Технік з праці
Завдання та обов’язки. Виконує під керівництвом більш кваліфікованого працівника розрахунки, необхідні для розроблена проектів перспективних і річних планів з праці і заробітної плати підприємства і його підрозділів, планів організації вдосконалення праці і підвищення її продуктивності, визначення трудомісткості виробничої програми, фондів заробітної плати і чисельності працівників за категоріями персоналу.
Бере участь у роботі з деталізації показників, які включено в програми і плани з удосконалення організації праці, доведенні їх до підрозділів підприємства, вивченні ефективності застосування чинних форм і систем заробітної плати, використання робочого часу, а також у апробації і впровадженні нормативних матеріалів з праці у виробничих умовах. Опрацьовує одержані від проведених досліджень дані, бере участь у їх аналізуванні і розробленні пропозицій щодо вдосконалення форм матеріального і морального стимулювання, використання трудових ресурсів.
Веде облік виконання планових завдань з праці і заробітної плати і зобов’язань, передбачених у колективному договорі. Приймає облікові і звітні документи, що надходять від підрозділів підприємства, перевіряє повноту представлених ними даних, розрахунків, їх відповідність чинним положенням з оплати праці, матеріального стимулювання. Підбирає матеріал для підготовки довідок з питань організації праці і заробітної плати, накопичує, систематизує та опрацьовує трудові показники для складання встановленої звітності. Вживає заходів для використання в роботі сучасних технічних засобів.
Повинен знати: економіку, організацію виробництва, праці та управління, порядок виконання розрахунків, необхідних для розроблення перспективних і річних планів з праці і заробітної плати, визначення фондів заробітної плати і чисельності працівників; форми і системи заробітної плати, матеріального і морального стимулювання; відповідні випуски Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників; порядок розрахунку премій працівникам, обліку виконання планових завдань з праці і заробітної плати; форми обліку і звітності; правила експлуатації обчислювальної техніки; основи законодавства про працю.
Кваліфікаційні вимоги.
Технік з праці I категорії: базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст). Стаж роботи за професією техніка з праці II категорії — не менше 1 року.
Технік з праці II категорії: базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр або молодший спеціаліст); для бакалавра — без вимог до стажу роботи, для молодшого спеціаліста — стаж роботи за професією техніка з праці — не менше 2 років.
Технік з праці: неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (молодший спеціаліст) без вимог до стажу роботи.