UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робiтники
  4. Машинiст торфовидобувного екскаватора

Машинiст торфовидобувного екскаватора

4-й розряд

Завдання та обов’язки. Керує роботою торфовидобувного багатоковшевого екскаватора із загальною геометричною місткістю ковшів до 1,0 куб.м, перероблювальним механізмом, навантажувальним конвеєром, дизельною установкою. Навантажує видобуту і перероблену торф’яну масу у розстилальні машини.

Повинен знати: будову обслуговуваного екскаватора і кінематичну схему його механізмів; правила виконання робіт з навантаження розстилальних машин; графіки циклічності; принцип роботи обслуговуваних машин та механізмів; слюсарну справу; встановлені технічні умови експлуатації екскаватора; найпродуктивніші методи екскавації торф’яного покладу залежного від його вологості; режим роботи екскаватора з розстилальними машинами; правила переїзду через канави, залізниці та під лініями електропередач.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду не менше 1 року.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Керує роботою торфовидобувного багатоківшевого екскаватора із загальною геометричною місткістю ковшів від 1,0 до 1,5 куб.м та дизельної установки. Виймає торф’яні поклади на задану глибину екскаватором, який працює в комплексі з бункером та однією або двома розстилальними машинами. Керує механізмами виймання, перероблення та подавання торфу в бункери або розстилальні машини. Веде технологічний процес торф’яного покладу, його перероблення й завантаження. Періодично пересуває екскаватор по заданій трасі для розроблення чергового забою. Переганяє екскаватор на інше місце роботи.

Повинен знати: будову і кінематичні схеми приводів механізмів торфовидобувних екскаваторів усіх типів; паспортні дані розроблюваного кар’єру та якісні показники торф’яного покладу; залежність ширини кар’єру від глибини торф’яного покладу, переріз торф’яної стрічки та глибини розстилання; продуктивність екскавації залежно від показників торф’яного покладу: типу, глибини, ступеня розкладу та вологості торфу; кількість води, доданої залежно від ступеня пересушення торф’яного покладу.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста торфовидобувного екскаватора 4 розряду не менше 1 року.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Керує торфовидобувним багатоковшевим екскаватором із загальною геометричною місткістю ковшів 1,5 куб.м і більше в комплексі із розстилальними машинами та дизельною установкою. Проводить екскавацію торф’яного покладу на встановлену глибину. Періодично пересуває екскаватор по заданій трасі для розроблення чергового забою, переганяє на інший кар’єр.

Повинен знати: конструктивні особливості торфовидобувних екскаваторів різних типів та їх механізмів; оптимальні режими роботи за швидкістю руху ковшів та довжиною пересування екскаватора; правила та способи визначення оптимальної ширини кар’єру за середньою із максимальних глибин покладу та розмірами розстилальної торф’яної стрічки; найпродуктивніші методи екскавації покладу залежно від його типу, глибини, вологості.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста торфовидобувного екскаватора 5 розряду не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору