарство) II категорії: повна вища освіта за спеціальністю “Гідромеліорація” та напряму підготовки “Водні ресурси” (спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією інженера з експлуатації та ремонту — не менше 1 року.

Інженер з розрахунків та режимів (водне господарство): повна вища освіта за спеціальністю “Гідромеліорація” та напряму підготовки “Водні ресурси” (спеціаліст). Без вимог до стажу роботи.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору