RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Робітники
  4. Електромонтажник вторинних ланцюгів

Електромонтажник вторинних ланцюгів

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує найпростіші роботи під час монтажу вторинних ланцюгів.

Повинен знати: основні марки проводів та кабелів; сортамент кольорових і чорних металів; основні матеріали, що застосовуються під час монтажу електроустаткування; основні види кріпильних деталей та дрібних конструкцій; основні види інструментів, що застосовуються під час електромонтажних робіт; найпростіші електричні схеми.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Приклади робіт. Установлювання та закладання деталей кріплення (шурупи, ролики). Знімання верхнього джутового покриття кабелю вручну. Виготовляння дрібних деталей кріплення та прокладок, що не потребують точних розмірів. Фарбування проводів і кабелів.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує прості роботи під час монтажу вторинних ланцюгів.

Повинен знати: основні види конструкцій; основні типи електроустаткування; види та способи виконання електропроводок; основи будови простих приладів, електроапаратів, електро- та пневмоінструменту, що застосовуються; прості електричні схеми; будову та способи користування простими такелажними засобами; види зварювального устаткування, що застосовується під час виконання електромонтажних робіт, та правила користування ним.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи електромонтажником вторинних ланцюгів 2 розряду не менше 1 року. Наявність посвідчення стропальника (такелажника) у разі стропування вантажів (матеріалів, виробів, конструкцій).

Приклади робіт. Різання кабелю напругою до 10 кВ з тимчасовим оброблянням кінців. Установлювання дюбелів. Закладання проходів для всіх видів проводок скрізь стіни та перекриття. Розкочування проводів та кабелів з установлянням барабанів. Монтаж мереж заземлення та пристроїв занулення. Демонтаж простих апаратів та приладів (опорних ізоляторів, рубильників та перемикачів з важільним приводом, запобіжників, реостатів, трансформаторів струму та напруги тощо). Пробивання отворів механізованими інструментами. Установлювання відгалужувальних коробок для кабелів та проводів.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує роботи середньої складності під час монтажу вторинних ланцюгів.

Повинен знати: основи будови електроустаткування, що монтується; порядок компонування арматури; способи вимірювання опору ізоляції; електричні схеми середньої складності; способи з’єднування, обробляння кінців та приєднання проводів та жил кабелів усіх марок перерізом до 70 кв. мм; способи маркування сталевих та пластмасових труб, кабелів та відведень; правила стропування та переміщання устаткування; будову та способи користування механізованим такелажним обладнанням; будову монтажно-поршневих пістолетів, гідравлічних та ударнообертальної дії інструментів, правила догляду та користування ними; призначення релейного захисту; принцип дії та схеми максимального струмового захисту; правила комплектування матеріалів та устаткування для виконання електромонтажних робіт у промислових будовах та інженерних спорудах.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником вторинних ланцюгів 3 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. З’єднування, обробляння кінців та приєднування проводів, жил кабелів усіх марок перерізом до 70 кв. мм усіма способами, крім зварювання. Установлювання захисних пристроїв, кожухів та загорож. Закріплювання конструкцій та апаратів за допомогою монтажного поршневого пістолета. Обпресовування наконечників або припаювання їх до жил кабелів та проводів. Перевіряння та регулювання електромагнітних реле струму та напруги. Установлювання скоб та металевих опорних конструкцій. Закріплювання конструкцій приклеюванням. Прокладання кабельних лотків та перфорованих монтажних профілів. Комплектування матеріалів та устаткування для виконання електромонтажних робіт у промислових будовах та на інженерних спорудах. Установлювання стальних коробів та смуг для прокладання проводів. Установлювання за готовою розміткою контрольних, вимірювальних та сигнальних приладів, що не забезпечені самописним устаткуванням. Маркування та приєднування кінців проводів під час монтажу вторинних ланцюгів середньої складності. Встановлювання набірних клем, вимірювання опору ізоляції. Встановлювання апаратів типу КСА та їх регулювання. Продзвонювання проводів та кабелів.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує складні роботи під час монтажу вторинних ланцюгів.

Повинен знати: електричні схеми електроустаткування, що монтується, та способи їх перевіряння; правила розмічання місць установлення опорних конструкцій, обладнання та трас прокладання проводів та кабелів; правила виконання замірювань та складання ескізів окремих вузлів проводок для виготовлення на стендах та в майстернях; порядок фазування виконаної проводки та методи перевіряння виконаних схем; способи перевіряння пристроїв керування, сигналізації.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником вторинних ланцюгів 4 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Прокладання проводів та кабелів пучками в коробах, лотках та на струнах. Монтаж усіх видів оброблень кінців контрольних та спеціальних кабелів. Маркування проводів, прокладених між приладами та затискачами на панелях щитів і пультів. Розмічання місць установлення вимірювальних приладів, приладів захисту та керування, встановлювання приладів, забезпечених самописними пристроями. Виконання вимірювань та складання ескізів окремих вузлів проводок для виготовлення на стендах і в майстернях.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Виконує особливо складні роботи під час монтажу вторинних ланцюгів.

Повинен знати: способи обробляння та монтажу високовольтних та контрольних кабелів; конструкції розподільних щитів, пультів, щитів керування та захисту вузлів станцій; електричні схеми, методи перевіряння та регулювання електричного устаткування; способи монтажу проводів та кабелів усіх марок; технічні характеристики трансформаторів; будову електротехнічних приладів; технічні умови здавання об’єктів у експлуатацію; правила виконання робіт у вибухонебезпечних зонах; основні поняття про релейний захист.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи електромонтажником вторинних ланцюгів 5 розряду не менше 1 року.

Приклади робіт. Розмічання місць прокладання проводів та кабелів за схемами вторинної комутації. Продзвонювання змонтованої схеми. Монтаж з’єднувальних муфт на контрольних кабелях. Підготовка приладів та апаратів до вмикання.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх