Завдання та обов’язки. Керує технічним і господарським персоналом, що обслуговує тягову підстанцію (групу підстанцій), пост секціонування (ПС), пункт паралельного з’єднання (ППЗ). Планує і організовує своєчасне проведення робіт з технічного обслуговування і ремонту обладнання тягової підстанції, постів секціонування (ПС), пунктів паралельного з’єднання (ППЗ), а також організовує роботу з посилення і реконструкції підстанцій, пунктів секціонування (ПС), пунктів паралельного з’єднання (ППЗ).
Контролює виконання заходів з безпеки руху поїздів, а також ті, що гарантують безпечні і здорові умови праці, оформлює наряди на виконання робіт, проводить інструктаж з охорони праці і встановленої технології. Керує складними роботами. Контролює своєчасне виконання і якість робіт з ремонту, випробування і налагодження обладнання і захисту підстанції, постів секціонування (ПС), пунктів паралельного з’єднання (ППЗ). Контролює дотримання працівниками виробничої і трудової дисципліни, правил і норм з охорони праці, виробничої санітарії.
Контролює стан обладнання, захисних і протипожежних засобів і інструменту, забезпечує своєчасне їх поповнення, випробування і ремонт, ефективне використання обладнання встановленої потужності. Проводить аналіз роботи підстанції, постів секціонування (ПС), пунктів паралельного з’єднання (ППЗ). Бере участь в розробленні і реалізації заходів, що запобігають несправностям обладнання і пристроїв підстанції, пунктів секціонування (ПС), пунктів паралельного з’єднання (ППЗ) і удосконалюють технологію їх обслуговування.
Контролює використання і поповнення запасних частин і матеріалів. Проводить регулярне коректування схем, технічного паспорта та іншої технічної документації. Підбирає, розставляє і доцільно використовує кадри. Організовує навчання і періодичні перевірки знань обслуговуючого персоналу підстанції посадових інструкцій і правил. Проводить дні охорони праці. Організовує облік і правильне складання звітності з виробничої діяльності, атестацію і раціоналізацію робочих місць, роботу з розвитку і зміцнення господарського розрахунку, узагальнення передових прийомів і методів праці.
Очолює роботу з вивчення і розповсюдження передового вітчизняного і світового досвіду, веде пропаганду нових досягнень в галузі експлуатації технічних засобів. Надає підтримку і забезпечує розповсюдження творчих починань. Забезпечує підвищення інтенсивності праці на основі впровадження прогресивної технології, проводить виховну роботу в колективі. Подає пропозиції щодо заохочення працівників, які відзначились, або накладання стягнень на порушників виробничої та трудової дисципліни.
Повинен знати: постанови, розпорядження і накази органів вищого рівня, інструкції, вказівки та інші керівні матеріали з експлуатації пристроїв електропостачання; схему і умови електропостачання автоблокування та інших споживачів; схему живлення і секціонування контактної мережі у межах суміжних підстанцій; будову, однолінійну і монтажні схеми підстанцій, пунктів секціонування (ПС), пунктів паралельного з’єднання (ППЗ); схеми керування, автоматики і захисту обладнання, схему власних потреб і водопостачання підстанції; схеми плавлення ожеледі на проводах контактної мережі і ліній електропередачі і порядок дії під час ожеледі; Правила безпеки для працівників залізничного транспорту на електрифікованих лініях ; Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів і правила охорони праці під час експлуатації електроустановок споживачів; Інструкцію з сигналізації на залізницях України; Інструкцію з руху поїздів і маневрової роботи на залізницях України в обсязі, встановленому наказами Укрзалізниці; Закон України “Про залізничний транспорт” ; основи трудового законодавства; методи господарського розрахунку; положення про робочий час і час відпочинку працівників залізничного транспорту; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми з охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, молодший спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією: для спеціаліста — не менше 3 років, молодшого спеціаліста — не менше 5 років.