Аккаунт не активовано. Перевірте пошту . 
  1. Робота в Україні
  2. Резюме: зразки, поради, як скласти резюме - все про резюме
  3. Як правильно написати резюме?

Як правильно написати резюме?

Як часто ми чуємо питання: як правильно написати резюме, скільки сторінок повинне займати резюме, одну чи дві?
Це запитання клієнти ставлять мені майже щодня. Відповідь може показатися досить скупою, проте: Ваше резюме повинне бути такої довжини, якої воно вимагає... і не більш того.

Додати резюме

Додайте краще резюме всього за кілька хвилин і робота Вашої мрії знайдеться швидше!Написання резюме – це основа пошуку роботи. Від того, наскільки серйозно ви віднесетесь до написання резюме, залежить багато що. Як часто ми чуємо питання: як написати резюме, скільки сторінок повинно займати резюме, одну або дві?

Це питання клієнти, яким потрібно написати резюме, задають мені майже щодня. Відповідь може показатися досить скупою, проте: Ваше резюме повинне бути такої довжини, який воно вимагає. І не більш того. Немає ніяких правил, які б забороняли написання резюме на 2 сторінки, тим більше, якщо у вас більше 10 років досвіду роботи. Недавно мене попросили написати резюме на 2 сторінки для випускника коледжу, в якому перераховувалися всі мови програмування, якими він володіє, отримані сертифікати і інші деталі.

Але врахуйте, якщо ваше резюме довжиною в 2 сторінки, воно повинне читатися ідеально. Пам'ятайте: написання резюме має мету – потрапити на інтерв'ю, а не розповісти всю вашу біографію. Помістіть найважливішу інформацію на початку сторінки. Залежно від вашої області, ця інформація повинна включати: освіту, сертифікати, дипломи і професійний досвід. Узагальнюйте все, що тільки можливе, на співбесіді ви завжди зможете деталізувати те або інше питання, яке, можливо, ви вирішили не написати в резюме.

Написання резюме на одну сторінку підходить для більшості претендентів, тому зазвичай я прагну складати саме такі резюме, їх відсоток від загальної кількості складає 65-70%. Якщо ви не можете написати резюме на одну сторінку, спробуйте відредагувати формат тексту: поміняйте розмір шрифту, скоротіть відступи, зменшіть розмір заголовків. Не втрачайте основної нитки резюме. Спробуйте після написання резюме чергового абзацу поставити собі питання: “Що з цього виходить?” Подумайте, наскільки вдало складена остання пропозиція. Спробуйте при написанні резюме переформулювати, правильно розставивши акценти.

Слідуйте цим порадам, і ви зможете написати резюме дійсно ефективно, незалежно від того поміщається одне на одній сторінці або на двох. Успіхів!

Кевін Донлін,

переклад Ксенії Кур'янової

↑ Вгору