Завдання та обов’язки. Організує допомогу теплотехнічним партіям і екіпажам суден у розробленні і впровадженні заходів, що забезпечують зниження витрат палива і мастильних матеріалів, застосування нових сортів нафтопродуктів, ведення заданого водного режиму котлів та інших заходів, пов’язаних з підвищенням рівня технічної експлуатації суден. Організує проведення аналізів палива, мастил, технічної води, а також аналізів з визначення вибухонебезпечних концентрацій парів нафтопродуктів у бункерах, топках та інших ємкостях.
Здійснює методичне керівництво роботою лінійних лабораторій і лабораторій на бункерних станціях (базах), контролює забезпечення умов запобігання збитків і погіршення якості і нафтопродуктів на бункерних станціях і на суднах. Постійно підвищує якість і точність проведення лабораторних аналізів, розроблює і впроваджує у лабораторії нові економічні і ефективні методи аналізу нафтопродуктів, води і газу. Проводить технічне навчання на суднах з питань використання передового вітчизняного і зарубіжного досвіду з удосконалення контролю якості нафтопродуктів і води судновими лабораторіями. Проводить серед працівників лабораторії виховну роботу і роботу з укріплення трудової дисципліни, додержання правил охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту.
Повинен знати: накази, постанови, положення, інструкції, стандарти і інші керівні матеріали стосовно технічної експлуатації флоту; методики і прилади для проведення аналізів нафтопродуктів, води і газу; передовий вітчизняний та зарубіжний досвід щодо поліпшення використання палива; економіку, організацію виробництва, праці і управління; правила охорони праці, виробничої санітарії і протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна вища освіта відповідного напряму підготовки (магістр, спеціаліст). Післядипломна освіта в галузі управління. Стаж роботи за професією не менше 5 років.