Завдання та обов’язки. Переводить та замикає нецентралізовані стрілки під час приготування маршрутів для приймання, відправлення, пропускання поїздів і виконання маневрової роботи. Перевіряє вільність колії приймання поїзда, контролює прибування та відправлення поїздів у повному складі. Гальмує та закріплює поїзди та вагони гальмовими башмаками. Утримує в справності та чистоті освітлювальні стрілочні покажчики, інвентар та сигнальне приладдя. Закріплює послаблені болти, інвентар та сигнальне приладдя, контролює технічний стан. Чистить, змащує стрілочні переводи.
Повинен знати: посадову інструкцію старшого чергового та чергового стрілочного поста; правила та норми з охорони праці та технічні норми безпеки; технічно-розпорядчий акт і технологічний процес роботи станції в частині, що стосується його роботи; будову стрілочних переводів, правила переведення та замикання нецентралізованих стрілок під час приготування маршрутів; принцип роботи та призначення маршрутно-контрольних пристроїв; правила утримання стрілочних переводів у належному стані; порядок освітлення стрілочних покажчиків; правила огородження несправних стрілочних переводів; будову гальмових башмаків та правила користування ними.
2-й розряд
- у разі обслуговування стрілочних постів у малодіяльних маневрових районах станцій промислового залізничного транспорту.
Кваліфікаційні вимоги. Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.
3-й розряд
- у разі обслуговування стрілочних постів у малодіяльних районах на станціях та тракційних коліях підприємств магістрального залізничного транспорту; у напружених маневрових районах станцій промислового залізничного транспорту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або підготовка безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією чергового стрілочного поста 2 розряду не менше 1 року.
4-й розряд
- у разі обслуговування стрілочних постів у напружених маневрових районах магістрального залізничного транспорту.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією чергового стрілочного поста 3 розряду не менше 1 року.
Примітка. Старший черговий стрілочного поста тарифікується на один розряд вище чергових стрілочних постів, якими він керує, або самостійно обслуговує стрілочні пости на коліях приймання, відправлення та пропускання поїздів, перелік яких установлюється начальником відділку залізниці.