RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Робiтники
  4. Приладист (переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля та обслуговування магістральних трубопроводів)

Приладист (переробка нафти, нафтопродуктів, газу, сланців, вугілля та обслуговування магістральних трубопроводів)

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Включає і відключає манометри, термометри, тягоміри, напороміри, мілівольтметри, логометри, витратоміри, рівнеміри та інші прилади найпростіших модифікацій. Замінює картограми на приладах.

Повинен знати: загальні схеми установок і приладів; призначення і роботу приладів і обладнання на об’єктах, які обслуговує; улаштування і призначення приладів контролю та автоматики; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Базова загальна середня освіта. Здобуття професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Включає і відключає манометри, термометри, тягоміри, напороміри, мілівольтметри, логометри, витратоміри, рівнеміри та інші прилади. Під керівництвом приладиста вищого розряду переводить регулятори з автоматичного керування на ручне і навпаки, здійснює усунення несправностей виконавчих механізмів, регуляторів технологічного процесу, а також редукторів і фільтрів системи підготовки повітря для живлення контрольно-вимірювальних приладів і автоматики (КВП і А). Заповнює мастилом лубрикатори приладів витрат, рівня і виконавчих механізмів. Проводить ревізію приладів.

Повинен знати: загальні схеми установок і об’єктів на дільниці, будову і порядок експлуатації КВП і А, загальні елементи автоматичного регулювання, дистанційного керування і передачі показів на відстань; правила користування контрольними приладами і схеми перевірки; методи виявлення дефектів у роботі приладів і усунення їх; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або здобуття професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією приладиста 2 розряду не менше 1 року.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Здійснює регулювання і налагодження на роботу всіх систем регуляторів на технологічних установках, у насосних і компресорних відділеннях, трубопроводах, у тому числі регуляторів на основі мікропроцесорної техніки. Коректує показання приладів у робочих умовах. Готує прилади до перевірки. Перевіряє показання і усуває несправності приладів.

Повинен знати: будову, порядок експлуатації, обслуговування та ремонту КВП і А; загальні елементи автоматичного регулювання, дистанційного керування і передачі показів на відстань; порядок розрахунку і введення поправок до показань приладів; правила монтажу приладів; схеми сигналізації та блокування на дільниці, яку обслуговує; прилади агрегатно-уніфікованої системи вимірювання; порядок ремонту приладів із заміною окремих вузлів і настроюванням їх на технологічний процес; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Повна загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією приладиста 3 розряду не менше 1 року.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Проводить обслуговування і настроювання приладів і засобів автоматики, які змонтовані на установках, що обслуговуються. Освоює і впроваджує нові засоби контролю і автоматичного регулювання, у тому числі систем збирання, оброблення та відображення інформації для диспетчерських пунктів, нові системи вимірювання витрат газу. Виконує в лабораторних умовах аналізи з показань приладів. Складає дефектні відомості для поточного і капітального ремонтів КВП і А. Здійснює приймання виконаних ремонтних робіт і перевіряє готовність приладів до роботи. Керує роботою приладистів нижчої кваліфікації.

Повинен знати: будову, порядок експлуатації, обслуговування та ремонту КВП і А; елементів автоматичного регулювання, дистанційного керування і передачі показів на відстань, технічних і програмних засобів; методи перевірки, повірки і налагодження приладів контролю і автоматики; основи технології виробництва на даному підприємстві, електроніку; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Вища або професійно-технічна освіта (молодший спеціаліст, кваліфікований робітник). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією приладиста 4 розряду не менше 1 року.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Обслуговує пульти керування і пристрої телемеханіки об’єднаних установок, здійснює включення і налагодження автоматичних регуляторів. Налагоджує каскадні схеми регулювання, конфігурує програмно-технічні комплекси стосовно конкретного об’єкта. Контролює виконання графіка періодичної перевірки приладів і засобів автоматизації. Керує приладистами нижчої кваліфікації з налагодження та ремонту приладів агрегатно-уніфікованих систем, автоматичних аналізаторів якості, каскадних систем регулювання. Веде технічну документацію з експлуатації приладів. Бере участь в пуску технологічних установок.

Повинен знати: будову та принцип дії програмно-технічних комплексів; технологічні схеми установок на дільниці, яка обслуговується; вимоги державних стандартів до якості нафтопродуктів на установках з автоматичними аналізаторами якості; улаштування апаратури телемеханіки, її налагодження і регулювання; обладнання каналів зв’язку, що використовуються для телевимірювання і телекерування; основи технології виробництва на даному підприємстві, електроніку; методи розрахунку приладів і виконавчих механізмів і налагодження схем взаємозв’язаного регулювання, радіотехніки, телемеханіки; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією приладиста 5 розряду не менше 2 років.


7-й розряд

Завдання та обов’язки. Обслуговує пульти керування технологічних комплексів і установок з програмним керуванням, які оснащені системами відеокерування. Налагоджує і регулює електронні пристрої різних типів, окремі вузли, електронні схеми мікропроцесорної техніки і систем відеокерування. Проводить діагностику, перевірку окремих вузлів і електронних схем, виявляє дефекти в системі інформаційного забезпечення і усуває їх. Проводить ремонтно-відновлювальні роботи елементів електричних і електронних схем керування, усуває несправності в роботі обладнання. Ремонтує датчики і покажчики схем керування. Складає дефектні відомості на проведення ремонтних робіт. Бере участь у монтажі та освоєнні нових електронних і відеосистем.

Повинен знати: будову та принцип дії програмно-технічних комплексів; технологічні схеми комплексів і установок, які обслуговуються; принципи роботи технологічного комплексу з програмним керуванням; способи і методи програмування та обслуговування процесорних пристроїв і відеосистем; способи налагодження окремих вузлів і схем; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією приладиста 6 розряду не менше 2 років.


8-й розряд

Завдання та обов’язки. Обслуговує і комплексно налагоджує мікропроцесорну техніку, функціональні електронні блоки (із складними гідравлічними, вакуумними, кінематичними і радіоелектронними схемами), розподільчі системи керування і системи відеокерування складними технологічними комплексами та установками з переробки нафти, нафтопродуктів, сланців, газу і вугілля, системи визначення та регулювання витрат нафти, газу і нафтопродуктів. Налагоджує і ремонтує комп’ютерні системи технологічного комплексу та установок. Проводить діагностику, перевірку взаємодії різних блоків і систем, виявляє та усуває несправності в роботі обладнання і дефекти в системі інформаційного забезпечення. Стежить за ритмічною роботою всіх засобів автоматизації технологічного комплексу і установок, а також математичного забезпечення контролю параметрів технологічного процесу. Аналізує і систематизує відмови і пошкодження електронних і відеосистем і розробляє заходи з підвищення надійності їх експлуатації. Контролює стан електронних систем за допомогою програмно-технічних тестів. Керує роботою робітників нижчої кваліфікації. Веде технічну документацію з експлуатації електронної техніки і відеосистем. Бере участь у пуску складних технологічних комплексів і установок.

Повинен знати: складні системи автоматичного вимірювання і регулювання технологічних процесів за допомогою розподільчих систем керування, систем відеокерування і мікропроцесорної техніки; основи теорії автоматичного регулювання і сучасної електронної техніки: способи і методи коректування технологічних і тестових програм; методи розрахунків, які пов’язані з вибором оптимальних режимів роботи обладнання, заміною елементів схем електричних, електронних і телемеханіки; технологічний процес і принципи роботи технологічних комплексів і установок; інструкцію з охорони праці по професії та видах робіт.

Кваліфікаційні вимоги. Вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією приладиста 7 розряду не менше 2 років.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх