Завдання та обов’язки. Організовує оформлення комерційних актів, які складаються на станції. Контролює правильне складання комерційних актів, облік, зберігання та витрачання бланків. Забезпечує підготовку матеріалів для розслідування начальником станції випадків незбереження вантажів за оперативними повідомленнями та комерційними актами, що надійшли для розслідування. Організовує підбір матеріалів, необхідних для повного і вичерпного визначення всіх обставин, за яких сталось незбереження, та для проведення в разі потреби оперативного розгляду випадку начальником станції.
Забезпечує підготовку висновків про результати розслідування випадків незбереження, протоколів оперативних розглядів, проектів рішень щодо притягнення до відповідальності винних осіб та здійснення заходів щодо усунення порушень у роботі, які спричинили незбереження. Забезпечує своєчасну підготовку телеграфних оперативних повідомлень про незбереження вантажів, а також листування (надання запитів, підготовку відповідей) щодо випадків розкрадання, псування, втрати та роз’єднань вантажів від документів.
Організовує на станції діловодство, ведення обліку та звітності за комерційними актами та оперативними повідомленнями відповідно до вимог чинних нормативних документів. Здійснює аналіз незбережених перевезень. Організовує роботу з розшуку вантажу та багажу, забезпечує ведення листування, облік документації та складання звітності з цієї роботи. Подає пропозиції щодо заохочення працівників, які відзначились, або накладання дисциплінарних стягнень на порушників виробничої та трудової дисципліни.
Повинен знати: правила перевезення вантажів; інструкцію з розшуку вантажів на залізницях України; інструкцію з обліку навантаження та вивантаження вантажів, які перевозяться залізничним транспортом; Правила пожежної безпеки на залізницях України ; правила комерційного огляду поїздів і вагонів; інструкцію з ведення станційної комерційної звітності; інструкцію з актово-претензійної роботи на залізницях держав — учасниць співдружності, країн Балтії; Угоду про міжнародне вантажне сполучення ; Положення про порядок збереження вантажів і об’єктів на залізничному транспорті; стандарти щодо умов транспортування та пакування вантажів; Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту ; чинні накази, вказівки, розпорядження, інструкції та нормативно-методичну літературу відповідно до кола обов’язків; умови перевезення вантажу та багажу; Тарифні посібники, зміни і доповнення до них; схему залізниць; основні напрями вантажообігу та пункти передавання і перевантаження вантажу та багажу; технологічний процес роботи залізничної станції; Закон України “Про залізничний транспорт” ; Статут залізниць України ; основи економіки, організації праці й управління; Правила внутрішнього трудового розпорядку; основи трудового законодавства; правила й норми охорони праці та виробничої санітарії.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією для спеціаліста — не менше 2 років, бакалавра — не менше 3 років.