Завдання та обов’язки. Керує виробничо-господарською діяльністю пункту, забезпечує безперебійну його роботу. Контролює виконання технологічного процесу пункту перестановки вагонів з дотриманням правил охорони праці і виробничої санітарії. Організовує своєчасне виконання профілактичного огляду і ремонту обладнання пункту перестановки вагонів. Проводить роботу з удосконалення і організації виробництва, його технології, запобігання браку і підвищення якості робіт, що виконуються.
Організовує планування, облік та складання звітності про виробничу діяльність пункту. Здійснює підбір працівників, їх розставлення та доцільне використання, контролює дотримання працівниками виробничої і трудової дисципліни, внутрішнього трудового розпорядку. Подає пропозиції щодо заохочення працівників, які відзначились, або накладання дисциплінарних стягнень на порушників виробничої та трудової дисципліни. Проводить виховну роботу в колективі. Організовує технічне навчання, узагальнює і розповсюджує передові прийоми і методи праці.
Повинен знати: накази, розпорядження, постанови, нормативні матеріали, які стосуються виробничо-господарської діяльності пункту переставляння вагонів, перспективи технічного розвитку, основи трудового законодавства; Правила ремонту і експлуатації вагонів, технологічні процеси, технічні умови і вказівки з ремонту і експлуатації вагонів, їх вузлів і деталей, загальні правила та інструкції, які діють на залізницях України, обладнання пункту і правила його технічної експлуатації, правила і норми з охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, молодший спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією: для спеціаліста — не менше 2 років, молодшого спеціаліста — не менше 3 років.