Завдання та обов’язки. Керує роботою з організації перевізного процесу, з виконання планових завдань з перевезень, роботою апарату служби. Організовує роботу щодо забезпечення безпечного і безперебійного руху поїздів, своєчасного і якісного ремонту та технічного обслуговування локомотивів та моторвагонного рухомого складу, утримання і обслуговування технічних засобів, житлового фонду, об’єктів комунального, культурно-побутового і службово-технічного призначення.
Погоджує плани ремонту локомотивів та моторвагонного рухомого складу, плани ремонту резервуарів баз палива, розробляє та подає для затвердження плани на капітальне будівництво, узгоджує договори з заводами і промисловими підприємствами на ремонт локомотивів, моторвагонного рухомого складу, постачання обладнання. Згідно з затвердженими планами подає замовлення на придбання обладнання та матеріалів для виконання робіт.
Бере участь в розробленні перспективних і річних планів розвитку виробництва, впровадженні нової техніки, організації праці, капітального будівництва, технічного переозброєння і реконструкції виробничої і матеріально-технічної бази, заходів з охорони навколишнього середовища. Контролює хід пусконалагоджувальних робіт на об’єктах капітального будівництва, дотримання встановлених норм витрат матеріальних ресурсів, палива, електроенергії та мастильних матеріалів на виробничо-господарські та комунально-побутові потреби.
Організовує роботу з впровадження стандартів, технічних умов та інших нормативних матеріалів з експлуатації, ремонту і профілактичного обслуговування обладнання, енергозбереження та раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів, масел та мастил і метрологічного забезпечення. Контролює дотримання правил безпеки руху поїздів, правил і норм з охорони праці, положень, інструкцій та інших методичних документів з руху поїздів, перевезень вантажів і пасажирів, утримання і обслуговування технічних засобів, автотранспорту.
Контролює правильність розроблення та застосування діючих положень з оплати праці, преміювання, застосування цін на технічні засоби і обладнання, організовує інвентаризацію основних фондів і товарно-матеріальних цінностей. Контролює підбір та розставляння керівних кадрів, дотримання працівниками правил виробничої і трудової дисципліни, правил внутрішнього трудового розпорядку. Подає пропозиції начальнику залізниці щодо заохочення працівників, які відзначились, або накладання стягнень на порушників трудової та виробничої дисципліни.
Повинен знати: Законодавчі, нормативні і правові акти, постанови, розпорядження, накази і вказівки органів вищого рівня; керівні, методичні і нормативні матеріали з управління виробництвом; Закон України “Про залізничний транспорт” ; перспективи технічного, економічного і соціального розвитку галузі; технологію виробництва; порядок розроблення і затвердження планів виробничо-господарської діяльності підприємств; порядок фінансування капітальних вкладень; положення, інструкції та інші керівні матеріали з розроблення і оформлення технічної документації; ведення обліку та звітності; керівні матеріали фінансових і контрольно-ревізійних органів з організації бухгалтерського обліку і складання звітності з господарсько-фінансової діяльності відособлених структурних підрозділів; положення і інструкції з організації бухгалтерського обліку на підприємствах, правила його ведення, порядок оформлення операцій і організацію документообігу; форми і порядок фінансових розрахунків, методи аналізу господарсько-фінансової діяльності підприємств; передовий вітчизняний і світовий досвід в галузі управління виробництвом; Правила технічної експлуатації залізниць України ; Інструкцію з сигналізації на залізницях України; Інструкцію з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України в тій частині, яка стосується його роботи; основи економіки, організації праці і управління виробництвом; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми з охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту, цивільної оборони і збереження таємниць.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр або спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи на посадах керівників нижчого рівня не менше 5 років.