Завдання та обов’язки. Здійснює керівництво виробничо-господарською діяльністю персоналу установки. Забезпечує виконання планових завдань з випуску продукції встановленої якості відповідно до державних стандартів. Забезпечує ритмічну роботу технологічної установки, ефективне використання виробничих потужностей, економічну витрату сировини, реагентів, енергоресурсів, матеріалів. Забезпечує безпечне виконання робіт, правильну експлуатацію обладнання, арматури, приладів, інструменту, комунікацій, будівель та споруд. Перевіряє дотримання установленого режиму ведення технологічного процесу, вживає заходів щодо усунення виявлених порушень.
Контролює і вимагає дотримання встановленого порядку підготовки і проведення вогневих та газонебезпечних робіт, чищення, ремонту, введення в дію обладнання, приладів, арматури і комунікацій. Бере участь у визначенні обсягу ремонтних робіт, складанні графіків і дефектних відомостей на проведення планово-запобіжних ремонтів і контролює їх виконання. Забезпечує підготовку арматури та обладнання до капітального ремонту. Забезпечує проведення огляду, а у разі потреби — заміну приладів, арматури, запобіжних та протиаварійних пристроїв, систем сигналізації, пожежогасіння, обладнання і трубопроводів. Перевіряє технічний стан комунікацій, обладнання, трубопроводів, які відносяться до його установки. Забезпечує експлуатацію вентиляційних та опалювальних установок. Слідкує за своєчасним відбором проб повітря на аналіз.
Вживає заходів щодо усунення загазованості та запорошеності, використання безпечних методів застосування, зберігання і транспортування шкідливих та вибухонебезпечних речовин, знешкодження стічних вод та шкідливих викидів. Призупиняє роботу агрегатів і окремого обладнання, якщо створюється небезпека для життя і здоров’я працюючих. Бере участь у розслідуванні аварій і нещасних випадків, розробленні заходів щодо їх усунення і запобігання їм. Подає заявки на матеріали, запасні частини, арматуру, інструмент, засоби індивідуального захисту і контролює їх виконання. Розробляє та здійснює заходи із зниження норм використання сировини, реагентів, допоміжних матеріалів, енергоресурсів. Проводить технічну підготовку персоналу. Веде оперативний облік показників роботи установки і забезпечує складання установленої звітності.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які стосуються виробничо-господарської діяльності установки; технологію виробництва; основне технологічне обладнання установки та принцип його роботи; типові технологічні процеси і режим виробництва; технічні вимоги до сировини, матеріалів та готової продукції; діючі у виробництві державні стандарти, технічні умови, нормативи витрат сировини, матеріалів, палива, енергії, види браку, способи запобігання йому; керівні матеріали з розробки та оформлення технічної документації; основи економіки та організації виробництва; навички роботи з персоналом; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр). Післядипломна освіта у галузі управління. Стаж роботи за професією з оперативного керування виробництвом не менше 3 років.