UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників
  3. Робiтники
  4. Торфоробiтник

Торфоробiтник

Завдання та обов’язки. Спалює порубкові залишки, знешкоджує джерела горіння, будує тимчасові перемички для утримання води, доставляє проби торфу. Підносить, підвозить та видає пально-мастильні матеріали. Заготовляє хмиз та обсаджує кар’єри для снігозатримання. Очищає переїзди залізничних колій, мостів, штабелів від снігу та мерзлоти. Бере участь в інвентаризації торфу та паспортизації виробничих площ. Прочищає канави. Доставляє і транспортує воду, легкі вантажі, різні деталі та матеріали. Збирає пні. Працює на причіпних та навісних механізмах під час підготовки та ремонту торф’яних полів, причіплює і відчіплює механізми, обслуговує протипожежні агрегати. Охороняє устаткування. Прибирає території селищ, дворів та виробничих приміщень.

Повинен знати: необхідні умови для спалювання порубкових залишків та пачосу; правила знешкодження та локалізації загорання; розташування водоймищ та інших водних джерел; будову перемичок; правила зберігання, видавання пальних та мастильних матеріалів; будову і правила користування вогнегасником; схеми та правила обсаджування кар’єрів; правила проведення робіт при інвентаризації торфу та паспортизації полів; правила проведення робіт механізмами при сушінні торфу; призначення та принцип роботи механізмів (навісних і причіпних), які застосовуються при виконанні болотно-підготовчих та гідротехнічних робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання. Без вимог до стажу роботи.


2-й розряд

Завдання та обов’язки. Будує та ремонтує містки через валові і картові канали. Веде облік торфу, відбирає проби при облікові, відвантаженні та перевантаженні торфу. Виконує допоміжні роботи щодо обслуговування машин при видобуванні, сушінні та збиранні торфу усіма способами. Розділяє сформовану торф’яну стрічку на окремі відсіки (цеглини).

Повинен знати: будову та правила ремонту містків через валові і картові канали; принцип роботи торфовидобувного агрегату.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією торфоробітника I розряду не менше 0,5 року.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Валить ліс з одночасним корчуванням пнів і чагарникової рослинності на торф’яних масивах, обрубує сучки, розкряжовує та укладає ділову деревину в штабелі, розробляє ділову деревину та пні різними механічними пилами. Укладає пні в купи. Зрізає в забої поперечні гребені торф’яних покладів та бокових уступів. Виймає із забою великі пні тросами і корчувальними пристроями. Під керівництвом машиніста бере участь у перегоні, переміщенні та встановленні екскаваторів, торфовидобувних агрегатів і механізмів. Виконує роботи з сушіння кускового торфу (перевертає, кладе клітки, решітки та перекладає їх). Штабелює торф. Викладає стінки і влаштовує продухи в штабелях. Підбирає залишки торфу за збиральними машинами. Будує переїзди для проходу машин. Працює на складах розвантаження, навантаження різних вантажів та сумішей мінеральних компонентів, зливає їх з місткостей і наливає в місткості. Обслуговує брикетні лотки.

Повинен знати: правила проведення робіт під час вирубування лісу, викорчовуванні пнів і чагарникової рослинності; розміри і сортаменти при розкряжуванні ділової деревини і заготовленні дров; правила сортування та укладання деревини, дров та пнів; правила підіймання, переміщення важких і складних машин, механізмів та вантажів; способи кріплення, монтажу та установлення важких машин; будову підіймально-транспортних і такелажних пристроїв та способи їх встановлення; теслярські роботи; загальну схему і принципи роботи торфовидобувного агрегату, правила проведення робіт при його переміщенні; правила і технологічні схеми видобутку, розстилання, сушіння, збирання, штабелювання торфу; влаштування продухів; принцип роботи механізмів, які застосовуються при збиранні і переробленні торфу; правила поводження з мінеральними компонентами; систему протипожежного водопостачання.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією торфоробітника 2 розряду не менше 1 року.


Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

↑ Вгору