RUUA
Ваш аккаунт не активирован. Проверьте почту. 
  1. Работа в Украине
  2. Справочник квалификационных характеристик профессий работников
  3. Керівники
  4. Капітан порту (морського)

Капітан порту (морського)

Завдання та обов’язки. Здійснює нагляд за судноплавством та додержанням порядку в морському порту, за дотриманням суднами та особами, які перебувають на території та в акваторії порту, чинного законодавства й правил мореплавання, а також міжнародних договорів України щодо мореплавання, безпечного морського перевезення пасажирів і вантажів. Забезпечує контроль за безпекою плавання й регулюванням руху суден в акваторії порту й підхідних шляхах. Керує службою капітана порту, до складу якої входять Інспекція державного портового нагляду (ІДПН), дипломно-паспортний відділ, лоцманська служба. Здійснює керівництво службою регулювання руху суден (СРРС).

Проводить реєстрацію суден у Державному судновому реєстрі України, Судновій книзі України й видає суднові документи. Забезпечує перевірку суднових документів, дипломів, сертифікатів і кваліфікаційних свідоцтв плавскладу суден, а також видачу посвідчень моряків членам суднового екіпажу. Вивчає документи, що містять інформацію про вантаж, з метою його безпечного перевезення суднами, які завантажуються в порту. Здійснює нагляд за дотриманням вимог щодо порядку приходу суден в порт та їх виходу з порту і організовує оформлення відповідних документів. Забезпечує контрольний огляд судна з метою оцінки його придатності для плавання. Здійснює нагляд за дотриманням екіпажами суден вимог щодо запобігання забрудненню навколишнього природного середовища.

Забезпечує очищення акваторії порту, підхідних каналів і фарватерів від забруднення нафтою та нафтопродуктами, а також плаваючими й затонулими предметами, які заважають судноплавству. Здійснює нагляд за виконанням вимог щодо належного технічного стану причалів, у тому числі швартовного та відбійного обладнання, рейдового встаткування. Уживає заходів щодо підтримання оголошених глибин в порту й на підхідних каналах та фарватерах, справного стану та належного функціонування засобів навігаційного огородження в порту й на підходах до нього.

Контролює своєчасне отримання капітанами суден, які готуються до виходу з порту, навігаційної й гідрографічної інформації. Здійснює організацію й керівництво криговим проведенням суден на підходах до порту й у межах його акваторії, а також операціями з рятування та надання допомоги людям і суднам, що зазнають лиха в акваторії порту й на підходах до нього. Видає за встановленим порядком дозвіл на підняття майна, що затонуло в морі, а також на проведення в межах території та акваторії порту будівельних, гідрографічних та інших робіт. Веде розслідування аварій згідно з діючими положеннями та облік аварійних морських подій за заявою капітана судна, судновласника або консула держави прапора судна.

Бере участь у розгляді проектів і прийнятті в експлуатацію гідротехнічних споруд порту. Здійснює розроблення й видання доповнень до обов’язкових постанов порту. Забезпечує надання довідок капітану судна, необхідних для оформлення морського протесту. Організовує проходження технічного навчання морських лоцманів, лоцманів-операторів служби регулювання руху суден, працівників служби капітана порту, перевірки рівня їх знань, підвищення рівня їх кваліфікації у встановленому порядку. Веде встановлену документацію.

Повинен знати: закони, постанови, розпорядження, накази, інструкції та інші керівні документи, що регламентують безпеку судноплавства; Положення про капітана морського торговельного порту України ; накази та приписи Держфлотінспекції України з питань нагляду за безпекою судноплавства та організації проведення розслідувань причин аварійних морських подій; Кодекс торговельного мореплавства України ; правила Регістру судноплавства України та інших класифікаційних товариств, які здійснюють технічний нагляд за суднами; положення міжнародних конвенцій та резолюцій Міжнародної морської організації (ІМО) щодо запобігання зіткненню суден (МППСС), охорони життя людини на морі (СОЛАС), запобігання забрудненню із суден (МАРПОЛ), про вантажну марку тощо; міжнародні правила, кодекси та стандарти, що стосуються безпечного оброблення, розміщення, кріплення та перевезення вантажів; правила перевезення вантажів і пасажирів; правила виконання криголамних і лоцманських операцій; організацію проведення аварійно-рятувальних операцій; організацію роботи порту й флоту; морське право; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід судноводіння; обов’язкові постанови порту та місцеві правила плавання; навігаційне та гідрографічне устаткування акваторії порту й прилеглих до порту вод; діючі нормативні акти щодо охорони від забруднень прибережних вод; порядок ведення затвердженої документації; англійську мову (морську специфіку); економіку; організацію праці й управління; основи трудового законодавства.

Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Наявність диплома капітана суден валовою місткістю від 3000 і більше (або капітана далекого плавання). Стаж роботи за професією капітана морського судна: для магістра — не менше 4 років, спеціаліста — не менше 5 років.


Ищете работу?

Ищете персонал?

↑ Наверх