Завдання та обов’язки. Організовує роботу прийомоздавальників вантажу та багажу, вантажників і механізаторів. Забезпечує виконання плану навантаження і вивантаження вантажів, їх зберігання, приймання і своєчасне вивезення з пакгаузу, ефективне використання вагонів, виробничих майданчиків та навантажувально-розвантажувальних засобів. Аналізує виконання оперативного плану вантажної роботи у пакгаузі та вживає необхідних заходів щодо ліквідації виявлених порушень. Контролює правильне навантаження вантажів у вагони і складання їх у пакгаузах, утримання і експлуатацію вагових приладів.
Розробляє схеми раціонального розміщення вантажів у пакгаузі за родом, клієнтурою та іншими ознаками. Бере участь в контрольних комісійних перевірках навантаження та вивантаження вантажів. Вживає необхідних заходів до запобігання несхоронності вантажів під час перевезень, навантаження, вивантаження та зберігання. У разі необхідності бере участь у комісійній перевірці кількості та стану вантажу (багажу), складає письмові рапорти на оформлення комерційних актів, бере участь у підписанні оформлених актів. Бере участь в розслідуванні випадків несхоронніх перевезень за оперативними повідомленнями та комерційними актами. Перевіряє забезпеченість робочих місць інструментом, інвентарем, матеріалами, спецодягом і вживає заходів щодо своєчасного поповнення їх запасу.
Проводить роботу з підвищення рівня технічних та економічних знань робітників. Контролює дотримання робітниками пакгаузу виробничої та трудової дисципліни, виконання ними правил і норм з охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки. Подає пропозиції про заохочення працівників, які відзначились, а також про накладання дисциплінарних стягнень на порушників виробничої та трудової дисципліни.
Повинен знати: Правила перевезень вантажів; Технічні умови навантаження та кріплення вантажів; Інструкцію з розшуку вантажів на залізницях; Інструкцію з актово-претензійної роботи; технологічний процес роботи залізничної станції; основи оперативного планування вантажної роботи на залізничній станції; порядок оформлення перевізних документів, актів загальної форми і рапортів на складання комерційних актів; основні показники роботи; встановлені форми звітності і порядок їх складання; Закон України “Про залізничний транспорт” ; Статут залізниць України ; Правила охорони праці, виробничої санітарії; Правила пожежної безпеки на залізничному транспорті ; основи трудового законодавства; положення про робочий час і час відпочинку працівників залізничного транспорту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи з виконання вантажно-розвантажувальних робіт: для спеціаліста — не менше 1 року, для бакалавра — не менше 3 років.