Завдання та обов’язки. Забезпечує виконання ділянкою в строк планових завдань з обсягів виробництва продукції (робіт) з високою якістю, підвищення продуктивності праці, зниження виробничих витрат. Забезпечує шляхом видавання оформленого наряду своєчасне доведення виробничих завдань бригадам, а також окремим робітникам, які не входять до складу бригад, відповідно до затвердженого планами та графіками виробництва, чинними нормами та умовами оплати праці; бере участь у розробленні та розгляданні поточних та перспективних планів, розставляє робітників згідно з технологічним процесом, їх кваліфікацією та фахом, бере участь у тарифікації робіт, а також у присвоєнні кваліфікаційних розрядів робітникам ділянки.
Організує упровадження нової техніки та технології; стежить за використанням у виробництві сировини, напівфабрикатів і матеріалів, які відповідають технічним умовам. Вносить пропозиції з перегляду норм виробітку та розцінок. Аналізує наслідки виробничо-господарської діяльності, контролює витрати фонду оплати праці. Забезпечує правильність і своєчасність оформлення первинних документів з обліку робочого часу, виробітку, заробітної плати, простоїв.
Подає пропозиції щодо заохочування робітників, які відзначилися, та накладання дисциплінарних стягнень на порушників виробничої та трудової дисципліни, правил технічної експлуатації устаткування, охорони праці, за брак у роботі; забороняє виконання робіт на зіпсованому устаткуванні, застосування неякісного інструменту, пристроїв та контрольно-вимірювальних приладів. Проводить роботу з підвищення рівня технічних знань робітників.
Вживає заходів щодо поліпшення та оздоровлення умов праці відповідно до вимог та норм охорони праці. Забезпечує технічно правильну та безпечну експлуатацію устаткування, транспортних і вантажопідйомних засобів, запобіжних пристроїв, санітарно-технічного обладнання, устаткування, стежить за їх справним станом, регулярністю їх ремонту, випробуванням, оглядає на відповідність їх технічним вимогам. Організовує проведення інструктажу та навчання робітників безпечного ведення робіт згідно з чинними нормативами. Розроблює інструкції з безпечного ведення робіт і після затвердження їх в чинному порядку забезпечує ними робочі місця та робітників. Бере участь у складанні планів та заходів щодо поліпшення та оздоровлення умов праці.
Вживає заходів до своєчасного забезпечення робітників спецодягом, спецвзуттям, засобами індивідуального захисту. Бере участь у розслідуванні нещасних випадків, з’ясовує їх причини і вживає заходів щодо їх усунення. Регулярно здійснює перевірку стану техніки безпеки та виробничої санітарії на робочих місцях та у побутових приміщеннях майстерні. Подає пропозиції та бере участь у перегляді норм трудових витрат, упроваджує у виробництво технічно обгрунтовані норми, розроблює заходи щодо зниження трудомісткості робіт, втрат упродовж зміни робочого часу. Забезпечує дотримання технології робіт; бере участь у заходах щодо визначення умов праці на робочих місцях, віднесення їх до шкідливих та особливо шкідливих видів робіт.
Забороняє виконання робіт робітникам, які не пройшли перевірки знань, інструктажу з охорони праці пожарної безпеки, не мають нарядів-допусків (де вони потрібні). Забороняє робітникам ділянок експлуатувати вантажопідйомні засоби, верстатне та інше устаткування, яке не пройшло ремонт, освідчення, випробування та не відповідає технічним вимогам, а також використовувати несправний інструмент.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, нормативні та інші керівні документи, що стосуються виробничо-господарської діяльності ремонтних майстерень; Устав внутрішнього водного транспорту; Устав з дисципліни працівників річкового транспорту; технічні вимоги щодо продукції ремонтних майстерень, технологію її виробництва; устаткування ремонтних майстерень і правила технічної експлуатації; основи економіки, організації праці, виробництва та управління, нормування праці; основи трудового законодавства; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту, охорони навколишнього середовища.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр, молодший спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи на виробництві: для спеціаліста — не менше 1 року, бакалавра — не менше 2 років, молодшого спеціаліста — не менше 3 років.