Завдання та обов’язки. Здійснює оперативне керівництво і контроль за роботою флоту, виконанням суднами графіків (розкладів) руху і планів перевезення вантажу та пасажирів, інших виробничо-фінансових показників, організацією і проведенням вантажно-розвантажувальних робіт, раціональним та ефективним використовуванням складських площ, вантажних причалів, портових перевантажувальних машин та механізмів, робітничих комплексних бригад та механізаторів, виконанням зміннодобових планів і технологічних процесів оброблення суден на причалах порту та клієнтури.
Організує своєчасне забезпечення суден паливом, мастильними матеріалами та іншими видами їх комплексного обслуговування. Своєчасно інформує командний склад суден про штормові попередження і вживає необхідних заходів щодо забезпечення безаварійної роботи флоту. Забезпечує надання допомоги аварійним суднам та суднам, що терплять лихо. Організовує упровадження передової технології і прогресивних методів експлуатації флоту та оброблення його у портах, спрямованих на зниження собівартості і підвищення продуктивності праці на перевезеннях і вантажно-розвантажувальних роботах.
Вивчає та узагальнює передові методи праці на флоті та в портах і організовує їх упровадження. Проводить роботу щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни на флоті, перевантажувальних роботах та серед працівників диспетчерської служби. Керує роботою змінних диспетчерів та операторів диспетчерської служби і контролює ведення ними диспетчерських журналів та іншої документації. Здійснює облік та складання установленої звітності.
Повинен знати: постанови, накази, розпорядження, правила, устави та інші керівні та нормативні документи, що стосуються виробничої і експлуатаційної роботи флоту, перевезення вантажів та пасажирів, технології оброблення і обслуговування суден у портах; техніко-експлуатаційні і техніко-економічні характеристики суден, причалів і перевантажувальної техніки портів; судноводіння на водних шляхах та їх судноплавних і обмежувальних умов для плавання суден; вітчизняний та зарубіжний досвід у галузі технології та прогресивних методів експлуатації флоту і оброблення його у портах; основи економіки, організації виробництва, праці та управління; правила та норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту; основи трудового законодавства.
Кваліфікаційні вимоги. Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст, бакалавр, молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією в галузі управління транспортним процесом: для спеціаліста — не менше 1 року, бакалавра — не менше 2 років, молодшого спеціаліста — не менше 3 років.