RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Керівники
  4. Начальник служби фінансово-економічної

Начальник служби фінансово-економічної

Завдання та обов’язки. Керує. роботою з прогнозування та планування, бухгалтерського обліку, фінансової та кредитної політики, а також з контролю за результатами фінансової діяльності підприємств, відособлених та інших структурних підрозділів залізниці. Очолює роботу з досліджень кон’юнктури ринку транспортних послуг у регіоні дії залізниці та прогнозування обсягів перевезень залежно від попиту. Контролює визначення параметрів прогнозування собівартості перевезень. Організовує своєчасне комплексне планування та розвиток всіх господарств залізниці.

Контролює своєчасне отримання доходів та додаткових зборів від перевезення вантажів та пасажирів, а також забезпечення повноти надходження виручки. Забезпечує своєчасне і в повному обсязі внесення платежів до бюджетів всіх рівнів та проведення інших платежів. Проводить роботу з визначення найбільш раціонального та ефективного використання основних засобів, матеріальних, паливно-енергетичних, трудових та фінансових ресурсів. Забезпечує дотримання режиму економії витрат коштів, зниження собівартості. Керує розробленням заходів щодо підвищення продуктивності праці.

Контролює дотримання планово-економічної та фінансово-розрахункової дисципліни. Забезпечує організацію бухгалтерського обліку та звітності. Вживає заходів щодо автоматизації бухгалтерського обліку та звітності на залізниці, впровадження автоматизованих робочих місць працівників. Очолює контроль за збереженням державної власності та виконанням підприємствами та відособленими структурними підрозділами планових і фінансових завдань.

Забезпечує проведення інструктивних нарад, технічного і методологічного навчання з усього кола фінансово-економічних питань з працівниками залізниці, бере участь у проведенні економічного навчання працівників. Контролює своєчасне подання звітів про результати економічної та фінансової діяльності у відповідні органи, керує працівниками служби. Подає пропозиції щодо заохочення працівників, які відзначились, або накладання стягнень на порушників трудової і виробничої дисципліни.

Повинен знати: чинне законодавство про бухгалтерський облік; Податкове законодавство; Типове положення про фінансово-економічну службу; законодавчі, нормативні і правові акти, постанови, розпорядження; накази і вказівки органів вищого рівня та інші керівні, методичні і нормативні матеріали з фінансово-економічної діяльності; Закон України “Про залізничний транспорт” ; Статут залізниць України ; перспективи технічного, економічного і соціального розвитку галузі, економіку і організацію виробництва, праці і управління; порядок розроблення і затвердження планів виробничо-господарської діяльності залізниці, порядок фінансування капітальних вкладень; положення, інструкції та інші керівні матеріали з ведення обліку і звітності; керівні матеріали фінансових і контрольно-ревізійних органів з організації бухгалтерського обліку і складання звітності з господарсько-фінансової діяльності залізниці; положення і інструкції з організації бухгалтерського обліку на залізниці, правила його ведення; порядок оформлення операцій і організацію документообігу згідно з обліком; форми і порядок фінансових розрахунків; методи аналізу господарсько-фінансової діяльності залізниці; передовий вітчизняний і світовий досвід удосконалення господарсько-фінансової діяльності; правила технічної експлуатації залізниць України; податкову справу, правила і норми з охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр або спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи на посадах керівників нижчого рівня з фінансової або економічної роботи: для магістра — не менше 3 років, спеціаліста — не менше 5 років.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх