3-й розряд
Завдання та обов’язки. Бере участь у веденні технологічного процесу одержання високотемпературного пеку. Обслуговує смоляні та пекові насоси. Перемикає крани на пекопроводах. Відбирає проби для визначення температури розм’якшення пеку. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується.
Повинен знати: технологічний процес одержання пеку; принцип роботи установки одержання високотемпературного пеку; методи та способи визначення температури розм’якшення пеку; слюсарну справу.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
5-й розряд
Завдання та обов’язки. Веде технологічний процес одержання високотемпературного пеку на установках з годинною продуктивністю до 12 т. Контролює відбір проб пеку та визначає його якість. Видає пекову смолу. Регулює витрати повітря. Вимірює рівень рідини в апаратурі. Виконує ремонт устаткування, що обслуговується.
Повинен знати: технологічний процес окислення смоли та середньотемпературного пеку; будову та правила технічної експлуатації установки одержання високотемпературного пеку; фізико-хімічні властивості смоли, масел, висотемпературного пеку.
Кваліфікаційні вимоги. Вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника одержання високотемпературного пеку 3 розряду не менше 1 року.
6-й розряд
- у разі ведення технологічного процесу одержання високотемпературного пеку на установках з годинною продуктивністю понад 12 т.
Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта (молодший спеціаліст).
Підвищення кваліфікації. Стаж: роботи за професією апаратника одержання високотемпературного пеку 5 розряду не менше 1 року.