4-й розряд
Завдання та обов’язки. Веде технологічний процес одержання сухих кормів: зневоднює велику і дрібну м’язгу, глютен на фільтрпресах, вакуум-фільтрах і шнекових пресах; здійснює попереднє сушіння кормів у сушарках безперервної та періодичної дії; подрібнює підсушені корми; проводить кінцеве сушіння кормів у сушарках різного типу; просіює сухі корми на просівальних машинах; відділяє феродомішки від сухих кормів, передає їх на склад для зберігання. Регулює та підтримує заданий технологічний процес за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, результатами хімічних аналізів і візуальними спостереженнями. Забезпечує задану якість і вихід сухих кормів без наднормативних втрат у виробництві. Здійснює налагодження технологічного режиму й роботи основного та допоміжного устаткування. Виконує нескладний ремонт устаткування і комунікацій. Приймає та веде облік сировини, допоміжних матеріалів і здає готову продукцію. Веде технічну документацію.
Повинен знати: технологічну схему виробництва сухих кормів;
фізико-хімічні та технологічні властивості сировини, допоміжних матеріалів; стандарти та технічні умови на сировину та готову продукцію; норми витрат сировини і допоміжних матеріалів.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду — не менше 1 року.
5-й розряд
Завдання та обов’язки. Здійснює контроль та забезпечує ведення безперервного процесу рафінування крохмалю, зневоднення та фільтрації на фільтрувальному устаткуванні різних типів великої та дрібної м’язги, глютену та зародка. Організовує транспортування та сушіння кормів. Контролює дозування крейди в сухий корм. Веде технологічний процес одержання сухих кормів з додаванням екстракту. Контролює транспортування сухих кормів на склад для зберігання. Забезпечує контроль за перекачуванням сухих кормів із силосів у силоси для збереження їхньої якості та відвантаженням кормів у залізничні вагони та автотранспорт. Веде технічну документацію, облік та потрібну звітність. Забезпечує ремонт устаткування та комунікацій. Здійснює керування усіма стадіями технологічного процесу, що виконуються в процесі одержання сухих кормів, а також підпорядкованим персоналом.
Повинен знати: технологічні схеми вітчизняного та зарубіжного виробництв сухих кормів; фізико-хімічні властивості сировини та допоміжних матеріалів; норми дозування крейди та екстракту в сухому кормі; будову і режими роботи основного та допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів та електронно-обчислювальної техніки; стандарти та технічні умови на сировину та готову продукцію; правила зберігання, ведення обліку та відпуску готової продукції.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника одержання сухих кормів 4 розряду — не менше 1 року.
6-й розряд
- у разі ведення технологічного процесу виробництва сухих кормів з додаванням екстракту та крейди, а також охолодженням, зневодненням та сушінням глютену на імпортному устаткуванні.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника одержання сухих кормів 5 розряду — не менше 1 року.