Завдання та обов’язки. Проводить експлуатаційне обслуговування енергоблока і забезпечує його безперебійну і економічну роботу. Здійснює пуск, зупинку, випробування, опресування устаткування і перемикання в теплових схемах енергоблока. Обслуговує теплофікаційні установки. Вмикає і вимикає турбогенератори, перемикає живлення електроустаткування власних потреб енергоблока з основного на резервне і навпаки. Контролює показання засобів вимірювань, роботу автоматичних регуляторів і сигналізації. Виявляє несправності в роботі устаткування і вживає заходів щодо їхнього усунення. Ліквідує аварійні ситуації. Керує підлеглими робітниками.
Повинен знати: будову, принцип роботи й технічні характеристики котла, турбіни, генератора і трансформатора, допоміжного устаткування; теплові захисти, теплові схеми й технологічний процес виробництва теплової і електричної енергії; режими навантаження енергоблока; принципову електричну схему генератора та власних потреб блока; допустимі відхилення параметрів; техніко-економічні показники роботи устаткування енергоблока; основи теплотехніки, електротехніки, механіки й водопідготовки.
VI група кваліфікації
- у разі ведення режиму роботи енергоблока одиничною потужністю до 240 тис. кВт.
Кваліфікаційні вимоги. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Спеціальна підготовка з управління та стаж роботи за професією машиніста центрального теплового щита керування котлами або машиніста центрального теплового щита керування паровими турбінами V групи кваліфікації — не менше 1 року.
VII група кваліфікації
- у разі ведення режиму роботи енергоблока одиничною потужністю понад 240 тис. кВт.
Кваліфікаційні вимоги. Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Спеціальна підготовка з управління та стаж роботи за професією машиніста енергоблока VI групи кваліфікації — не менше 1 року.