UARU
Ваш акаунт не активовано. Перевірте пошту. 
  1. Робота в Україні
  2. Онлайн консультація юриста
  3. Скорочення / звільнення

Скорочення / звільнення #108544

Питання від Наталія (18 серпень 2018):
Доброго дня! Я була влаштована на роботу за сумісництвом. Написала заяву на звільнення за власним бажанням. Основна робота і трудова книжка до даної роботи не прив'язані. Чи потрібно мені відпрацьовувати 2 тижні при звільненні за сумісництвом? Справа в тому, що робота в основному розпочинається з приблизно з 16-00... (зміни) і закінчується приблизно після 24-00 (іноді раніше, іноді пізніше). Людина яка по графіку, повинна дочекатися експедитора, іноді навіть до ранку.... Постійні повернення додому на таксі..., дзвінки торговим... - за власний кошт!!! ... У мене насправді організм дав збій... - почалися головні болі, тиск....... У мене немає ніякого бажання більш там працювати! (...при стажуванні було трохи по-іншому...) Питала, чи є доплати за роботу вночі - сказали, що нема... Після стажування, я напевне навіть тижня не пропрацювала... Тепер мені сказали, що я обов'язково повинна відпрацювати 2 тижні... - а так я є свиня..... і що грошей мені не заплатять, якщо я невідпрацюю! Робота була пов'язана з бухгалтерією. Допоможіть будь ласка!

Ответ юриста (20 серпень 2018) :

Добрый день! Конечно если Вы хотите уволится с работы, то по законодательству Вы не отрабатываете 2 недели, а должны за 2 недели до даты увольнения предупредить об этом руководство и подать заявление и не имеет значение это работа основная или по совместительству. Что касается оплаты, то не заплатить Вам не имеют право, работа по совместительству хоть и не вписывается в трудовую книжку, но полностью табилируется, а в штатном расписании должна просто указываться ставка совместителя, в соответствии с которой и насчитывается заработная плата. В случае не выплаты Вам заработанных денег, Вы можете всегда оспорить это в суде, если же Вас официально не оформляли на работу, доказать что Вы там работали будет сложнее. В соответствии со ст. 54 КЗоТ ночным считается время с 22 00 до 6 00. Продолжительность работы (смены) в ночное время сокращается на один час. Согласно ст. 55 КЗоТ запрещается привлекать к работе в ночное время следующие категории работников: беременных женщин и женщин, имеющих детей в возрасте до 3 лет (ст. 176 КЗоТ), под женщинами, имеющими детей в возрасте до 3 лет, следует понимать женщин, статус которых как матерей соответствующим образом юридически оформлен, при этом дети мужа от другого брака считаются детьми его жены; лиц моложе 18 лет (ст. 192 КЗоТ); другие категории работников, предусмотренные законодательством. Следует отметить, что согласно ст. 175 КЗоТ вообще работа женщин в ночное время не допускается, за исключением тех отраслей экономики, где это вызвано особой необходимостью и разрешается в качестве временной меры, но указанные ограничения не распространяются на женщин, работающих на предприятиях, где заняты лишь члены одной семьи (например, на фермерские хозяйства). При этом возможность привлечения женщин к работе в ночное время должна быть урегулирована в коллективном договоре, за исключением беременных женщин и женщин, имеющих детей в возрасте до 3 лет, привлечение которых к работам в ночное время запрещено. Оплата труда за это время согласно ст. 108 КЗоТ осуществляется в повышенном размере, который устанавливается генеральным, отраслевым (региональным) соглашениями, коллективным договором, но не ниже 20 % тарифной ставки (оклада) за каждый час работы в ночное время. При этом в табеле учета рабочего времени должен быть зафиксирован факт работы в ночное время с обозначением «РН» (письмо Минсоцполитики от 18.06.2013 г. № 512/13/155-13). Данные нормы КЗоТ распространяются на предприятия всех форм собственности и хозяйствования, использующие труд работников в ночное время.

Скорочення / звільнення, інші питання

    Катерина (23 березень 2024)

    Доброго дня. Цікавить така ситуація: Я працювала 5 років у школі на декретному місці а зараз виходить людина що була у декреті і мене мають звільнити так як місце для мене у школі більше немає. Скажіть будь ласка чи можу я стати на біржу праці і чи отримувати моя матеріальну допомогу з втрати роботи?

     Переглянути відповідь

    Бурко (16 лютий 2024)

    Имели ли право меня сократить если я одинокая ,у меня психически болен сын и дочке 16лет

     Переглянути відповідь

    Галина (31 січень 2024)

    Добрий день. Допоможіть, будь ласка, у вирішенні питання. Я працюю заступником завідувача філії. В закладі 16 початкових класів - 406 дітей. 10 січня керівник мене повідомив, що відділ гуманітарної політики сказав скоротити 0,5 моєї ставки, а працювала я на 1 ставку(тобто залишити мене на 0,5 ст.). Чи правомірно без попередження посеред року скорочувати ставки? ВГП посилається на те, що в країні діє воєнний стан і попереджати не потрібно. Наказу на підпис не давали.

     Переглянути відповідь

    Карина (21 грудень 2023)

    Добрий день! Чи має право вчитель української мови та літератури працювали вчителем початкових класів? Якщо мене взяли на контракт на 1 рік, я сумлінно працюю, виконую свої обов'язки, чи може директор не продовжити контракт за власним бажанням? Дякую!

     Переглянути відповідь

    Олена ( 4 листопад 2023)

    Добрий день. Працюю в школі вчителем. Хочу звільнитися після першого семестру. Чи маю право вчитель звільнитися посеред навчального року ? Якого змісту писати заяву?? Дякую

     Переглянути відповідь

    Дмитрий (10 жовтень 2023)

    Здравствуйте! Работаю машинистом тепловоза на гос.предприятии .Могут ли в связи с простоем в работе из за войны сократить должность ? Спасибо заранее за ответ

     Переглянути відповідь

    Ольга (29 вересень 2023)

    Вданий час в.о. директора, займаю посаду заступника директора з навчально-виховної роботи і маю години вчителя. Хочу звільнитись з в.о.директора та заступника з навчально-виховної роботи, залишивши лише години вчителя. Якого змісту писати заяву ?

     Переглянути відповідь

    Валентина (28 вересень 2023)

    Доброго дня. Згідно трудового договору, водій (працівник) виконуючи міжнародний рейс, покинув автомобіль з вантажем за межами України. Водій здійснив перетин кордону, покинув автомобіль з вантажем і не повернувся в Україну. Яка стаття має підставу для розірвання трудового договору з працівником з ініціативи роботодавця? Які необхідно мати документи, що будуть підтвердженням цієї статті? Дякую.

     Переглянути відповідь

    Олена (15 вересень 2023)

    Доброго дня! Підкажіть будь ласка, як я можу звільнитися під час воєнного стану за власним бажанням перебуваючи за кордоном?

     Переглянути відповідь

    Юлія (12 вересень 2023)

    Підкажіть будь-ласка, знаходжусь в декретній відпустці по догляду за дитиною до 3 років 25.09.2023 закінчується Декретна відпустка, а 26.09.2023 я повинна вийти на роботу, але в минулому році 2022 наш відділ перестав існувати і зараз мені пропонують роботу нижчою за умовами і окладом і більше нічого кращого запропонувати вони не можуть. Просять, або вийти на одну із запропонованих робіт ними, або звільнитись за власним бажанням чи згодою двох сторін. Скорочувати вони не можуть із-за того що я в декреті. І компенсаційні виплати кажуть теж не виплатять. Підкажіть, чи я можу розраховувати на компенсацію у розмірі від 2 окладів і що зробити, щоб вони скоротили мене з посади на якій я ще зареєстрована? Або якщо ніяк не можна отримати скорочення з компенсацією як краще звільнитись? Зі згодою 2 сторін чи за власним бажанням ? Дякую заздалегідь

     Переглянути відповідь

Шукаєте роботу?

Шукаєте персонал?

Часто шукають

↑ Вгору