RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Робiтники
  4. Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту ескалаторiв

Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту ескалаторiв

2-й розряд

Завдання та обов’язки. Обслуговує, робить поточний ремонт, виявляє та усуває несправності в вузлах бігунків східців, транспортних котушках, роликах, блоках настилу гребенів східців ескалаторів. Виявляє несправності у блокувальних ланцюгах електросхеми за допомогою комутатора з виявлянням відключених блокувальних пристроїв під керівництвом слюсаря більш високої кваліфікації. Визначає зовнішні несправності ескалатора. Відновлює відключені блокувальні пристрої.

Повинен знати: принцип дії ескалатора і взаємодію роботи його механізмів; норми зазорів у полотні східців, між поручнями і балюстрадою; призначення електровимірювальних приладів; найменування, призначення і способи застосування електрослюсарного інструменту; визначення придатності інструменту, що застосовується; призначення вантажопідйомних пристроїв; основи електротехніки.

Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.


3-й розряд

Завдання та обов’язки. Обслуговує, виконує електромонтажні і слюсарні роботи середньої складності під час поточного, профілактичного ремонту і ревізії ескалаторів. Виявляє та усуває нескладні дефекти в роботі електродвигуна та в схемі електрообладнання. Усуває дрібні несправності в захисних пристроях полотна східців і поручневої установки. Відшукує несправності у блокувальному ланцюзі електросхеми за допомогою комутатора з виявлянням відключених блокувальних пристроїв. Ремонтує і виготовляє вузли та деталі із слюсарним обробленням і підганянням їх по 11-12 квалітетах (по 4-5 класах точності). Бере участь у ревізії, ремонті і налагодженні пристроїв телекерування ескалаторами.

Повинен знати: будову ескалатора і взаємодію його основних вузлів; призначення окремих елементів електросхеми; методи відшукування несправностей в роботі електросхем та їх усунення; призначення пристроїв телекерування ескалаторами і методи усунення дефектів у їх роботі; порядок переведення роботи ескалаторів з телекерування на місцеве ручне і назад; основні допуски для монтажу ескалаторних вузлів і їх позначення на кресленнях; будову і призначення контрольно-вимірювального інструменту; основи електротехніки, механіки і технології демонтажу і монтажу ескалаторів та оброблення металів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або підготовка безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту ескалаторів 2 розряду не менше 1 року.


4-й розряд

Завдання та обов’язки. Обслуговує, виконує складні електромонтажні і слюсарні роботи з поточного, профілактичного ремонту і ревізії ескалаторів. Ремонтує і робить ревізію електрообладнання ескалаторів із зніманням, розбиранням, складанням і встановленням електродвигунів, з фазовим і короткозамкненим ротором до 100 кВт в умовах станцій метрополітену з закінченням усіх робіт короткого “вікна”.

З’єднує електродвигун з редуктором з дальшим його регулюванням. Виявляє та усуває складні дефекти у роботі електродвигуна і схемах електрообладнання. Ремонтує, робить монтаж силових і контрольних кабелів з розділенням та їх випробуванням. Здійснює демонтаж, ремонт, ревізію і монтаж пускової і захисної електроапаратури з розміченням місць установлення. Заміряє напругу, силу струму і опору в окремих ланцюгах і різних видах з’єднань складної схеми електрообладнання. Робить капітальний ремонт і перевіряє обладнання та апаратуру на панелі керування.

Складає нескладні виконавчі схеми, ескізи, креслення. Перевіряє індикатором ланцюги другорядної комутації схем електропроводок. Виконує такелажні роботи вагою до 2 т. Здійснює слюсарне оброблення обладнання, що збирається з підганянням по 7-10 квалітетах (2-3 класах точності). Дотримує зв’язок механічних і електричних параметрів під час монтажних робіт. Ремонтує і робить ревізію простих елементів телекерування ескалаторами.

