Завдання та обов’язки. Керує виробничою діяльністю лабораторії ГНС. Забезпечує виконання виробничих завдань. Подає керівництву ГНС проекти виробничих планів, а також перспективного розвитку лабораторії. Подає у встановлені терміни зразкові і робочі КВП та вагові пристрої, які закріплені за лабораторією, на державну повірку. Здійснює контроль за виконанням робіт з технічного огляду посудин, що працюють під тиском, включаючи перевірку стану (товщини) стінок металу і стану ізоляційних покриттів. Комплектує лабораторію обладнанням, приладами, апаратурою, матеріалами, засобами індивідуального захисту тощо, які необхідні для виконання всього комплексу робіт.
Видає робітникам денні або змінні завдання, забезпечує ці завдання матеріалами, запасними (змінними) частинами, пристроями, технічною документацією та іншим для нормального перебігу виробничого процесу. Організовує і проводить регулярний контроль якості скрапленого газу, а також аналіз повітря у виробничих та інших приміщеннях ГНС на присутність газу. Керує відомчою перевіркою, клеймуванням і ремонтом засобів вимірювань, які не підлягають державному метрологічному нагляду. Розробляє і вносить (на підставі аналізу виявлених дефектів) пропозиції щодо поліпшення умов експлуатації засобів вимірювань, а також установок скрапленого газу. Здійснює лабораторні аналізи та експертизи при розслідуванні аварій та нещасних випадків, які сталися при експлуатації систем газопостачання від установок скрапленого газу.
Розробляє заходи, спрямовані на удосконалення технології виконання робіт, покращення стану охорони праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки. Вживає заходів щодо запобігання аваріям та нещасним випадкам. Впроваджує передові методи організації праці, сприяє підвищенню кваліфікації і технічного рівня підлеглого персоналу, проводить навчання працюючих безпечним методам виконання робіт. Контролює додержання працюючими правил і норм охорони праці, виробничої і трудової дисципліни, правил внутрішнього трудового розпорядку. Подає керівництву ГНС річні заявки на придбання для потреб лабораторії обладнання, приладів, інструменту, пристроїв, матеріалів тощо, а також звітну документацію відповідно до затверджених форм. Контролює ведення технічної документації.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з питань роботи лабораторії; технологію виробництва скрапленого газу; обладнання технологічної установки виробництва скрапленого газу; обладнання лабораторії, правила його експлуатації; стандарти та технічні умови; технічні вимоги до сировини; організацію і методи проведення досліджень; основи економіки, організації виробництва, праці та управління; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта у галузі управління. Стаж роботи за професією з оперативного управління виробництвом не менше 2 років.