Завдання та обов’язки. Організовує проведення хімічних аналізів, забезпечує лабораторний контроль відповідності якості сировини, матеріалів діючим стандартам і технічним умовам. Очолює роботу з розроблення нових і удосконалення існуючих методів лабораторного контролю і надає допомогу з їх впровадження у виробництво. Контролює стан лабораторного обладнання і робочих місць співробітників лабораторії та вживає заходів щодо усунення виявлених недоліків. Контролює якість відбору і оброблення проб на вміст забруднюючих речовин і правильність розрахунків.
Проводить спільну роботу з контролюючими організаціями з питань природоохоронної діяльності. Розробляє технічні вказівки і інструкції з поточного контролю виробництва. Організовує ведення встановленої документації. Веде листування з іншими організаціями з питань лабораторного аналізу. Проводить і оформляє щорічну інвентаризацію лабораторного обладнання. Розробляє поточні і річні плани роботи хімічної лабораторії. Контролює дотримання працівниками правил охорони праці, протипожежного захисту, виробничої і трудової дисципліни, правил внутрішнього трудового розпорядку. Подає пропозиції щодо заохочення працівників, які відзначились, або накладання дисциплінарних стягнень на порушників виробничої та трудової дисципліни.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази і вказівки органів вищого рівня, інструктивні, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з технологічної підготовки виробництва; обладнання лабораторії, принципи його роботи та правила експлуатації; перспективи технічного розвитку підприємства; методи і організацію проведення науково-дослідних робіт; стандарти, технічні умови, методики і інструкції з лабораторного контролю виробництва; Закон України “Про залізничний транспорт” ; Положення про дисципліну працівників залізничного транспорту ; основи економіки, організації виробництва і управління; основи трудового законодавства; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр або молодший спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією: для спеціаліста або бакалавра — не менше 1 року, для молодшого спеціаліста — не менше 2 років.