Повинен знати: будову і взаємодію всіх вузлів, механізмів і електрообладнання ескалаторів різних типів; норми, допуски і зазори, встановлені для монтажу ескалаторів і регулювання пускової і захисної апаратури; правила монтажу ескалаторів; будову і призначення електродвигунів; принцип роботи асинхронних електродвигунів з фазовим і короткозамкненим ротором; дефекти, що виникають під час роботи електрообладнання, і способи їх усунення; призначення пристроїв електромагнітних реле струму і напруги, проміжних реле часу; правила користування вантажопідйомними пристроями; правила вимірювання напруги, сили струму та електроопору; принцип роботи пристроїв телекерування ескалаторами та їх зв’язок з ручним керуванням; будову і технічні характеристики найпростіших елементів установок телекерування ескалаторами.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту ескалаторів 3 розряду не менше 1 року.


5-й розряд

Завдання та обов’язки. Обслуговує, ремонтує та регулює найбільш відповідальні вузли привода ескалаторів, редуктора, виконує особливо складні електромонтажні і слюсарні роботи під час поточного і профілактичного ремонту ескалаторів. Ремонтує і здійснює ревізію електрообладнання ескалаторів із зніманням, розбиранням і встановленням електродвигунів з фазовим ротором і автоматичним переключенням обмоток статора і короткозамкненим ротором потужністю понад 100 кВт. Ремонтує захисні пристрої та автоматику. Виготовляє шаблони і пристрої. Випробовує і здає відремонтоване обладнання.

Здійснює демонтаж, монтаж, налагодження і регулювання схеми електроприводів ескалаторів без автоматичного переключення обмоток статора електродвигуна “Трикутник-зірка”, здійснює монтаж складних схем керування електропривода. Усуває несправності і пошкодження в схемах електроприводу, електродвигунів, апаратів у процесі експлуатації та ремонту. Перевіряє і ремонтує електричні частини приладів із зняттям з них електричних схем. Ремонтує, здійснює ревізію складних елементів телекерування ескалаторами. Виготовляє особливо складні шаблони і пристрої. Здійснює слюсарне оброблення обладнання, що складається, з підганянням по 6-7 квалітетах (1-2 класах точності).

Повинен знати: конструктивну будову електродвигунів і схеми внутрішніх з’єднань їх обмоток; призначення і будову обладнання і апаратури панелей керування; способи прокладання кабелів в умовах машинного залу і нахиленої частини ескалаторів; класифікацію типів приладів, правила їх перевірки, випробування і способи усунення дефектів у роботі, способи вимірювання величин опору ізоляції і розміру потужності; технічні умови на капітальний перемонтаж схем електропривода; схеми електрообладнання ескалаторів усіх типів; методи визначення несправностей у електросхемах ескалаторів різних типів і способи швидкого відновлення роботи під час несправностей; принципові і монтажні схеми установок телевізійного керування ескалаторами і приладами, що застосовуються під час налагодження окремих вузлів; правила користування окремими телевізійними установками.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту ескалаторів 4 розряду не менше 1 року.


6-й розряд

Завдання та обов’язки. Обслуговує, ремонтує і здійснює ревізію ескалаторів і їх електрообладнання із зніманням, розбиранням, складанням і установленням електродвигунів з фазовим ротором і автоматичним переключенням обмоток статора. Здійснює монтаж дослідних електродвигунів і схем керування електроприводу з їх випробуванням. Здійснює монтаж складних схем керування електропривода. Перевіряє, налагоджує, регулює і випробовує електродвигуни та електросхеми ескалаторів усіх типів. Здійснює демонтаж, ремонт і налагодження особливо складних вузлів пристроїв автотелекерування ескалаторами. Перевіряє режим роботи обладнання приладів, механізмів і установок під час ревізії і ремонту. Виготовляє особливо складні шаблони і пристрої. Здійснює слюсарне оброблення обладнання, що збирається, з підганянням по 5 квалітету (1-го класу точності).

Повинен знати: конструктивні особливості електрообладнання ескалаторів усіх типів; схеми електричних приводів ескалаторів дистанційного керування змінного струму, їх будову і принцип роботи; системи механічних передач і редукторні пристрої; способи перевірки режимів навантажень і зняття експлуатаційних характеристик, способи монтажу і демонтажу особливо складних схем керування електроприводів ескалаторів; будову всіх установок автотелекерування ескалаторами; правила складання технічної документації на відремонтоване обладнання; технічні умови на випробування, регулювання, приймання і здавання електрообладнання ескалаторів.

Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту ескалаторів 5 розряду не менше 1 року.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх