Завдання та обов’язки. Здійснює оперативне регулювання роботи флоту та контролює виконання суднами графіків руху, добових виробничих завдань і планів перевезення вантажів, інших виробничо-фінансових показників. Контролює забезпеченість суден необхідними матеріалами, а також транспортними засобами для доставляння до портів готової продукції. Вживає заходів щодо запобігання та усунення порушень ходу виробничого процесу та залучає до ліквідації цих порушень інші відділи та служби підприємства.
Здійснює заходи щодо виконання встановлених завдань та робіт з установленими режимами та графіками. Виконує доручення начальника служби перевезень та руху (служби експлуатації) та головного диспетчера. Веде диспетчерські журнали, складає щоденні зведення про дислокацію суден і роботу флоту, передає їх керівництву та в разі необхідності — органу управління вищого рівня. Забезпечує безаварійну роботу флоту в межах професійних обов’язків. Своєчасно інформує судна про штормові попередження та вживає заходів щодо надання допомоги суднам, що потерпають від лиха.
Підтримує постійний зв’язок із портовими, санітарними, прикордонними та іншими організаціями в період приходу в порт та відходу з порту суден. Керує роботою операторів та змінних диспетчерів диспетчерської служби руху флоту й контролює ведення ними диспетчерських журналів та іншої документації.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, правила та інші керівні документи з питань планування виробничої та експлуатаційної діяльності флоту; техніко-експлуатаційні та техніко-економічні характеристики суден; економіку та експлуатацію флоту; організацію перевезень вантажів; оперативне планування виробничої та експлуатаційної діяльності флоту; особливості регіонів, в яких працює флот; правила перевезення вантажів; основні положення Кодексу торговельного мореплавства України, що відносяться до експлуатаційної діяльності флоту; основи технологічного процесу оброблення суден в портах; засоби організації та механізації диспетчерської служби; основи організації праці та управління; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією в галузі управління транспортним процесом: для спеціаліста — не менше 1 року, бакалавра — не менше 2 років.